Sedmidenní miminko hnisá z očička

Anonymní
18.12.19 20:22

Hnisa z ocicka

Dobrý den, mám 7mi denní miminko a začalo se mu slepovat očičko něčím žlutým. Druhé ma v pořádku. Je nutná návštěva dr? Otíram tamponkem natočeným v čisté vodě.. Z očička mu jinak nic neteče. K dr jdeme 27.12.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6323
18.12.19 20:25

Určitě běž k dr. Může to být na antibiotika. Moje dcera měla troje a nakonec jí to stejně proplachovali. Důležitá je taky masáž očního koutku a proplachování kapičkama. Za mě je nej Ocuflash.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3416
18.12.19 20:27

Zajdi je moc maličké určitě nečekat ještě skoro dva týdny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1576
18.12.19 20:31

K dr asi joo, já jen přidám zkušenost. Mám dvoumesicniho chlapečka a za dobu co je na světě se mu ocko zakysalo dvakrát a pokazdy skvěle pomohlo kapnout mu tam materske mleko. Fakt super ;) jsem večer kapla a ráno už tam neměl nic. A podruhé pak to samé, stačila kapka. Dala jsem to do kapatka od libenaru a vkapla pro jistotu do obou oči. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
529
18.12.19 20:40

Určitě běž hned, nás dr. sprdla, když jsme přišli „až“ po třech dnech, že z toho může být zánět oka. Malej to měl taky, nejdřív jsme kapali Ocuflash, ten nepomohl, pak Tobrex, taky nepomohl, pak nám dali na očním nějaký speciálně namíchaný kapky - antibiotika a ty konečně zabraly. Kdyby nezabraly, tak už by musel jít na proplach. Takže ho to trápilo dohromady asi měsíc. Je to prý docela časté, miminka to většinou chytnou z něčeho v porodnici, ale nesmí se to podcenit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5316
18.12.19 20:41

Každé moje předešlé dítě mělo tyhle věci v očích. Teď mám poslední miminko a od začátku každý večer při koupání očka promnu, jako sobě koutky, a očka má krásně čistá :palec: Vždycky tam něco vyleze, mají ještě úzké ty kanálky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
18.12.19 20:57

Po porodu naši malé taky hnisalo jedno očičko a pomohly nám kapky Ocuflash.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2812
18.12.19 21:08

Doktor mi poradil do koutku oka dat MM a pokud se to za 2 dny nezlepsi tak mi dal pro dite kapky. Za den po uziti kapek to zmizelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
908
18.12.19 21:19

Zavolala bych pediatricce, třeba první poradí occuflesh a nebo to MM (kapat rovnou dobou oči) a po pár dnech pokud se to nebude lepšit tak napíše antibiot. kapky, má to hodně miminek, jinak otírat alespoň převařenou vodou nebo v lékárně borovou vodou, nás pediatrická ani nechtěla vidět, řešily jsme to po telefonu, můžeš zkusit zatlačit na koutek oka jestli z toho teče hnis, podle toho se pozná ucpaný slzný kanálek a to když nezaberou ty kapky třeba troje (vždy myslím na 6dnu), tak ti dá doktorka zadanku na průplach na oční, kde to dělají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1722
18.12.19 21:23

Měli jsme to samé když jsme odcházeli z porodnice. Nefungoval správně jeden slzný kanálek. Paní doktorka nám napsala antibiotika a jako alternativu doporučila kapičky Omnisan a masáž ocicka. Na antibiotika vůbec nedošlo pravidelnými masážemi a díky Omnisanu začalo vše fungovat tak jak má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.19 01:38

@Jajulinka4 jake je dávkování? Mám ho doma..

• Citovat
  • Nahlásit
239
19.12.19 10:45
@Anonymní píše:
@Jajulinka4 jake je dávkování? Mám ho doma..

Dávala jsem 3×-4× denně 1 kapka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat