Kolika u novorozence

557
19.12.19 10:17

Kolika u novorozence

Ahoj maminky. Tak už třetí den trpí můj chlapeček na prdíky. Je mu 15 dní. Dávám mu espumisan před každým kojením + denně probiotika a vlastně to zabralo jen jednou. Malý prospívá, ale je už unavený, noci proplace bolestí a minimálně spinká. Já už jsem taky hotová a má prsa jsou už bolavá jak se utěšuje sáním mléka a mou náručí. Co zaručeně pomohlo vám prosim? Ta trubička? Už nevím, ale je mi líto jak se trápí. Masáže ani hýbání nožičkami nám žádný pšouk ani kajdu nepřinesli asi to dělám blbě :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9618
19.12.19 10:27

Vůbec to nemusí být prdy, taky jsem kdysi cpala do mimina osm týdnů kde co, sab simplex, bio gaia a já nevim co všechno, na 100% jsem si byla jistá, že jí bolí břicho, rudla, propínala se, řvávala tak od 17 do půlnoci, celou dobu jsme ji natřásali v náručí, na tygra, cvičili nohy, mazali břicho. Pak jsem někde přečetla o tišení miminek podle Karpa a uná to teda zabralo neskutečně, zachránil moje duševní zdraví. https://mojebetynka.maminka.cz/…ek-dle-karpa

musí se vše dělat naráz a poctivě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16714
19.12.19 10:36

Ahoj.. Ono ani neustale popijeni mleka nemusi delat dobrotu.. Nerikam. Kojit co 3 hodiny. Ale mit nejaky rad- nakojim, odrihnu.. Pauza-mininko vetsinou Spinka.. A pak znova nakojim, odrihnu, pauza..
Zkus vynechat ze sveho jidla nadymave potraviny. Me ze budes uplne o hladu a vynechás vsechno. Ale cerstve pecivo, lusteniny, cerstva zelenina, moc koreneneho, to muze delat neplechu. A s pevnym zavinutim a bilym sumem naprosto souhlasim.
A trubicku zkusit muzes, miminku neublizis. Zavedes a zakroutis.. A uvidis jestli se něco stane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7567
19.12.19 10:46

Nevím jak často kojis, ale pokud si pořád ucucava tak to asi není taky úplně dobře, bříško si taky potřebuje odpočinou. Pokud si teda rozkojena a mlika máš dost. Trubičku můžeš zkusit. Mě taky malá ze začátku plakala, tak sem myslela že to jsou prdiky a nebyly. Zkus mu dát dudlik a mazlit se, třeba mu bude stačit jen kontakt. Miminka prostě někdy pláčou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3415
19.12.19 10:47

Nemusí mít žádnou koliku. Představ si že naše děti plakaly v noci v čase kdy mi praskla voda až do porodu. Dokonce je to dost častý jev. Některé děti se budí ulekem, některé jsou jen kontaktní je to těžké. Kojila jsem vždy podle potřeby dítěte tři hodiny u nás nikdy nešly. Hlavně klid a vydržet na něco přijdete jen se sehrát :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
19.12.19 12:05

Zkus toho Karpa nebo co šátek, nositko? Bude u tebe hezky blízko, to by ho mohlo uklidnit, je to i dobra poloha na ty prdy, jestli ho opravdu trápí, tak by se při tom mohl hezky vyprdet nebo vykadit :) ty začátky jsou narocny, kort u těch kluků, trpí na to víc. Brzy se to srovná, hodně síly :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
19.12.19 12:22
@dog.s píše:
Ahoj maminky. Tak už třetí den trpí můj chlapeček na prdíky. Je mu 15 dní. Dávám mu espumisan před každým kojením + denně probiotika a vlastně to zabralo jen jednou. Malý prospívá, ale je už unavený, noci proplace bolestí a minimálně spinká. Já už jsem taky hotová a má prsa jsou už bolavá jak se utěšuje sáním mléka a mou náručí. Co zaručeně pomohlo vám prosim? Ta trubička? Už nevím, ale je mi líto jak se trápí. Masáže ani hýbání nožičkami nám žádný pšouk ani kajdu nepřinesli asi to dělám blbě :oops:

Trubicka a cas.

Ja se trubicky ze zacatku bala, clovek cte nesmysly o tom, jak si na to dite zvykne a pod. Jenze, mala mela bricho nafoukle jako ropucha, kroutila se bolesti, nedokazala se vykakat a rycela a rycela. Pediatr navrhl trubickovat pri kazdem prebalovani a to nam zachranilo zivot.

Espumisan nam vubec nepomahal, ba jsem mela dojem, ze to je po nem snad jeste horsi. Biogaiu jsem podavala, bez valneho uspechu. Babycalm jsem nemela sanci vyzkouset.

Zazivaci potize vrcholily na 4m, pak se naraz karta otocila a postupne se to zlepsovalo, na 6m letela trubicka do kose a uz jsme ji nepotrebovali. Od te doby po strance zazivani klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
19.12.19 14:08

No tak my jsme zkusili jak Bamy calm, tak Espumizan. A nepřišlo mi, že to pomáhá.
U nás nejvíc pomohlo na zajíčka nohy k bříšku trochu vyvěsit a čekat. I pět minut jsme tak byli. Trochu se vzpíral ale když to nebylo přes míru, tak to korunoval úspěchem. Chce to uvolnit se. Uspat na boku v náručí taky pomohlo.
Vím ale že takhle dlouhé potíže s prdíkama mívají při alergii na potraviny.
Snad to přejde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2095
19.12.19 14:56

Trubicka zabirala, hodne moc pomahal nahrivaci pytlik, drzeni v klubicku a na brisko, to se vyprdela vzdyky pekne a z kapicek ji nejvic pomahal baby calm a je to smes oleju, tak potom i lip kadila.. a ten cas no..v 15tem dnu se to zda, jak vecnost :roll: ale ve 3,5m.. jako kdyz utne a byl klid.. jinak ja na zacatku skoro nejedla a stejne to nepomahalo..proste nektera miminka to maji horsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
19.12.19 15:37

Tak jsme si doma všimli bílého povlaku v ústech a malý má moucnivku a z toho asi to bolení a já ty bolavé prsa :oops: tak koupime genicialku a snad to bude dobré. Jinak jsem si koupila čaj feniklovy tak snad pomůže. Kdyby nějaké zkušenosti a rady sem s nimi budu ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
846
19.12.19 17:21

Nám nepomohlo vůbec nic.. A to jsem tenkrát zkusila opravdu vše.. Vždy mi usla a za půl hodinu ji ty prdiky probudily, furt se svijella, hrozný pláč.. Kolem 2-3 měsíce se to spravilo a teď už spí celou noc.. Vydrzet prostě :nevim: taky jsem si tenkrát říkala když někdo psal že to kolem 3 měsíce přejde že do ty doby to neprezjju že je to hrozná doba.. Ale přežila.. Ono to uteče :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 22:53

Dobrý den také máme problém s prdíky a znama mi poradila kombinovat kapky baby Calm a espumisan že po espumisanu se vyprdí a baby Calm že je na křeče v bříšku. Máte s tím někdo zkušenosti? Nechci toho do naší princezny cpat tolik.

• Citovat
  • Nahlásit
91
19.11.20 00:55
@Anonymní píše:
Dobrý den také máme problém s prdíky a znama mi poradila kombinovat kapky baby Calm a espumisan že po espumisanu se vyprdí a baby Calm že je na křeče v bříšku. Máte s tím někdo zkušenosti? Nechci toho do naší princezny cpat tolik.

Ahoj, nám zabral samotný espumisan, nejdřív jsme měli Sab, ale ten byl jako bych mu nic nedala. Nejvíc u nás pomáhalo hodně dávat na bříško a dávat do klubíčka. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
19.11.20 03:17

Zkus nějaký čas vyloučit všechny mléčné výrobky - ne tak málo mimískům je pak mnohem líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 09:46

Omlouvám se zapoměla jsem napsat že jsme na um dáváme beba sensitive na doporučení Dr.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat