Reklama

Vosí píchnutí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tina1
Kecalka 479 příspěvků 16.07.09 18:53
Vosí píchnutí

Ahojky,
prosím o radu. Asi před týdnem se mi podařilo dostat dvě žihadla od vos- na ruce a na noze. Dříve jsem velmi hodně otékala, teď je celkem v pohodě, na obou místech mám asi 12-15 cm dlouhý červený flek a nateklé je to jen trošičku,takže v tomhle směru pohoda. Ale asi se to začalo hojit a svědí to jak čert, sedím s nohou v lavoru se studenou vodou a na ruce mám ledový sáček. Ale asi takhle budu muset být snad celou noc, jinak to rozškrábu do krve.
Normálně mi na tohle pomůže Triamcinolom E mast -ale teď nevím, někdo říká, že v těhu kortikoidy vůbec, někdo že nárazově klidně. Vím, že tu je hodně maminek s AE a tak doufám, že se někdo ozve kdo má nějaké info třeba od kožních lékařů, zda se mast v těhu může.
A nebo jestli máte někdo nějakou jinou radu co s tím, tak Vám budu vděčná.
Díky moc.

Reklama

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 16.07.09 19:19

Ahojda, lokální kortikoidy v těhu nevaděj, případně pokud jde jen o svědění, tak můžeš matlat fenistil gel.

Ale jestli se to fakt hojí, jen to svědí? Nebo to bolí a cuká? je to horké na dotek?: celkově ti je dobře? nezhoršuje se to, flek se nikam nešíří? jinak bych šla na kožní, on by to mohl být i zánět kůže.

Tina1
Kecalka 479 příspěvků 16.07.09 19:29

Ahojky, Fenistil mi tak nepomáhá, jen to svědí a já to prostě takhle mívám a flek se trochu spíš zmenšil. A jinak mi vůbec nic není, ale dík za varování, takovej flek už jsem měla snad 100× a nikdy mě nenapadlo, že by to mohlo být něco jiného. Párkrát už jsem u doktora v takových příadech byla, mám pěknej flek i od komára a taky to kolikrát mám skoro 2 týdny. Doktor vždycky potvrdil, že je to alergická reakce a napsal mi právě Triamcinolom a za 2-3 dny byl klid.

Díky moc za radu.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 16.07.09 21:23

Hoj, my jsme dávali vždycky na štípnutí od vosy nebo včely cibuli, ale nevím proč… Pak to neotékalo a nebolelo to tolik. A taky nevím, jestli by to fungovalo ještě po týdnu… Ale vzpomněla jsem si na to, tak přidávám do pranice :wink:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.09 21:56

Mě cibule taky pomáhá, taky jsem ji teď měla, takže myslím, že proto to nemám skoro vůbec oteklé. Bez cibule bych se nevešla ani do pantoflí. A taky calciová mast,ale to svědění co pak přijde je fakt zážitek. Ale teď už dobrý, trošku jsem to mázla tím Triamcinolonem, mírně to svědí,ale už se to dá vydržet, neškrábu to a nemusím mít furt ruku a nohu v ledu :-)

Díky moc a pěkný večer.

Tina

(Nějak mě to nepřihlásilo)

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >