Vrácení auta leasingovce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AnnieViki
Nováček 2 příspěvky 18.06.19 01:53
Vrácení auta leasingovce

Ahoj
mám menší problém a taky otázku
Vzala jsem si, v době kdy jsem nebyla těhotná a ani to nijak nevedela ze jsem, auto na leasing kvůli příteli protože jeho auto se pokazilo a má takovou práci ze musi porad mit auto k dispozici od essoxu. Po nějaké době se jsem otehotnela, prijmy se snizily protoze jsem byla na rizikovym a opravovalo se jeste do toho pritele auto a dostaly jsme se do situace ze nezvladame platit dve auta a uz vubec ne z tech prijmu co jsme meli. Pritele auto se opravilo a dobrovolne za vlastniho uvazeni jsme auto vratili leasingovce s tim ze auto bylo jako nove - najeto 19 tisic km - zadne skrabance, nic v aute nebylo poskozeno - vyzvedl si ho pravnik a dal nam predavaci protokol s tim ze uz nemusime nic resit - ze si auto leasingovka proda a bude pokoj. A tady je ten problem - ted nedavno mi volali ze mam u essoxu dluh 140.000 korun :zed: protože společnost essox ho prodala pod cenou a ty penize tech 140.000 musim zaplatit ja. Maji na to vubec pravo? kdz auto bylo ve vybornem stavu s tak malo najetymi KM? Btw. pry je to uz v exekucnim procesu a ja nevim co mam delat. jskoukoli radu prosim :(

Reakce:
Michaela02993
Závislačka 4531 příspěvků 18.06.19 02:31

Procti si smlouvu ohledně leasingu (včetně dodatku a všeho), pokud tam nebude klauzele ohledne vrácení auta a určité sankce za nedodržení podmínek smlouvy ohledně vrácení auta leasingové společnosti, obrat se na právníka, dej mu smlouvu o „koupi“ auta a předávací protokol který jste podepsali se zastupitelem leasingové firmy plus si radši vytiskni i doklady o tom že jste auto řádně a v termínu splaceli. Nic víc prakticky asi dělat nemůžeš

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 18.06.19 06:09

@Michaela02993 ale to neni sankce, jen chcou doplatit ten rozdil a zalezi co to bylo za auto. Jestli to bylo neco drazsiho a treba po 2 letech. Tak se prodejni cena ojeteho auta a cenikova cena noveho auta muze k takove castce blizit. Jen „blba“ fabie podle vybavy prichazi o 30-40 tis. hodnoty za rok.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1732 příspěvků 18.06.19 06:48

Vse bylo snad ve smlouve. Takze na to pravo maji. Nechapu, ze vas tohle napadlo a mysleli jste si, ze to bude bez sankce, vzdyt i kdyz zrusis smlouvu u operatora driv, nez vyprsi smlouva, je to za ranec :nevim: no zasla bych se vsema papirama za pravnikem, bud najde nejaky reseni, nejakou klicku - rozhodne s dobrym pravnikem firma bude komunikovat spis, nez s vama. Pak podle jeho rady uvidite co dal.

Aduš8
Kelišová 5349 příspěvků 18.06.19 07:00

Leasing na auto neznamená, že máš auto pouze vypůjčené a můžeš ho kdykoliv vrátit. Je to ve skutečnosti úvěr jako jakýkoliv jiný, kde ručíš daným vozidlem. Přirovnám to asi k bytu. Pokud si koupíš zrekonstruovaný byt na hypotéku, má určitou hodnotu. Když se rozhodneš předělat koupelnu, protože se ti nelíbí, mezitím se dostaneš do průšvihu a neplatíš, byť prodají. Samozřejmě s rozbouranou koupelnou pod cenou. A zbytek jsi prostě povinná doplatit. Nevím, jak vypadá smlouva U essoxu, ale já v mojí leasingové smlouvě mám rozpis jednotlivých měsíců a u nich zbývající doplatek pro ten daný měsíc. Jednoduše si tak můžu spočítat, že když mi chybí doplatit 100 000 a auto by prodali za 80k, tak ten rozdíl plus samozřejmě náklady na vyřízení si prostě zaplatím že svého :nevim:

Slečna Ferka
Extra třída :D 10376 příspěvků 18.06.19 07:11

@AnnieViki No já spíš nechápu tu exekuci. To jsi asi musela ignorovat nějakou poštu ne? Nemůže to být jen tak ve fázi vymáhání…

Jinak obecně mají děvčata pravdu. Je třeba číst smluvní podmínky. A je lepší dát pár korun advokátovi, aby při tom vrácení asistoval, než riskovat sankce. No pozdě bycha honit.

Jako auto, které šlo po 19 000 km dolů o 140k, to bych ráda viděla. Možná je to tak, že jsi měla přeplatit (např. o 100k), a tak ve skutečnosti auto kleslo o 40k, a 100 tisíc je to, co na Tobě chtěli vydělat a nevydělají.

jkra
Nadpozemská drbna 29213 příspěvků 18.06.19 07:55

Hele, tobude sankce za predcasne vraceni a neujete km.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 18.06.19 07:56

@Slečna Ferka jasný, těch 140tis hodnoty by bylo pro nějaký luxusní auto, spíš to bude jak píšete. Pár desítek tisíc bude ten rozdíl hodnoty a zbytek budou nějaké poplatky apod. Určitě si nechají zaplatit celou administrativu s prodejem spojenou apod. Jinak Essox jsou ultra šmejdi, takže bych se těm částkám nedivil.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 18.06.19 07:59
@jkra píše:
Hele, tobude sankce za predcasne vraceni a neujete km.

Ale oni si to auto koupili, neměli to půjčený.

BelAir
Kecalka 149 příspěvků 18.06.19 08:21

@Cenarius
Hele, dle mě už i Oktávka ztrati tolik na ceně. Pád cen aut je exponenciální a ze začátku je ten pokles fakt dramatického. Za dva roky ses na půlce pořizovací ceny a to nemusíš mit nějak moc nalitano. :nevim:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28882 příspěvků 18.06.19 08:43
Regina Hero
Nadpozemská drbna 28882 příspěvků 18.06.19 08:46

@AnnieViki teď už toho asi moc nenaděláte, ale doporučuji přečíst si smlouvu, tam by mělo být napsáno všechno… včetně poplatků za zrušení, penále, podmínky a tak… bude to podobné, jako kdyby sis vzala půjčku a chtěla ji předčasně splatit, i když to nebudeš mít v podmínkách povoleno, tak ti taky doúčtují úroky a zaplatíš všechny možné i nemožné poplatky… :think:

Váš příspěvek
Reklama