Alergie na psa u miminka

61
19.12.19 10:15

Alergie na psa u miminka

Ahoj :mavam:
Máte nekdo zkusenost s alergií na pejska u mesicniho miminka? Dnes jdeme sice k lékaři, ale chtela bych vědět od vás, jestli se to nekomu treba prihodilo. Sice byl pritel i par dni nemocný, ale napadl me i ten naš chlupáč, protoze malá ma plny nos jen ráno, pokaslava jen v noci a rano.. Rano ji slzí oči… Pres den moc nespi, spi po 15 minutach a teploty nemá.. Zvlhcuji vzduch… Ale bohuzel, chlupy jsou všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31302
19.12.19 10:54

Omezila bych pejskovi vstup do dětského pokoje a vyřešila líp úklid aby chlupy pokud možno nebyly všude. I když by se zjistilo že je to pejskem, může to být opravdu jen z přemíry chlupů. A naopak pokud by to s tím nemělo nic společného, může to po čase vyústit v problém. Ale záleží co znamená to „chlupy všude“ no. U malého miminka je super že přichází do kontaktu se zvířetem, ale snažila bych se vyhnout se přehlcení. To ale fakt musíte zhodnotit sami jak to máte doma. Mívala jsem alergické projevy, docela výrazné, vyřešilo se to výše zmíněným a od té doby s tím problém nemám.

Příspěvek upraven 19.12.19 v 10:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
953
19.12.19 10:57

Uvidis po testech, muze to byt na roztoce, prach, peri z perinky… nebo obyc nachlazeni :palec: drzim palce at to dobre dopadne a psi chlupy vyloucite :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.12.19 11:03

Měli jsme to stejne, az na ten kašel a horší to bylo vzdy v noci, byli jsme i na testech na alergie a na ORL a nic se nepotvrdilo, po čase se to zlepšilo, teď už v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
827
19.12.19 11:16

My teda nemame zkusenost se psem, ale s kockou.. Mladsi syn mel krome plneho nosu i na rukou ekzem, kdyz mi doktor rekl, ze by to mohlo byt kockou, vystehovali jsme ji ven (uz predtim byla nekolik let stridave venku a doma, takze ted uz je proste jen venku a uvnitr ma pristup jen do kotelny, kam syn nechodi) a od te doby mame klid. Ted teda mrazem trosku ekzem zase ma, ale o dost mirnejsi nez kdyz jsme meli kocku doma. Doktor mu zadne testy nedelal, proste jsme to zkusili a vyslo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1249
19.12.19 11:43

Hlavně na alergologii neříkej, že máte doma psa, protože to bude první věc, kterou vám řekne, ať ho vyhodíte :) kamarádka měla doma dva yorskšíry, furt si stála za tím, jak je přece v pořádku dítě tomu vystavovat, že si na to imunitní systém zvykne. No hovno, byly z toho po nějaké době ještě horší problémy, než „nějaká“ vyrážka a soplík :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
19.12.19 13:23
@leylen píše:
Hlavně na alergologii neříkej, že máte doma psa, protože to bude první věc, kterou vám řekne, ať ho vyhodíte :) kamarádka měla doma dva yorskšíry, furt si stála za tím, jak je přece v pořádku dítě tomu vystavovat, že si na to imunitní systém zvykne. No hovno, byly z toho po nějaké době ještě horší problémy, než „nějaká“ vyrážka a soplík :(

Na chalupy jorka mit alergii nemůže. Co vadilo sliny? U jorka by to být nemělo ta alergie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1249
19.12.19 13:27

@Anettgizmo
Vadil pes, jaká část z něho, to nevím a už ani zjišťovat nemůžu 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
2.3.20 10:44

Alergie na psa

Ahoj holky, obnovují diskuzi. Mám 3 týdny starou holčičku. Když měla dva týdny, byla jsem s ní u dědečka který má pejska (Bišonka) vůbec nelíná, malou si jen očuchal, víc ho nezajímala. Malá pak naprosto v pohodě, žádná alergická reakce se nekonala. Jenže včera jsme byly u tchýně a ta má dva zlaté retrívry, hodně línají. Pejsci si malou očuchali, neolizovali jí! Víc už si jí taky nevšímali. Malá byla celou dobu na rukách, pak na posteli kde pejsci nesmějí. Během návštěvy si malá dvakrát kychla ale to jsem neřešila, kýcha i doma. Jenže pak jsme dorazili domů, a malá si během hodiny kýchla asi 10×, pak ji začalo trošičku pískat na průduškách a po chvíli se jí začalo špatně dýchat nosem, jakoby se jí rozjížděla rýma. No ale dneska už je zase úplně v pohodě. Myslíte že by to mohla být alergie? Popřípadě jak postupovat dál? Jít k lékaři a začít to řešit? Nebo zkusit další návštěvu tchýně? Zas nechci malé ublížit její zdraví je na první místě, ale zas taky nechci přestat chodít ke tchýni když to mohla být jen náhoda a malá žádnou alergii nemá. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
521
2.3.20 11:04

@Lucie1906 no já bych hlavně ve třech týdnech nechodila po návštěvách teď když jsou všichni nemocní :?
Proto máme sestinedeli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6663
2.3.20 11:13

@Lucie1906 Alergie to může být, nebo to taky může být je o podráždění když vdechla nějaký ten chlup. Bohužel se psy jako je retrívr je nemožné mít zcela odchlupenou domácnost. Mě se se jednou stalo že jsem taky z ničeho nic začala hrozně kýchat, kašlat a téct mi rýma, skončilo to, když jsem vysmrkala psí chup. Já bych asi teďka omezila návštěvy u tchýně, ať přijde ona k vám bez pejsků (taky svoje psy netahám na návštěvy protože je mi jasné že ne každý chce mít doma hromadu černých chlupů) a setkání s retrívry bych nechala až bude maličká starší, ona se imunita pořád vyvíjí a tak třeba za dva měsíce už může být po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
2.3.20 11:19

@Heivka Ona právě tchýně pořád uklízí, ale oni hrozně línají, hold je to takové plemeno. Takže omezit kontakt a počkat, já jsem si právě myslela že pokud alergii má tak v tom imunita nehraje roli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2069
2.3.20 11:21

U takhle malého dítěte se alergie ještě testy potvrdit ani nedá. Syn mi zase čas od času otekl v obličeji. Měl přes půl obličeje fialový flek. U mých rodičů, kde je pes mu pravidelně slzely oči, spustila se mu rýma. Také jsem si myslela, že je alergický, takže jsem to řešila s dětskou (později ještě dalšími dvěmi) ukazovala jim fotky a každá mi řekla, že na nějaké testy je strašně brzy a že nás pošle až po 3. narozeninách. Že do té doby se to nedá prokázat, zda jde o alergii. Každopádně potom už žádné příznaky neměl, takže jsme ani na alergo nemuseli.

To, co píšeš ty bych nějak neřešila, pokud by se to nestávalo pravidelně :think: Mohla to být náhoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.3.20 11:32
@Lucie1906 píše:
@Heivka Ona právě tchýně pořád uklízí, ale oni hrozně línají, hold je to takové plemeno. Takže omezit kontakt a počkat, já jsem si právě myslela že pokud alergii má tak v tom imunita nehraje roli. [/citace

Ať jim koupí nějaké vitamíny na srst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
2.3.20 12:39

@MáškaMarie33 ta už zkusila snad všechno, i ona samá je z toho chudák občas zoufalá. Oni mám pocit jednou ročně shazují srst, takže tam asi nepomůže nic. @Terezxx Teď nějakou dobu počkáme a pak uvidíme no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat