Vracení provizí

Anonymní
14.6.21 15:10

Vracení provizí

Dobrý den,
asi se potřebuji tak nějak vykecat a zároveň i poradit od někoho, kdo má s tímhle větší zkušenosti, než já. Mám strašné výčitky, že jsem vůbec někdy začala s prací finanční poradkyně. Práci jsem dělala půl roku, byla to strašná dřina a po pravdě ani na moc peněz jsem si nepřišla. Za ten půl rok jsem si vydělala asi 40 000 Kč. Práce mě přestala bavit a potřebovala jsem se více věnovat škole (studuji prezenčně VŠ), tak jsem skončila. Bohužel po několika měsících se začala objevovat storna, dospělo to až tam, že dlužím firmě asi 25 000 Kč. Lituju toho, že jsem byla někdy takhle hloupá a do takové práce vůbec šla. Teď to na mě všechno padá a já přemýšlím, kde vezmu z brigád takhle vysokou částku, když bydlím sama a vše si sama financuji. Chodím k psychiatrovi, protože jsem opravdu na dně a nevím, jak z této situace ven. Rodinu, která by mi peníze půjčila, nemám. Aby to nevypadalo, že si zde jen stěžuji, tak se chci zeptat, jestli mám jako student nárok na nějakou půjčku, nebo zda-li je to úplné pasé? Nebo jak byste tuto situaci řešili vy? To, že jsem byla hloupá koza, která se nechala zmanipulovat za účelem zisku už vím. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
236
14.6.21 15:12

Nemám zkušenosti, ale půjčku si určitě neber! Akorát tě to zamotá do kruhu dluhů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 15:16

@Asiina Když já si jinak nevím rady. S rodinou jsem nikdy nevycházela dobře, takže hned jak to šlo, odešla jsem z domu. Teď bydlím v domě rodičů mé kamarádky, kde platím nájem 6 000 Kč a na brigádě vydělám 9-10 tisíc za měsíc. Já nějak nevidím jiné východisko. Jsem sama na sebe naštvaná, že jsem nepřemýšlela a jednala slepě. Zrovna já, která byla odhodlaná, že se nikdy nezadluží. :(

• Citovat
  • Nahlásit
14093
14.6.21 15:18

Domluvit se s byvalym zamestnavatem nejde? O koho se konkretne jedna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 15:20

@Králičice Společnost nechci jmenovat, nechci jim špinit jméno. Domluva tam je, ale horší, než v leckteré bance. Přeplatím jim 10 000 Kč a splátky musí být maximálně čtyři.

• Citovat
  • Nahlásit
7572
14.6.21 15:27
@Anonymní píše:
Dobrý den,
asi se potřebuji tak nějak vykecat a zároveň i poradit od někoho, kdo má s tímhle větší zkušenosti, než já. Mám strašné výčitky, že jsem vůbec někdy začala s prací finanční poradkyně. Práci jsem dělala půl roku, byla to strašná dřina a po pravdě ani na moc peněz jsem si nepřišla. Za ten půl rok jsem si vydělala asi 40 000 Kč. Práce mě přestala bavit a potřebovala jsem se více věnovat škole (studuji prezenčně VŠ), tak jsem skončila. Bohužel po několika měsících se začala objevovat storna, dospělo to až tam, že dlužím firmě asi 25 000 Kč. Lituju toho, že jsem byla někdy takhle hloupá a do takové práce vůbec šla. Teď to na mě všechno padá a já přemýšlím, kde vezmu z brigád takhle vysokou částku, když bydlím sama a vše si sama financuji. Chodím k psychiatrovi, protože jsem opravdu na dně a nevím, jak z této situace ven. Rodinu, která by mi peníze půjčila, nemám. Aby to nevypadalo, že si zde jen stěžuji, tak se chci zeptat, jestli mám jako student nárok na nějakou půjčku, nebo zda-li je to úplné pasé? Nebo jak byste tuto situaci řešili vy? To, že jsem byla hloupá koza, která se nechala zmanipulovat za účelem zisku už vím. :(

Máš teď 3 měsíce volna, kdy můžeš vzít ještě další brigádu a z ní ty peníze doplatit. 4 splátky je pohoda. To máš 6,5 tis měsíčně, to by se nějaká další brigáda na léto najít dala. Jinak holt za blbost se platí. Není to ještě úplně závratná částka. Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9224
14.6.21 15:28

Nárok na půjčku žádný není, ale to bys mohla vědět jako poradce. Ale vzít si ji můžeš. Určitě jako člověk z branže si budeš umět vybrat nejlepší nabídku a spočítat si úroky. Já bych to asi vyřešil tím, splátka někde mezi 1000-2000 a budeš mít od nich klid. A přidat brigády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1492
14.6.21 15:35

Řešila bych to domluvou splátkovýho kalendáře ve výši kterou jsi schopná platit, je to i v jejich zájmu aby ty peníze vůbec viděli. Půjčkou se do toho jen ještě víc zamotáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 15:37

@janickaIII Díky za podporu. Po brigádách se dívám, ale bydlím v malé vesničce, tak je to trochu složitější. Nejbližší město skoro 20 km. Jinak vycházelo by to měsíčně skoro na 9 tisíc. Nechtěli by po mně těch 25, ale dokonce 35 tisíc. Účtují si nějaká procenta na úrocích a právnické výlohy.

• Citovat
  • Nahlásit
173
14.6.21 15:37

Tak se zeptej tam, kam chodíš na brigádu.. Jestli by ti nepůjčili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 15:41

@Wendy.C94 Dělám v malé rodinné restauraci a sami jsou teď kvůli celé covid situaci na nule. Výdělky se postupně začínají zvedat, ale já mám jen 7 dní na to, abych peníze buď vrátila v plné částce, nebo si půjčila. Za normálních okolností by to nejspíš bylo možné, to mi řekl sám i můj šéf, že by mi pomohl.

• Citovat
  • Nahlásit
7572
14.6.21 15:46
@Anonymní píše:
@Wendy.C94 Dělám v malé rodinné restauraci a sami jsou teď kvůli celé covid situaci na nule. Výdělky se postupně začínají zvedat, ale já mám jen 7 dní na to, abych peníze buď vrátila v plné částce, nebo si půjčila. Za normálních okolností by to nejspíš bylo možné, to mi řekl sám i můj šéf, že by mi pomohl.

A máš to tam na smlouvu. Pokud jo, tak by ti banka možná nějaký studentský úvěr mohla dát. Ale fakt ho musíš splatit. Jinak můžeš zkusit na léto odjet do většího města.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
14.6.21 15:48
@Anonymní píše:
@janickaIII Díky za podporu. Po brigádách se dívám, ale bydlím v malé vesničce, tak je to trochu složitější. Nejbližší město skoro 20 km. Jinak vycházelo by to měsíčně skoro na 9 tisíc. Nechtěli by po mně těch 25, ale dokonce 35 tisíc. Účtují si nějaká procenta na úrocích a právnické výlohy.

Tak to bych řekl, že to není o špinění jména, ale o zveřejnění naprosto nechutných praktik a možná by bylo lepší najít si někoho, kdo se ti podívá na smlouvu s tou společností, protože některé ty věci mě příjdou jako nepoctivé. Ty jsi ty lidi co stornovali nepřetáhla ještě jinam, nebo jim to nerozmluvila, takže ty bys nějaké poplatky a úroky podle mě platit neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9224
14.6.21 15:51

@gabrriel tohle je běžná praxe, taky jsem to měl úplně stejne. Je to daň za vysoké výdělky. A co jsem dělal já, tak 20% se dávalo automaticky do „storno fondu“. A ona je zodpovědná za ty smlouvy, když je klient zruší, tak to jde za ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 15:59

No, ono to bylo tak, že mi můj manažer řekl, že všechny klienty si přepíše na sebe, ale až posléze jsem zjistila, že si přepsal jen ty, co vyhovovali jemu a nehrozilo žádné storno. Nicméně tímhle pseudo přepisem mu připadl i takový můj firemní účet, kam se odkládala část provizí. Část na tom účtu činí 12 000 Kč. Za normálních okolností bych na něj měla poté nárok, ale tím přepisem nárok zanikl a i tak ten přepis nestál vlastně za nic. Zkrátka tam všichni lhali, přísahali a mlžili. Já byla hloupá, neznalá a úplně ve všem jim skočila na špek.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat