Vše možné pro pejskaře

240
27.7.21 01:23

Vše možné pro pejskaře

Diskuze o čemkoliv pro milovníky a majitele psů.
Já se zeptám. Máte dokonalé psy? :D Mám dva NO v bytě. Sousedi se až diví, že je máme neboť ani neštěknou. :)
Fenu 3r, skvělou fenu, snesitelná se vším a s každým, nekonfliktní, poslušná, nic ji nerozhodí, prostě dokonalej pes. Fakt nemá vadu. Na agresora se vyprdne a odejde.
A pak mam psa 4r, kterej je taky svym zpusobem dokonalej, ale je to reaktivec, takže si vše víc bere, ale funguje to… ALE jeden neduh je, ze nesnese zadneho psa, po napadeni, kterymu jsem proste nemohla zabránit. Řešil jste to už někdo? Povedl se vám naučit ignor? Krom toho, ze chodim, odmeňuju ho za správné chování se nic nelepší. Ani na cvičáku. :nevim:
Jsem zrovna ten tip, kterej bere psy všude, kde to lze vč. dovolené, bydlíme ve městě a tohle je komplikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27.7.21 06:20

My máme doma 3 měsíční fenku AST, takže my ještě trénujeme a poznáváme se. Máme ji doma, takže jsme často řešili loužičky. V poslední době nám začala dávat najevo že potřebuje tím, že je na nás nevrlá a „útočí“ na nohy. Od víkendu bez loužiček a překvapení. Takže doufám, že to půjde. Jinak je to hrozný mazel. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14646
27.7.21 06:38

Frantisek Susta ma seminare „Jak odnaucit“. Plus i jini maji spesl kempy a vycvikove tabory pro podobne psy.
Jinak bych necekala, ze pes se psem si bude hrat, nebude na psa reagovat apod.
Staci, ze bude v urcitem rozestupu (do blizkeho kontaktu bych ho nenutila) od ciziho psa ovladatelny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
27.7.21 08:18

No samozřejmě… Taky mám doma dokonalého hafana. :jazyk: :D Máme irského setra. Papíráka, kterej nemá kouli a místo toho má zlomenej ocas. :nevim: Občas mě šíleně se… třeba když se mi vyválí v totálním hnusu ( např. minulý týden v rybí mršině) :mrgreen: jinak je to miláček, na kterého neustále šušlám a kterého neustále rozmazluji. Též ho máme v bytě a spinkání v posteli je samozřejmostí. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.7.21 08:23

A ta postel. Mohl váš mazlík spát s vámi hned, nebo to měl zakázané? Já malou nechtěla ani na gauči, a teď se tam všichni společně mazlíme. :roll:
Do postele nám skočila zatím jen 2×, a hned musela pryč. Jinak spí celou noc pěkně ve svém pelíšku, který má vedle naší postele. Ale nevím co bude, až vyroste. Zda povolím, nebo se toho pravidla pevně držet. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
27.7.21 08:29

@slivovickapalena Jestli už je takhle naučená, tak bych jí do postele asi netahala. My ho v posteli měli hned první den, co jsme si ho dovezli domů. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53885
27.7.21 08:33

@slivovickapalena do postele nedávám hned, ale spíš aby štěně nespadlo. jenže se tam dostane stejně brzo a ted 4m první dny trvalo než si zvykla na pelech a ok.Ale zase vstávala moc brzo :jazyk:. A stačilo 2× si jí brzo ráno vzít k sobě a už tam je. Ale lehne a spí celou noc takže se vyspím :mrgreen: Nehod celkově je minimálně. jen teda vše ze dřeva kouše a pořádně :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.7.21 08:45

Takže ji pěkně nechám tam, kde je :)

Jo jo, taky máme milovníka dřeva. Mám v kuchyni malý kus lišty (u podlahy) a minule mi tady s tím běhala. Po desáté už jsem tu lištu prostě vzala a schovala do skříně, že teď dá pokoj. No vrátím se a ona v puse další kus, skoro dva metry a už ho strouhá :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53885
27.7.21 08:52

@slivovickapalena :mrgreen: manžel říká že asi vše bude z kovu :mrgreen: ze začátku říkal že do září bude klid a ted už se ptá že jestli do Vánoc :mrgreen: Ostatní jak přezubily tak ok, ale zase mají menší zuby, u téhle to fakt vypadá jako po útoku červotočů :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
27.7.21 09:00

Ta naše je také naprosto dokonalá, tedy až na ty chyby, které se dají přehlédnout. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 09:07

Já teda dokonalé psy nemám :D Staršího vořecha mám z útulku, je mu teda už 10 let, musí chodit stíůe na vodítku, protože zdrhá za zvěří, když mu není po chuti něčí dotek, tak klidně zavrčí nebo i vyjede, poslouchá, jen když to sám uzná za vhodné. Mladší borderka je zas reaktivní na pobíhající děti a lidi na koloběžkách, bruslích a skateboardech a na psy je taky celkem netykavka, moc nemusí, když se na ní cizí pes hrne, radši má kontakt s lidmi. Ale už to mám za ty roky vychytané, psi s námi cestují, jezdí všude možně a milujeme je, i když dokonalí nejsou :mrgreen: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
27.7.21 09:32

@Markéta80 Já bych se bála, že nám by ani kov nepomohl, tradičně venku ožírá lavičkám nohy :mrgreen: Tak doufám, že to přejde. Doma to zatím odnesly jen lišty a anténní kabel (nepoužívaný). Před psem jsme si pořídili nový gauč a jídelní set. Zatím všechno drží :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53885
27.7.21 12:09

@slivovickapalena manžel má v plánu rekonstrukci všeho tak prý kuchyn až jako poslední. Ona si lehne a hlodá. Minule manžel jí řekl co to dělá a ona začala koukat směrem ke mne a hlodala dál :jazyk: Ale jak slyší že někdo jde dělat jídlo to hned letí a včera u dcery seděla a já si ještě říkám jak je hodná a pak dcera že jedly spolu nanuk :mrgreen: Prý koukala tak smutně tak jí taky dala kousek :lol: Po změně žrádla už ani tolik neprdí, to byla teda síla :jazyk: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29710
27.7.21 12:21

@tothova Ja tohle resim kazdou chvili, ale nastesti ne se svym psem :) Chce to najit fakt dobryho trenera, ne jen tak nejaky cvicak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.8.21 08:00

Štěně - kolik vody (pitný režim)

Ahojte! Kolik vody by mělo vypít za celý den štěňátko (4 měsíce)?

Četla jsem, že by to mělo být 80 - 120 ml na 1 kg váhy. Malá je staford, 4 měsíce, 10 kilo. Když vezmu průměr, dělá mi to 1 litr vody.

Ne, že bychom ji chtěli trápit žízní, ale naopak, hodně pije a pak všude louže. Vysvětlím:

Vstáváme kolem 5, kdy dostane než odcházíme vodu, granule a hned se jde vyvenčit. Pak odjíždí s přítelem do práce (děláme to tak, protože je to štěně a zatím je to možné), kde tak 2 - 3× denně dostane opět granule, vodu. Doma má ale vodu pořád nalitou. Když jdeme venčit, hned jak se vrátí, jak pije a pak za dalších 10 minut louže. Je jak průtokáč :mrgreen:

Tak mě napadlo ji zatím misku s vodou dávat bokem, a dát třeba jen u jídla, nebo než půjdeme ven. Dnes jsem s ní doma, tak jsem si odměřila i ten litr a uvidíme.

Jak vy to máte (měli jste) u štěňat? Nechávat nonstop misku s vodou (ale pak pořád vytíráme) nebo také dávkovat?

Moc děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat