Volno v těhotenství

43
24.6.07 00:35

Volno v těhotenství

Ahoj, tak už jsem tu snad správně :) Prosím o rady ohledně odchodu na mateřskou. Jsem v 8.týdnu, stále unavená, je mi špatně. Dělám ve fabrice, Po-So, celou směnu na nohou, lezu po štaflách, taham těžký vozejky, většinu času se někam natahuju, stres. Prachu všude nevídaně. Nemyslim si, že je to práce vhodná pro těhulu Jde o to, že když mě doktor nechá doma jen kvůli nevhodné práci - zdravotní problémy nemám - jedná se taky o rizikáč? Protože jsem slyšela, že dostanu vycházky 2h ráno a 2h odpoledne a to ještě budu ráda. To je přece nesmysl ne? Podle mě ke zdravému a klidnému těhu patří procházky přírodou, nákupy věciček pro miminko, klábosení s kámoškama, dobrá večeře nebo kino s manžílkem, předporodní kurzy, plavání a tak, ne? Ráda bych poseděla na zahrádce, ale máme ji v kolonii, ne u bytu. Musim venčit pejsky. Taky rodiče mám na druhé straně republiky, chci tam jezdit třeba na týden. Nebo když si představim, jak se mi udělá špatně a já budu muset šmajdat po chodbě sem a tam, protože nebudu mít zrovna vycházku. A to ochablý svalstvo z válení doma by mi asi taky u porodu nepomohlo. Nebo dostanu na něco chuť a nebudu moct ani do města nakoupit. Jaké máte zkušenosti? A co na to zákon? Víte někdo?????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6337
24.6.07 01:12

Ahoj, já jsem doma od 6 tt a vycházky mám od začátku od 8 do 18 hod, takže v pohodě. Záleží na doktorvi, jak Ti vycházky napíše, některý napíše i neomezené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
24.6.07 08:18

Moncie, ty jsi z ČB? Tady většina Dr dává vycházky neomezeně, tak bych se toho nebála…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
24.6.07 08:58

Ahoj
Blahopřeji k těhotenství.
Domluv se s doktorem. Já měla nemocenskou až od 12tt, ikdyž mě tak doktor pořád posílal. Vycházky jsem měla neomezeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
24.6.07 12:46

Jsem sice z ČB, ale bydlíme ve Dvoře Králové n/L a dojíždět na každou prohlídku, ke konci často by lezlo do peněz. Sice mi tam Dr. řekl, že dává vycházky od 8 do 18ti, sice hezký, ale proč takový omezování? To si jako za celý těhu nevyjdu s mužíkem do kina, nebo na večeři? Nebo až budou známí třeba grilovat, tak se mam v šest večer spakovat a Čau, už musim… Nevidim v tom logiku. :? Chystám se přehlásit sem do DK, no mam strach, jak je to tu, musim asi hezky rychle začít sondovat. Hooolky kéž bych měla štěstí jako vy a dostala je neomezeně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
24.6.07 13:03

Ahoj,
já měla vycházky jen od 10 do 14 a to jsem prý ještě mohla být ráda, že mám 4 hod. v kuse a ne 2 dopo a 2 odpo, jak je to obvykle. Je fakt, že je to opruz, ale rizikové těhu je brané jako nemoc a pobíráme nemocenskou, tak proto bychom měly asi správně dodržovat i to být doma.
Nicméně já jsem ty hodiny basolutně ignorovala, jezdila jsem celé těhu, kam jsem chtěla (i na týdenní dovolenou) a vůbec jsem se tím nezatěžovala. Slyšela jsem, že na rizikové těhu kontroly nechodí, leda že by je tam vyslal zaměstnavatel. Doktor mi navíc řekl, že kdyby náhodou přišla kontrola, tak mi potvrdí, že jsem v tu dobu byla zrovna u něj v ordinaci. Každopádně mi tam ty vycházky napsat musel.
Možná už je to teď jinak, jak čtu, je to volnější, ale ty kontroly snad nechodí.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
24.6.07 13:18

Ja si take mylsim, ze omezovat vychazky je hloupost ja jsem byla behem tehu nekolikrat na „nemocenske“, nebot jsem mela troch problemy - krvaceni apod. A doktor mi napsal neomezene vychazky - jen mi rekl, ze to nemam prehanet, ale to bylo vzhledem k mym komplikacim.
Na druhou stranu si nejsem jista jeslti nahodou nemas narok na zarazeni na jine pracovni misto. Vim, ze tato moznost existuje - ale to by jsi si presne musela najit v zakoniku prace.
Preji pohodove tehu.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6989
24.6.07 13:31

Ahoj,
je to sice blbý, ale musíš si vybrat. Buď budeš chodit do práce a nebudeš omezená vycházkama nebo budeš na nemocenský a doufat, že ti dr. napíše vycházky nějak inteligentně.
Přesně jak psala Meduza, jseš na nemocenský, tak ji musíš dodržovat.
Když ti nic nebude, rizikový těhu ti dr. asi nenapíše.
Já taky dělala ve fabrice a od 12. týdne jsem byla doma. Do papírů mi ale dr. napsal diagnózu bolesti břicha a pánve. Kontrolor mi přišel jednou a když zjistil, že jsem těhotná, řekl mi, že vycházky dodržovat nemusím, že mě kontrolovat nebude. Ale stejně jsem se celou dobu bála, ale je pravda, že nepřišel.

A co se týče toho přeřazení na jinou práci. Pokud vím, tak je zaměstnavatel povinen tě přeřadit a nechat ti tvůj plat. Ale podle sebe vím, jak to chodí ve fabrikách. Radši ti tolerujou, že budeš od začátku doma, protože jinou práci, která by byla vhodná třeba pro několik těhotných nemají. Alespoň u nás to tak funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
24.6.07 15:49

Ahoj, jak už někdo tady psal, měli by tě přeřadit na jinou práci. Pokud budeš na nemocenské, tak tě budou brát jako nemocnou a tudíž vycházky. Těhotenství není nemoc, jak mi řekl můj doktor. Byla jsem na nemocenské od 6tt. Vycházky jsem měla 6h denně, ale byla jsem s Dr. domluvená, kdyby došla kontrola, že jsem byla u něj.

Tak p¨řeji pohodové těhu a spousty vycházek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
24.6.07 18:55

Já jsem byla v těhu taky na nemocenské a vycházky jsem měla neomezené :D Moje gynekoložka ani jiné nedává. Asi záleží na doktorovi a jeho domluvě s konkrétní těhulkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.07 19:19

Ahoj,

já jsem taky na nemocenské od šestého týdne kvůli rizikovému pracovišti. Do dvanáctého týdne jsem byla úplně bez vycházek (dr. říkal kvůli pojišťovně, že neradi vidí od začátku rizikového těhu vycházky - musel mi napsat nějaký důvod neschopnosti ).
Od dvanáctého týdne mám vycházky 10 - 12 hod. a 13 - 17 hod. Vzhledem k tomu, že manža končí v práci po 15. hodině si dokážeš představit, jak se nám dobře nakupuje a tak :roll: . každopádně se snažím vycházky dodržovat, s vyjímkou toho, kdy jedu nakoupit někam dál. To že kontroly na těhotný nechodí je blud, už na mě z OSSZ byli.
Myslím si, že třeba nepříjdou před devátu ráno a po osmé večer, musí taky dodržovat nějaký režim, no ne?!
Nedávno jsem mluvila s bývalým spolužákem, který dělá na OSSZ, a prý kontroly vybírají náhodně nebo jestli chce zaměstnavatel. Vzhledem k tomu, že na moje kolegyně nikdy nebyli, asi se jedná opravdu na náhodu, kontrolor měl celý seznam lidí od nás ze vsi, které šel kontrolovat, tak byl i u mě.
Každopádně doufám, že buď gynekolog nebo obvoďák by mi v případě potřeby dali razítko do neschopenky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2376
24.6.07 20:04

ahojky,

tak já jsem taky na neschopence a po měsíci doma jsem dostala vycházky a domluvila jsem se se setrou, že mi je napsala od 13-17 hod. Ale je pravda, že už od začátku je moc nedodržuji a spoléhám na náhodu. Dokonce jsem byla měsíc současně doma s tchýní (ta byla na neschopence kvůli zádům) a jí přišla kontrola, ale po mě se nikdo neptal. Možná to je tím, že já mám hlášený trvalý bydliště v Praze, ale bydlim teď na Benešovsku - tady ho má hlášený ona. Stejně by měli smůlu, bylo to v době mých vycházek.

Kája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1712
24.6.07 22:04

Ahoj,

ja jsem v prnim tehu taky byla na neschopence a vychazky jsem u dr. ukecala tim, ze jsem ji tvrdila, ze tehotenske kurzy konci az v 20:30 vecer (coz skutecne v tuto dobu koncily), tehotenske cviceni je zase v jinou dobu, atd…ukecala jsem ji a vychazky jsem mela neomezene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
24.6.07 22:15

Hmm, obdivuji ty, co měli neomezeně…já byla doma od 12tt a vycházky od 13h do17h. Nic mi nebylo jen jsem jednou zkolabovala z horka a už mě do práce nepustila…První měsíce to bylo na bednu, nikam jsem se tak nedostala, ani pořádně na nákupy. Pak už jsem na vycházky nehleděla, protože jsem začala chodit na předporodní kurzy a ty byly od 15 až do 19h. KOntrola nakonec za celé těho nepřišla, ale je to náhoda a taky jsem kvůli tomu byla pořád ve stresu, když jsem se někde zdržela :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6909
24.6.07 22:24

Ahoj,

já byla doma od 15 tt a vycházky jsem měla od 8 do 18 od začátku :wink: …U nás záleží na Mudře,mý kámošce Mudra(v mém bydlišti) dala jen od 10-12 a 14-16.Ze začátku jsem se dost bála kontroly,ale pak jsem to večer někdy přešvihla…O víkendu jsem normálně jezdila k našim na chatu…je fakt,že mě bylo 6 týdnů tak blbě v těch vedrech,že jsem ani o nějaké vycházky nestála :wink:

Kontrola -na mě přišla přesně v den,kdy jsem odcházela na mateřskou a dote´d nevím,jestli ji jako poslal zaměstnavatel,což se mi moc nezdá nebo jestli si mě vybrali náhodou.....

Bezproblémové těhu přeju :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama