Zakrslý králík v lese

Anonymní
27.7.21 00:28

Zakrslý králík v lese

Ahoj holky, včera jsem byla s dětmi na procházce v lese a tam jsme potkali zakrslého králíka, vypadal jako lvíček, měl bílý kožíšek s hnědými flíčky. Pokusila jsem se ho odchytnout, bohužel ale marně, nejprve byl v pohodě, ale jak jsem šla blíž, tak se lekl a začal zdrhat a už jsem neměla šanci. Chápu, že pes se může třeba ztratit na procházce, ale králík se těžko bude venčit v lese, musel ho tam někdo zavést a vyhodit. Achjo fakt je mi z některých lidí zle, pořídit si králíčka to jo, ale až je omrzí tak ho klidně vykopnou. Zažily jste taky někdy něco takového? Myslíte si, že má ten králíček alespoň nějakou šanci chvíli přežít, já docela pochybuji a zimu asi nezvládne vůbec :( Je mi ho fakt moc líto.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
725
27.7.21 00:33

Zimu asi nedá no. Ale že tam je neznamená že tam byl odvezen..může to být uprchlik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 00:37
@Vladusxx píše:
Zimu asi nedá no. Ale že tam je neznamená že tam byl odvezen..může to být uprchlik

To si nemyslím, lesík je odlehlý a daleko od města. Kolem nikde nic, pochybuji, že by se dostal takový kus z města bez úhony do lesa. Každopádně neříkám, že to není možné. Chudák králíček, škoda že jsem ho nezvládla chytit, nějaký domov by se mu určitě našel.

• Citovat
  • Nahlásit
27.7.21 06:25

Já bych taky věřila, že mohl utéct. Oni umí docela rychle běhat, což jste se sama přesvědčila. Sousedům tak utekl taky takový. A k nám naopak lozili zajíčky z lesa - pak se naší malé zakrslé (která byla v tu chvíli venku na vodítku, zvyklá) narodili zakrslý králíčci, co měli zaječí ouška. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34433
27.7.21 06:27
@Anonymní píše:
To si nemyslím, lesík je odlehlý a daleko od města. Kolem nikde nic, pochybuji, že by se dostal takový kus z města bez úhony do lesa. Každopádně neříkám, že to není možné. Chudák králíček, škoda že jsem ho nezvládla chytit, nějaký domov by se mu určitě našel.

Nejspíš bych taky učinila jeden pokus o záchranu, ale když o ni nestál… Docela bych se bála, jakého „magora“ si nesu domů. Mohl by být taky dost agresivní a ještě bys litovala. Lituješ každého přejetého ježka nebo králíka na silnici? S některými věcmi prosté nejde dělat nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34433
27.7.21 06:28
@slivovickapalena píše:
Já bych taky věřila, že mohl utéct. Oni umí docela rychle běhat, což jste se sama přesvědčila. Sousedům tak utekl taky takový. A k nám naopak lozili zajíčky z lesa - pak se naší malé zakrslé (která byla v tu chvíli venku na vodítku, zvyklá) narodili zakrslý králíčci, co měli zaječí ouška. :lol:

Taky znám jednoho chronického zdrhače. Pomohl až pořádně zabezpečený výběh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5462
27.7.21 06:38
@Russet píše:
Nejspíš bych taky učinila jeden pokus o záchranu, ale když o ni nestál… Docela bych se bála, jakého „magora“ si nesu domů. Mohl by být taky dost agresivní a ještě bys litovala. Lituješ každého přejetého ježka nebo králíka na silnici? S některými věcmi prosté nejde dělat nic.

Souhlas..ale videla bys ten ficak, kdyby se jednalo o kote nebo stene, okamzite by byla sestavena patraci skupina nebo jednotka nasazeni. Mne to pripada zvire jako zvire..trochu zaplevelim. Onehdy jsem cetla jak jsou uzasni holubi, proc je lidi nemaji radi jaci jsou to chudaci, plno souhlas komentu..za chvili cekam kdy nekoho napadne, ze deratizace potkanu je nehumanni, protoze jsou desne cool a inteligentni 8o a urcite mazlivi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9724
27.7.21 07:47

Třeba už v tom lese žije nějakej rok a je mu fajn  :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22340
27.7.21 08:55

Víš o tom, že u nás žije králík divoký a že jsi možná chtěla zachránit zvíře, který o to ale vůbec nestojí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 09:03
@Janli píše:
Víš o tom, že u nás žije králík divoký a že jsi možná chtěla zachránit zvíře, který o to ale vůbec nestojí?

No to samozřejmě vím, ale asi poznám zakrslého králíka. Přidám podobnou fotku z netu pro představu. Možná o to nestojí, ale jako zakrslý králík v zimě podle mě nemá šanci přežít, nebo ho něco sežere.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 09:08
@Russet píše:
Nejspíš bych taky učinila jeden pokus o záchranu, ale když o ni nestál… Docela bych se bála, jakého „magora“ si nesu domů. Mohl by být taky dost agresivní a ještě bys litovala. Lituješ každého přejetého ježka nebo králíka na silnici? S některými věcmi prosté nejde dělat nic.

To je pravda no, člověk nikdy neví co má za sebou a jak se pak bude chovat. Ano, těch mi je líto, ale s tím nic udělat nemůžu.

• Citovat
  • Nahlásit
2071
27.7.21 09:10

Pokud si umi sehnat potravu, tak přežít může, znam hodně lidi, co maj zakrslý králíky venku i přes zimu a jsou zvyklý, takže to dávají v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34433
27.7.21 09:18
@Nickjmeno píše:
Pokud si umi sehnat potravu, tak přežít může, znam hodně lidi, co maj zakrslý králíky venku i přes zimu a jsou zvyklý, takže to dávají v pohodě

U nas přežije nepůvodních druhů, třeba ty želvičky. Takže pokud by zdrhal, nechala bych ho vlastnímu osudu. Hodně ochočený králík by byl rád, že našel člověka a žebral by o potravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 09:21
@slivovickapalena píše:
Já bych taky věřila, že mohl utéct. Oni umí docela rychle běhat, což jste se sama přesvědčila. Sousedům tak utekl taky takový. A k nám naopak lozili zajíčky z lesa - pak se naší malé zakrslé (která byla v tu chvíli venku na vodítku, zvyklá) narodili zakrslý králíčci, co měli zaječí ouška. :lol:

Jako možné to je, ale moc si neumím představit jak králík běží několik kilometrů po silnici bez úhony do lesa. A ona chodila sama po zahradě na vodítku nebo jak? Já myslím, že křížit králíka a zajíce je nemožné, nechodili k vám náhodou právě ti divocí králíci? Každopádně je to hustý, malý zakrslý králík s velkými oušky :D

• Citovat
  • Nahlásit
27.7.21 11:23
@Anonymní píše:
Jako možné to je, ale moc si neumím představit jak králík běží několik kilometrů po silnici bez úhony do lesa. A ona chodila sama po zahradě na vodítku nebo jak? Já myslím, že křížit králíka a zajíce je nemožné, nechodili k vám náhodou právě ti divocí králíci? Každopádně je to hustý, malý zakrslý králík s velkými oušky :D

Ona měla kšíry, vodítko a byla přidělaná ke sloupku. Vždycky si vyjedla to svoje kolečko a pak tam dřímala. :) Jako mohl to být i zbloudilý králík od sousedů, ale ouška to mělo hodně velké :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat