VOŠ Prigo Ostrava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
govana
Kecalka 136 příspěvků 21.03.18 19:16
VOŠ Prigo Ostrava

Prosím máte někdo zkušenosti s touto školou nebo Ahol Voška Ostrava? Vím že vyšší školy již neletí ale přesto se ptám… G.

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 22.03.18 07:55

@govana známá tam má děcka a je spokojená.. Prigo jako celek má dobrou pověst - mají školku, zš, střední a Vošku, byli jsme tam kvůli školce a působilo to dobře :think: Jen to uplatnění po vošce není zrovna nic moc, ale jako nebála bych se toho.

govana
Kecalka 136 příspěvků 22.03.18 09:57
Prigo

Syn nad ní přemýšlí VOŠ Prigo. Slyšela jsem že tam se více naučí, v pátky mají povinnou praxi, na vejšce pátky volna. Celkově je tam jiná výuka než na vysoké. Chtěl by Prigo vysokou na bakaláře ten je jistě lepší pro zaměstnavatele ale nechápu proč je v Havířově, od nás velice špatný spoj. Ono to školství u nás je smutné a nesystémové. Plno maturantů po škole nenajde práci protože nemají praxi,,,proč stát jim nepomůže a nepodpoří zaměstnavatele co děcka po škole přijmou. Věřím tomu že moc absolventi neumí ale je to jen jejich vina? Kluk jak chodil na praxi což mají středoškoláci velice málo dní jen ve druháku a třeťáku 3-4 týdny tak na dotaz co dělali a on že uklízeli krabice, zametali, motali kabely. Hlavně že škola měla razítko že tam byli na praxi. Z pravých ajťáků se jim nikdo nechtěl věnovat aby jim do jejich rozdělané práce nevrtali a nemají čas se jim věnovat. Tedy syn studoval IT střední ze začátku od devítky s nadšením, dnes to vidí jinýma očima.:(

marcizurek
Nováček 4 příspěvky 22.01.19 23:17

Dobrý den, můžu se zeptat zda syn je na Prigo VOŠ a jak je spokojený? Díky Marcela.

govana
Kecalka 136 příspěvků 23.01.19 09:41

Syn studuje 1 ročník tento obor Obecně právní činnost… Praxi zatím nemají ale od druháku myslím každý pátek,jen chodil v pátky někdy na soudní jednání .Nyní má zkouškové období.Udělal vše . Je to kluk tedy z něho moc nevytáhnu:) Zatím tam chodí ale poslouchám doma že po škole stejně nic nesežene atd,Hodně spolužáků to ukončilo ale třeba z důvodu že šli pracovat raději atd. Tedy je jich málo.Tápe zda skončit a jít pracovat ale má IT střední ale po maturitě nesehnal nic neboť nemá praxi ,zjišťuji že na těch středních školách nic pořádně nenaučí, praxe skoro žádná tedy když byl v IT firmě tak tam studentům It nedávali ať nic nepokazí a uklízeli krabice atd. Kluka to právo baví ale stejně chtěl v Ově na tu soukromou vysokou ekonomku ale ta stojí 3500kč měsíčně ,samozřejmě tam má plno spolužáků a já jsem ,,zlá "že mu to neplatím :)Po ukončení po titulu DIS můžou si dodělat titul Mgr na jejich vysoké škole v Havířově a to jen dva roky .Převážně to tak dělají. Jinak škola prostředí hezké ,na dobrém místě v Ově. On ten prvák i na vysokých ,vyšších školách školách je rozhodující buď sami studenti neudělají zkoušky nebo zjistí že na to nemají…

marcizurek
Nováček 4 příspěvky 23.01.19 18:13

Děkuji za info a jaké známky měl na střední? Jako IT asi moc dobré , že? Je mi 45, dodělávám druhou střední a ráda bych si dodělala nějakou vysokou nebo vyšší,ale na VŠ pedagogiky se asi nedostanu, tak chci jít touto cestou. Žádný mozek nejsem, domácnost ,4 dětoi atd…tož váhám, levné to není.
Pro syna mám hned radu aby si mohl platit těch 3500 kč- dnes je plno brigád, v Kauflandu nebo na poště berou, tak by měl šanci si na školu vydělat- snad jsem vás nevytočila…ale od mé 17 ti leté také poslouchám leccos, sice ji platím střední ,ale na výšku bude moci jít jen na státní, nebo to musí řešit brigádou. Zrovna včera mi VOŠ ku zepsula, že je k ničemu,ale tomu nevěřím. Jen si myslím, že po té VOŠ neumožňují roky na Mgr. ale na Bc. Tak moc děkuji za odezvu…ať se synovi daří dostudovat, vše bude v životě potřebné. Marcela.

govana
Kecalka 136 příspěvků 13.02.19 11:25

Omluvám se za pozdní odpověď. Asi takto. Můj syn je silný introvert a paličák .S geny nic neudělám. Čím je starší je celý otec který mimochodem ho v 9 letech podrazil že ho díky tenkrát momentální paní úplně zavrhl a neotvíral mu ani dveře u bytu i když bydlí kousek,Kluk se tenkrát sesypal neboť se v otci strašně viděl.No a začaly jeho psychické problémy které šly do stavu úzkosti a depresí .Dodnes se tím léčí tedy z něho něco dostat je složité. Když má své dny jen se doma míjíme ale to si zvyknete.Ono nic vám nezbude. Mimochodem s jeho otcem jsem se rozloučila jak měl malý 1,5 roku,byl sobec a myslel jen na sebe ,domácnost a příspěvky ho nezajímaly. Jakmile měl mít povinnosti,oto­čil.Alespoň jsem ho poznala dokonale smutné že až se malý narodil.Narážím na to jak někdo hází všechny samoživitele do jedné kapsy že to mají dopředu připravené. Na druhou stranu když žena otěhotní nečekaně ,,s volem" a jde na potrat také jí lidi odsoudí.Jsem alergická na řeči typu žena má dopředu vědět s kým počne dítě. Otec kluka je vysokoškolák a jaká je to povaha…
Jinak kluk šel na IT hlavně kde nebyly přijímačky z matiky jen z AJ, a IT.Ale jak říkám platila jsem 1000kč měsíčně ale prostě dnešní střední školy jsou jen byznys naplnit třídu a čerpat dotace od státu. Nikdo mne nepřesvědčí o opaku. Už i na základní škole v 9 třídě se zkouší jen z testů,k tabuli nikdo skoro nevolá,to by se musel kantor namáhat a děcka tím pádem neumí vůbec mluvit .A ty testy mají odpovědi na tipování a,b,c. Paráda …Zaráželo mne u kluka co se týče praxe nikdo nekontroloval zda je někdo něco přiučil. Jen kontrovali zda tam kluk chodil.. Nikdo nezajistí po maturitě nástup do práce v oboru který studoval tak jak to bylo kdysi. Kdyby stát dal úlevu na daních těmto zaměstnavatelům třeba. Proč stát ročně utrácí miliardy za studenty na středních školách když v oboru pak nepracují a mnohdy skončí v montovně neboť je nikdo nevezme že nic v daném oboru neumí a nemá praxi.Ale kde jí má nabrat? Mimochodem soukromá škola je prý jen z 10-20 procent zbytek je státní ,nevím zda je to pravda.
Kluk už v 9 třídě začal chodit celé léto na brigády a to do montoven a každý rok jinde i taxikařil .Tedy je v obraze a má našetřené peníze ale ty chce na auto .No poslouchám doma vše ,že ostatním rodiče přispějí na to a na to. atd.za vše můžu já i za špatný výběr partnera tedy jeho otce,( řekla jsem mu že je dospělý ať si sbalí pár věcí co má a odejde do světa a ukáže mi jak se žije správně bez chyb život se vším všudy i s láskou…). On je škudlil po otci. A s tím nehnu. Ale oblek na maturitu musel mít od Bandy ,z Polska opovrhoval .Tak jsi to koupil sám. Z brigády. Dnes je mu to malé po roce.A 10 tisíc padlo:)Ta Voška škola je prý dobrá v tom že děcka mají více praxe kde mají v pátky povinné .Ale kluk na Prigo už moc nechce být .....všichni odtud odcházejí ..je jich tam pár. Nyní má nový rozvrh a je šílený. Začne 2 hodiny pak 2 hod volno pak 2 hod pak 3 hod volno do večera .Nebaví ho denně ta čekat na další hodiny pak čekání na autobus ,atd. Na AJ je jich tam jen 5 jsou 2 skupiny ale nedají je dohromady. Jinak nyní dělali zkoušky udělal vše ale co z toho když zvažuje odchod. Má spolužáky ze střední na soukromé škole Vysoká škola podnikání a práva otevírá se tam nyní katedra marketing je tam jiný styl výuky atd.Ale je to na konci Ostravy.
Také bych ráda dále studovala,mám jen maturitu kdysi jsem mohla v oboru nadále studovala na Bc ale stálo to 3000 kč měsíčně nedala jsem to finančně. V tomto státě je diskriminace starších ,když se někde hlásím vezmou vždy holky do 30 let věku .Škoda, že stát nepodporuje zaměstnavatele kteří zaměstnají lidi nad 45 let tak jak je to v některých státech okolních. A to přitom máme málem dělat do 70 let,směšné. Dnes je vše o známostech na lepší místo . No uvidím co kluk paličák vymyslí.Je dospělý :) Mějte se fajn!!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Skončí nájezdy opilců? Palma de Mallorca zavádí vysoké pokuty za pití na ulici

Obyvatelům metropole Baleárských ostrovů Palma de Mallorca došla trpělivost s... číst dále >

Janeček přiznal: Manželství už dávno nefungovalo, Lilia je ta pravá. Pokolikáté už?

Miliardář Karel Janeček nedávno prozradil, že tentokrát opravdu narazil na... číst dále >