Prý jsme jen kamarádi a pak se urazila, když jsem šel ven s jinou

Anonymní
4.1.20 11:35

Vnucování se

Dobrý den,

jsem asi zoufalý, nebo nevím. Poznal jsem ženu je o něco starší, jako já. Psali jsme si, pořád dokola mi říkala najdi si někoho, já chci pouze kamaráda. Když zjistila, že jsem byl venku s jinou, dlouholetou kamarádkou, kde je vše jasné. Urazila se a přestala komunikovat. Problém je ale v tom, že jsme spolu trávili spoustu času, vlastně všechen čas, který šel. Máme spoustu společného, už je mi i blbé říkat já taky… sám bych si myslel, že mi ten druhý kecá. Otázku, kterou si neumím zodpovědět je, co se vlastně stalo? Pořád tvrdila kamarádi a nic. Najednou jsem odříznut a vůbec nic. Já bych o ni moc stál, nejde o fyz. přitažlivost, ale o vše ostatní kolem ní. Ona je to, co hledám, vlastnostmi, povahou, vyspělostí, názory… Jen nechápu, co se stalo. Když jsem se začal smiřovat s tím, že to bude pouze platonická láska s přátelstvím, konec. Je možné, že má z něčeho strach a pouze to skrývala za kamarádství a já to špatně vyhodnotil, tím pádem i pohřbil. Nebo v čem je problém? Má vůbec cenu ji nějak dál kontaktovat? Zachovala se některá z vás podobně, pokud ano, proč?
Krásný den všem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8055
4.1.20 11:42

Už bych jí nekontaktovala, jasně ti dala najevo, že chce jen kamaráda, že si máš někoho najít. Když to uděláš, tak se urazí a přestane komunikovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1377
4.1.20 11:50
@Anonymní píše:
Dobrý den,jsem asi zoufalý, nebo nevím. Poznal jsem ženu je o něco starší, jako já. Psali jsme si, pořád dokola mi říkala najdi si někoho, já chci pouze kamaráda. Když zjistila, že jsem byl venku s jinou, dlouholetou kamarádkou, kde je vše jasné. Urazila se a přestala komunikovat. Problém je ale v tom, že jsme spolu trávili spoustu času, vlastně všechen čas, který šel. Máme spoustu společného, už je mi i blbé říkat já taky… sám bych si myslel, že mi ten druhý kecá. Otázku, kterou si neumím zodpovědět je, co se vlastně stalo? Pořád tvrdila kamarádi a nic. Najednou jsem odříznut a vůbec nic. Já bych o ni moc stál, nejde o fyz. přitažlivost, ale o vše ostatní kolem ní. Ona je to, co hledám, vlastnostmi, povahou, vyspělostí, názory… Jen nechápu, co se stalo. Když jsem se začal smiřovat s tím, že to bude pouze platonická láska s přátelstvím, konec. Je možné, že má z něčeho strach a pouze to skrývala za kamarádství a já to špatně vyhodnotil, tím pádem i pohřbil. Nebo v čem je problém? Má vůbec cenu ji nějak dál kontaktovat? Zachovala se některá z vás podobně, pokud ano, proč?
Krásný den všem.

Taky mi to není příliš jasné, nemá to logiku. Pokud opravdu z nějakého důvodu nechtěla s Tebou mít vztah a směřovala to jen ke kamarádství (ať už kvůli věkovému rozdílu, nedostatku příležitosti nebo proto, že je třeba emočně zaháčkovaná jinde), tím spíš nechápu, proč jí vadí, že se s někým scházíš.

Odpověď se takhle bez znalosti toho dotyčného hledá hodně těžko, spíš by Ti mohli napovědět společní známí, pokud nějací jsou.
Mě (fakt jen odhaduju) napadá, že buď sama neměla jasno v tom, co chce, nebo toužila být dobývána. Ani jedno z toho není ale Tvůj problém… U toho druhého bych se i trochu bála, že to bude tak trochu hysterka a herečka, čili nebylo by moc o co stát do budoucna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1477
4.1.20 11:50

Jaká je vlastnost, kterou na ní tam obdivuješ? Že neumí jasně komunikovat? Že si s tebou hraje jak kočka s myší? Že ti řekne, ať něco uděláš, a když to uděláš, tak se urazí? Že problémy řeší utnutím komunikace?
Protože tyhle vlastnosti budou ve vztahu mnohem důležitější než to, že má ráda modrou barvu (jako ty) a miluje lození po horách (jako ty).

Případně jí nebylo příjemné, že jí furt píšeš a otravuješ, ale nevěděla, jak ti to dát slušně najevo (už to, že ti musela OPAKOVANĚ říkat, že tě chce jen jako kamaráda :zed: - tohle by mělo stačit 1×!). No a potom využila první příležitosti, kdy si řekla, že má konečně klid (protože si myslela, že ses konečně přenesl k nějaké jiné).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 11:55
@KimL píše:
Jaká je vlastnost, kterou na ní tam obdivuješ? Že neumí jasně komunikovat? Že si s tebou hraje jak kočka s myší? Že ti řekne, ať něco uděláš, a když to uděláš, tak se urazí? Že problémy řeší utnutím komunikace?
Protože tyhle vlastnosti budou ve vztahu mnohem důležitější než to, že má ráda modrou barvu (jako ty) a miluje lození po horách (jako ty).Případně jí nebylo příjemné, že jí furt píšeš a otravuješ, ale nevěděla, jak ti to dát slušně najevo (už to, že ti musela OPAKOVANĚ říkat, že tě chce jen jako kamaráda :zed: - tohle by mělo stačit 1×!). No a potom využila první příležitosti, kdy si řekla, že má konečně klid (protože si myslela, že ses konečně přenesl k nějaké jiné).

V prvním odstavci máš bohužel naprostou pravdu… díky. Ve druhém jsi úplně mimo, ale to je z neznalosti situace.

• Nahlásit
  • Citovat
1377
4.1.20 12:02

Moc se mi nezdá, že by normálně uvažující člověk cítil potřebu odkopnout nějakého toho otravu ausgerechnet v situaci, kdy to vypadá, že už ho obtěžovat nebude.
Spíš bych tady opravdu sázela na to, že se jí nějak dotklo, že si zakladatel našel jiný objekt zájmu. Tahleta emoční hnutí jsou mimo logiku.

Ale je pravda, že dnes lidi opravdu utínají kontakt hodně radikálně i z naprosto banálních důvodů, čistě jen proto, že můžou. Je to kolikrát hodně těžké rozdýchat, protože člověk často vůbec nechápe, co tak hrozného udělal, aby to muselo vyústit v takový krok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 12:06

Tak me to prijde pomerne logicke, ze prestala komunikovat. Chtela po tobe, at si nekoho najdes, ty sis „nasel“ a ona ti nechce motat hlavu tim, ze bude dale na scene. To, ze se „urazila“, za tim vidis ty, protoze si z jeji strany namluvas nejake city :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1377
4.1.20 12:17

@Silverine247 Mně tohle vysvětlení vyznívá hodně narcisticky z její strany. Takové jakési „pseudoohledy“, které dost možná nejsou vůbec na místě. Protože pokud by si můj ctitel našel přítelkyni, pak bych logicky předpokládala, že už se kvůli mě netrápí, a tedy našemu pouhému kamarádství nic v cestě nestojí.

Pokud by mu nechtěla motat hlavu a dát prostor, aby si našel jinou, a současně ani o kamarádství nestála, mnohem logicky by se takový krok nabízel hned z počátku, tj. vůbec nedopustit, aby ta komunikace kamkoli pokračovala. Prostě jedno stručné sdělení - odmítnutí, a pak, pokud by dotíral, utnout kontakt. To dává smysl.

Ale psát si, hrát si na kamarádku, a pak když chlap udělá vlastně to, co chtěla, s ním blahosklonně utnout kontakt? Tohle udělá spíš primadona s Bruntálem v palici, tak to vidím já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 12:23

Ale, já si ani nikoho nenašel, šlo o kamarádku z dětství, kde je vše naprosto jasné, ona je vdaná a nikdy mezi námi nic nebylo, nebude… prostě páteční procházka.

• Nahlásit
  • Citovat
1377
4.1.20 12:29
@Anonymní píše:
Ale, já si ani nikoho nenašel, šlo o kamarádku z dětství, kde je vše naprosto jasné, ona je vdaná a nikdy mezi námi nic nebylo, nebude… prostě páteční procházka.

Jasně, tady spíš šlo o to, jestli si to nevyložila závažněji.
Apropos, ty tam teda opravdu nějakou souvislost mezi tou procházkou a utnutím komunikace vidíš (máš potvrzenou), nebo je to jen domněnka?
Protože pokud by to byla jen ta domněnka, tak se obávám, že by asi pro to utnutí komunikace stále mohly existovat i jiné důvody, třeba to, že si uvědomila, že o kamarádství vůbec nestojí nebo by od počátku to „kamarádství“ bylo jen klasické odmítací klišé… a prostě ji přestalo bavit být v kontaktu. Je škoda, že nemohla to zablokování nebo co to udělala, nějak dopředu objasnit. On takový krok z mého pohledu je celkem brutální a neměl by se nadužívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 12:34
@Hecate píše:
Jasně, tady spíš šlo o to, jestli si to nevyložila závažněji.
Apropos, ty tam teda opravdu nějakou souvislost mezi tou procházkou a utnutím komunikace vidíš (máš potvrzenou), nebo je to jen domněnka?
Protože pokud by to byla jen ta domněnka, tak se obávám, že by asi pro to utnutí komunikace stále mohly existovat i jiné důvody, třeba to, že si uvědomila, že o kamarádství vůbec nestojí nebo by od počátku to „kamarádství“ bylo jen klasické odmítací klišé… a prostě ji přestalo bavit být v kontaktu. Je škoda, že nemohla to zablokování nebo co to udělala, nějak dopředu objasnit. On takový krok z mého pohledu je celkem brutální a neměl by se nadužívat.

Procházka, bylo to zmíněno jasně.

• Nahlásit
  • Citovat
818
4.1.20 12:36

Ja bych takovy krok vubec nespojovala se schuzkou s dlouholetou vdanou kamaradkou. Podle me to s tim vubec nesouvisi. Tot muj dojem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 12:50
@Hecate píše:
@Silverine247 Mně tohle vysvětlení vyznívá hodně narcisticky z její strany. Takové jakési „pseudoohledy“, které dost možná nejsou vůbec na místě. Protože pokud by si můj ctitel našel přítelkyni, pak bych logicky předpokládala, že už se kvůli mě netrápí, a tedy našemu pouhému kamarádství nic v cestě nestojí.

Pokud by mu nechtěla motat hlavu a dát prostor, aby si našel jinou, a současně ani o kamarádství nestála, mnohem logicky by se takový krok nabízel hned z počátku, tj. vůbec nedopustit, aby ta komunikace kamkoli pokračovala. Prostě jedno stručné sdělení - odmítnutí, a pak, pokud by dotíral, utnout kontakt. To dává smysl.

Ale psát si, hrát si na kamarádku, a pak když chlap udělá vlastně to, co chtěla, s ním blahosklonně utnout kontakt? Tohle udělá spíš primadona s Bruntálem v palici, tak to vidím já.

No ja vychazim z toho, ze Zakladatel pise, ze mu „PORAD DOKOLA“ psala, at si nekoho najde. Tzn to resili vic nez jednou… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1477
4.1.20 12:57
@Anonymní píše:
V prvním odstavci máš bohužel naprostou pravdu… díky. Ve druhém jsi úplně mimo, ale to je z neznalosti situace.

No, tak je to jasný, neřeš to a nech ji jít svou vlastní cestou. Je hezké mít společné názory a zájmy s někým. Někdy je těžké takového člověka najít. Ale to, jak ten člověk komunikuje a reaguje na neobvyklé sitace atd. je mnohem důležitější ve vztahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1377
4.1.20 13:02

@Silverine247 Jenže on současně psal, že spolu trávili i hodně času, scházeli se… Čili jestli to chápu správně, nedává mi smysl, proč by se někdo scházel s někým, jehož přítomnost je mu natolik nepříjemná, že nevidí jinou cestu, než se ho zbavit tímto poměrně radikálním způsobem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama