Příspěvek na bydlení, když žijeme z životního minima?

300
2.6.07 15:50

Přispěvek na bydlení

Holky, moc bych se chtěla zeptat, nevíte, jak je to s příspěvkem na bydlení pokud rodina žije z životního minima? Ma narok? A kolik? Jake jsou podminky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
27.6.07 16:52

Pokud jde o příspěvek na bydlení poskytovaný v ČR (všimla jsem si, že máš bydliště Dublin) tak nárok má vlastník nebo nájemce bytu nebo rodinného domku, v němž musí mít trvalé bydliště. Jako společně posuzované osoby se berou všechny osoby s trvalým pobytem v daném bytě. Pokud máte jen životní minimum a splňujete uvedenou podmínku, tak by nárok vzniknou měl. Musí se doložit doklady kolem vlastnictví bytu, doklady o zaplacení třech nájmů a další. Podrobnosti ti řeknou na referátu dávek státní sociální podpory (spadají pod úřady práce). Výše se vypočítávájí individuálně (počet osob, způsob vytápění, příjmy.......), ale tisícovka by to být mohla. Pracuju na sociálce, kde vyplácíme dávky hmotné nouze, (přímo příspěvek na bydlení) a někdo má pod tisíc, někdo 1200.
Míša.

• Nahlásit
  • Citovat
9534
28.6.07 13:23

Mě štve že nikoho nezajímají ti kteří bydlí v podnájmu.Nemají na nic nárok, ale zase jiní občané si dokáží vyběhat po úřadech všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
29.6.07 13:13

Pokud někdo bydlí v podnájmu a má nárok na příspěvek na živobytí (jakoby dříve dávka do ŽM), pak může zkusit požádat o doplatek na bydlení. Ale záleží na úřadu (městském, který tyto dávky poskytuje). Nárok na doplatek na bydlení má totiž ten, kdo má nárok na příspěvek na bydlení, takže jenom vlastník nebo nájemce. Ale: v případech hodných zvláštního zřetele (tj. např. rodina s dětmi) má nárok na doplatek i osoba bydlící v podnájmu nebo na ubytovně, a to dokonce na vyšší částky než ten, kdo pobírá příspěvek na bydlení. My tyhlu dávku těm, co bydlí v podnájmu, poskytujeme, ale jsou úřady, které ne. Někde chtějí, aby tam žadatel měl trvalý pobyt. Zákon platí od 1.1.2007 a je to takový paskvil, který se už má změnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69315
23.3.13 18:01

Ahoj, jdu s takovým dotazem, tuším předevčírem jsem koukala na telku n reportáž o příspěvcích na bydlení, ukazovalitam tu ubytovací mafii, jaktam platí za jednu místnost 17000,– smlouvy, kde bylo uvedeno, že to stát, ten příspěvek, v plné výši, rovnou převádí na účet ubytovatele, maminu, která našla byt a doslova tamzaznělo, že ikdyž ten nájem opět celý platí stát, výrazně ušetří, ten nájem dělal 10000,– jak je to možné? Skutečně stát platí za nkoho 17000 nájem za jednu místnost? Stále? Měsíc po měsíci? Mafie rejžuje miliony a to všechno legálně? Jak to, že tady čtu, že maminy dostanou 1700 a někdo 17000?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
šmoulinka71
23.3.13 18:26
@terinka4444 píše:
Ahoj, jdu s takovým dotazem, tuším předevčírem jsem koukala na telku n reportáž o příspěvcích na bydlení, ukazovalitam tu ubytovací mafii, jaktam platí za jednu místnost 17000,– smlouvy, kde bylo uvedeno, že to stát, ten příspěvek, v plné výši, rovnou převádí na účet ubytovatele, maminu, která našla byt a doslova tamzaznělo, že ikdyž ten nájem opět celý platí stát, výrazně ušetří, ten nájem dělal 10000,– jak je to možné? Skutečně stát platí za nkoho 17000 nájem za jednu místnost? Stále? Měsíc po měsíci? Mafie rejžuje miliony a to všechno legálně? Jak to, že tady čtu, že maminy dostanou 1700 a někdo 17000?

No to je podle toho, kolik tam bydlí lidí, jak je vysoký nájem. A právě toto zneužívají ty ubytovny. Napíšou šílenou částku a rejžujou ty příspěvky od státu. Jsou domluveni obě strany. Rozumíš tomu?

• Nahlásit
  • Citovat
69315
23.3.13 18:30

NO JÁ JSEM POCHOPILA, jak je to postavený, sockám, nemyslím to hanlivě, je to fuk, z jejich kapes to nejde, a mafie rejžuje a stát cáluje za jednu místnost bez sociálky takový prachy, že je z toho splátka hypotéky luxusního domu 8o a stát cáluje, všichni ví, jak to je a nic se neděje 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
šmoulinka71
23.3.13 18:35

Tak to nevím, neviděla jsem to, ale jsou dvě možnosti. První je, zřídím ubytovnu pro sociálně slabé a za každého takového člena zinkasuji třeba třitíce na hlavu. Ano tak to je. takže v jedné místnosti je tam pět lidí, za jednu místnost dostane majitel patnáct tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
šmoulinka71
23.3.13 18:36

Samozřejmě od státu. Bordel že?

• Nahlásit
  • Citovat
56909
23.3.13 19:42

@terinka4444 pokud jsi snědá, tak ano, můžeš platit i 17 tis za místnost.. oni totiž můžou, normální člověk nee. Platí to za ně totiž stát, takže jim je jedno, jestli budou platit 5 nebo 25 tis za bydlení.. hnus, že.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
šmoulinka71
23.3.13 19:50

Víte co se stalo u nás, bydlím v jedný docela velký obci a byl tu jeden podnikatel a zkrachoval, nadělal si velké dluhy. A víte co udělal???Chtěl z toho svýho baráku udělat přesně tuto ubytovnu pro sociálně slabé, asi pro 150 lidí. Nikdo je tu nechtěl, tak obci nezbylo nic jiného, než přistoupit na jeho požadavky a odkoupit tu jeho budovu včetně jeho dluhů za 15000000, aby ty cikány nepřitáhl. Takže obec se zadlužila jenom kvůli státu, který dovolí takovéto machinace s nájemným pro sociálně slabé.

• Nahlásit
  • Citovat
69315
23.3.13 19:50

JO, HNUS, já na to právě zírala, všichni ví, že je to zneižívání státních peněz jak prase a všem je to jedno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
šmoulinka71
23.3.13 19:57
@terinka4444 píše:
JO, HNUS, já na to právě zírala, všichni ví, že je to zneižívání státních peněz jak prase a všem je to jedno

Jo cikáni, to jsou bohové. A my jim křivdíme.

• Nahlásit
  • Citovat
26.5.13 23:22

taky dotaz

Zajimalo by me, jestli ma narok ten, ktery bydli v chate ale trvale bydlici, preispevek na bydleni me byl vzat v roce 2008,ze nesplnuji kriteria na prispevek, ale plati se otop, platila se kanalizase a vodovod a i kdyz jsem ji nechtela, obec nam vymerila dle vymeru pozemku castku k zaplaceni jen proto, ze kolem nasich pozemku vedeou tyto rady. Nejsou o male penize tak od 7tis az do 20tis. a pry ma obec na to narok - pochopitelne, z dotace pouzili pouze cast, zbytek pro sebe a ted to chteji od nas. Jak resit, kdyz i dnes je otop drahy a to neni jen otop.Jsem sama, starala jsem se 18let o vnucku, ta jeste chodi do skoly a SD je maly. Ale hlavne, ze zavreni poslanci pobiraji plat mesicme az 55tis. dobry ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
27.5.13 11:36

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat..Kamarád bydlí v družstevním bytě s přítelkyni ( oba dva studenti). Příjem mají 4000 kč, výdaje mají za ten byt 4 200 kč( Elektrika-500kč, Plyn-100,teplo-500,Voda-600,Fond oprav-500,Uver druzstvu 1000, Internet-300)..
Vím že můžou dostat 700×2=1400kč přídávek na dítě.

Kolik dostanou přídavek na bydlení? Může si jít požádat o doplatek?

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama