Vyčerpená a smutná, všechno se mi sype na hlavu

Anonymní
17.11.20 12:13

Vsechno se mi sype

Omlouvam se, ale potrebuju se z toho vypsat. Jsem strasne smutna a spatna z toho vseho, co se mi ted deje, i kdyz verim, ze jsou na tom i hur…

Studuji pedagogickou fakultu a pres skolu se mi ted diky korone naskytla prilezitost vypomahat s vyukou na jedne zakladce. Strasne me to chytlo, byly za to dobre penize, takze jsem od zacatku listopadu mela tuhle brigadu + jeste mou stalou, kde jsem mela na tento mesic take plno smen. Celkove me vyplata za listopad mela vyjit na nejakych cca 20 tisic s tim, ze v prosinci moc smen mit nebudu, tak si pulku odlozim na leden. Jenze co se nestalo? S pritelem jsme zjistili, ze jsme covid pozitivni. Takze ja jsem prisla o veskery prijem, pritel taky a jedine, na cem budu zit, je prispevek od rodicu - se kterymi jsem se mimo jine moc nepohodla, takze nejsme v kontaktu. Jsem z toho strasne spatna. Planovali jsme si s pritelem krasne Vanoce, ja uz naplanovane darky a budu rada, kdyz budeme mit na jidlo.

Kdyz uz jsem zminila tu skolu, tak jsem zjistila, ze obor, na ktery jsem chtela jit na navazujici studium (jsem ve 3.rocniku a letos statnicuji), zrusili. Tak jsem to zklamana rikala mamce a ta mi rekla, ze skolu proste dodelam i za cenu toho, ze bych sla do jineho mesta - jenze to ja nechci. Libi se mi tady, kde jsem a radeji si udelam jen bc., pockam treba rok, a pak uvidim, jestli obor neotevru, popr. bych sla i dalkove a nebo do prace. Jeji pristup me zamrzel. Vubec ji nejde o to, jak to citim ja, ale jde ji jen o sebe a o to, ze do me a do me meho studia uz nacpala hodne penez (pritom penize me rodice netizi).

Treti vec, ze ktere jsem spatna, je to, ze mam zpozdeni uz skoro tyden. Nevim, jestli je to kvuli korony, nebo jsem fakt tehotna… Kazdopadne v srpnu jsem samovolne potratila na prelomu 4-5.tt, takze se ted jeste bojim toho.

No a co se tyce tech rodicu, tak hlavni duvod, proc se nebavime, je ma mamka. Nikdy jsme spolu nemely moc super vztah, ale tim, ze jsem se odstehovala, se nase vztahy trosku zlepsily. Situace, ktera ale nastala pred nedavnem, me totalne vykolejila. Po dvou mesicich jsme s pritelem dojeli k mym rodicum na navstevu a mamka mi oznamila, ze ma urcite koronu, ale chodi si vesele dal mezi lidi a do prace, protoze by jinak nedostala premie. Takze vznikl prvni spor, kdy jsem ji rekla, ze je nezodpovedna a ja kvuli ni nehodlam byt nemocna. Vyvrcholilo to v momente, kdy mi rekla, ze mam uvarit a uklidit cely barak a ja ji rekla, ze zaprve jsem na navsteve a zadruhe, ze by mohla rict alespon prosim. Zacala po mne rvat a sproste nadavat, kdy se pritel zvedl a rekl, ze jedeme, protoze se nehodla divat na to, jak si me vlastni mama nevazi. S brekem jsem odjela a od te doby o rodicich nic nevim. Ted, kdyz jsme lehli s koronou, tak se o nas stara pritele rodina a ja jsem z toho strasne spatna, ze moje vlastni rodina se vubec nezajima a nezalezi jim na tom, jak se citim.

Omlouvam se za sloh, ale uz jsem z toho fakt vycerpana a zoufala.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18353
17.11.20 12:32

Kočko seber se. Bude líp. Situaci s koronou asi nikdo nenese úplně dobře, s tím asi nic neuděláš. A já ti to můžu podat z pohledu tvé matky. Živí tě na studiích a chce, abys dostudovala. Pokud chceš učit, tak ti jen Bc. stačit nebude. Proto se jí nedivím, že požaduje dokončit Mgr. a myslí to s tebou dobře. Je fakt rozdíl mít jen Bc. a Mgr.
Být těhotná v této situaci asi není dobře, ale spíš bych to přičítala nemoci. Můžeš si udělat test. A pokud už jsi těhotná byla a dítě neplánuješ, měli byste se lépe chránit. Nejdřív bys asi měla dostudovat a rok odpracovat, abys měla nárok na mateřskou.
S úklidem a vařením matka trochu přestřelila, ale dokud tě živí, tak jsi tam snad doma ne? Nebo si svůj život financuješ úplně sama?
Spíš by mi vadil její přístup k nemoci, ale rozhodně není jediná, kdo se necítí dobře a chodí do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9067
17.11.20 12:37

No, já bych řekla, že chyba pokud jde o vztahy s rodiči, bude na obou stranách.
Pochopila jsem, že od nich bereš nějaké peníze jako nezaopatřené dítě.
Je hezké, že bydlíš někde jinde a staráš se o sebe z velké části sama. Takže pokud máš nějaké příspěvky, tak tam nejsi tak úplně na návštěvě a měla by ses podílet i na údržbě tam. Samozřejmě, že ne celý barák, ale přiložit ruku k dílu určitě ano.
Další věc, jak jsem pochopila, nemáš rezervu a plánovala jsi koupit dárky, místo aby sis ji tvořila. Chápala bych, že tě mrzí, že to nevyjde, ale smutek nad tím, že nebudeš mít co rozfofrovat za dárky aniž by člověk měl větší rezervu, není úplně na místě u finančně gramotného člověka.
Polud jde o to těhotenství, ty nemůžeš brát anitikoncepci?
Určitě jsi šikovná, že to se celkem zvládáš starat se o sebe, ale musím říct, že jako matka bych z některých věcí v tvém životě asi nebyla úplně nadšená.
To s tou školou je mi líto, nešlo by to v jiném městě dálkově?
přístup tvojí mámy ke karanténě je hrozný, bohužel, nejde o ojedinělý přístup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 12:38

@divine woman Od te doby, co jsem sla na VS, nebydlim s rodici, ale bydlime s pritelem spolu. Mama mi neco prispiva na studia, ale uz mame kazda svuj zivot. Ja chapu, ze chce, abych dostudovala dal. Taky chci, ale mohla to podat jinak. Mohla treba rict, ze by byla skoda, abych nesla dal jen proto, ze mi zrusili obor, na ktery jsem chtela. Je tolik moznosti, jak to rict… To stejne s tim uklidem. Ona, kdyz prijede ke mne, taky ji nevrazim do ruky mop. Nejde o to, ze bych ji nechtela pomoct, ale staci rict jen: „Prosim te, mohla bys mi pomoct?“ A uz to zni lip. Co se tyce meho tehotenstvi, tak po tom, co se to stalo v lete, se chranime, ale nic neni 100%. I proto jsem takova spatna z toho vseho… Achjo :,( Ale dekuji za podporu a slova utechy :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 12:42

@Sany80s Ja jsem penize po mame nechtela, mam brigadu, ze ktere jsem schopna si nasetrit, ale mama mi sama rekla, ze mi bude posilat tolik, abych mela kde bydlet a co jist a na zbytek, at si vydelam sama. Velke financi rezervy nepotrebuji, protoze jsem student, a kdyby neco, vim, ze mi rodice finance pomohou, nicmene, velkou financni rezervu, kterou jsem mela, jsem vycerpala pri prvni vlne koronaviru a behem leta jsem si nestihla nasetrit tak velkou cast, protoze se nam rozpadla postel, tak se rychle kupovala nova, ted v litopadu to byly zase nove gumy na auto… To se nezda, ale pokud ja si vydelam 7 tisic za mesic, nic moc z toho neusetrim.

• Citovat
  • Nahlásit
6772
17.11.20 12:47

Všechno se sype, nejsou peníze ani práce… A ty už si možná podruhé těhotná? POUŽÍVEJ ANTIKONCEPCI sakra! Přivést dítě do téhle situace je megablbost…

Covid pozitivita je otázka desíti dní (podle tvého popisu neležíte na ARU). To vás přece nepoloží tak výrazně. Prostě se musíte uskromnit. A co nejdřív se vrátit do pracovního procesu.

Tvoje máti nic moc. Ale vzhledem k tomu že tě stále finančně podporují tak co chceš dělat? Nebavit se s nima ale peníze navalte? To asi není ideální. To že mají dost peněz je tím že si je vydělali, ty jim do toho fakt nemáš co kecat nebo to posuzovat :nevim: pokud máš dojem že ti dávají málo tak je dej k soudu o alimenty no :nevim: ale váš vztah to fakt nevylepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
17.11.20 12:48

S brigádou je to smůla, ale bohužel teď žijeme v době, kdy se nedá skoro s ničím počítat. Jestli s tebou na brigádách počítají i pak, až se vyléčíš z koronaviru, tak je to furt ještě dobré. Vánoce si s přítelem můžete udělat třeba v lednu - jiná doba, jiný přístup. Vždyť se můžete domluvit, že na tom finančně nejste dobře ani jeden a dárky si dáte prostě jindy, jestli je potřeba tuhle tradici dodržet.

Asi je ti jasné, že jestli po Bc. naskočíš do práce, tak se ti bude ke studiu blbě vracet. Už budeš zvyklá na měsíční příjem. Nebo kdybys školu dělala dálkově, je potřeba počítat s uvolňováním v práci - na učení, zkoušky. Plus soboty v háji. Druhá věc je, jak se ti bude hledat práce. Nevím, jak moc prudce ti to máma oznámila, ale jestli ti studium financuje, pak určitě cítí, že do toho má co mluvit a Mgr. je prostě víc než Bc.

Přítel nemá příjem, sama studuješ a jen brigádničíš a… a nechápu. V tomhle se při sexu chováte tak, že můžeš být těhotná? Předchozí těhotenství bylo plánované? Tak buď sníš o navazujícím studiu nebo zakládáš rodinu? :think:

A jestli jsi zoufalá a vyčerpaná z toho, jak se u vás v rodině vztahy mají, tak je jen na vás, jestli jste schopní si otevřeně promluvit a nastavit nějaká pravidla komunikace. Tvoji rodiče o kontakt asi moc nestojí, tedy první krok je na tobě. A nebo se od rodičů odpoutej a žij na vlastních nohách, bez jejich finanční podpory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9067
@Anonymní píše:
@Sany80s Ja jsem penize po mame nechtela, mam brigadu, ze ktere jsem schopna si nasetrit, ale mama mi sama rekla, ze mi bude posilat tolik, abych mela kde bydlet a co jist a na zbytek, at si vydelam sama. Velke financi rezervy nepotrebuji, protoze jsem student, a kdyby neco, vim, ze mi rodice finance pomohou, nicmene, velkou financni rezervu, kterou jsem mela, jsem vycerpala pri prvni vlne koronaviru a behem leta jsem si nestihla nasetrit tak velkou cast, protoze se nam rozpadla postel, tak se rychle kupovala nova, ted v litopadu to byly zase nove gumy na auto… To se nezda, ale pokud ja si vydelam 7 tisic za mesic, nic moc z toho neusetrim.

Já chápu a jsi celkem šikovná, ale dokud studuješ a ty peníze ti rodiče defakto dávat nějaké musí a bez nich bys prostě měla větší problémy, tak bys tyto průpovídky o návštěvě fakt mít neměla, já bych klidně řekla, že udělám to a to a na víc nemá čas, že si musím uklidit i u sebe, ale do tak agresivní průpovídky jako ty bych nešla.
Netuším, zda by to pomohlo, tvoje máma bude asi trošku dáreček.
Jak to máš s tou antikoncepcí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Na prevaznou vetsinu tvych otazek jsem odpovedela uz v komentarich vyse, tak si je muzes procist, at se neopakuju :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 12:52

Snazila jsem se s mamou mluvit a naznacit ji, ze jeji komunikace by se mohla trosku zmenit - nechova se tak totiz jen ke mne, ale i k jinym lidem. Jeji odpoved byla, ze neni muj zak ve skole a ja ji nebudu poucovat o tom, jak se ma a nema chovat.

• Citovat
  • Nahlásit
82
17.11.20 12:54

Je to teď na pytel všude s penězma. Ja si dnes sedla a spocitala jenom to, co musím proplatit. Až tahle situace skončí, jdu si hledat k práci ještě nějakou brigádu, dokud sem mlada.
Také chápu maminku, ony to s nama mysli dobre. Pokud chceš učit potřebuješ Mgr. Zkus s mamou promluvit jestli ti nedá ještě rok, pokud se to neotevre u vás ve městě. Zatím můžeš sbírat praxi, která hodně lidem po škole chybí
Co se tyka toho výstupu doma. Hele kazdej máme někdy blbej den, nemyslim si, ze to maminka myslela, jak to řekla. Navíc ty si nebyla na návštěvě, určitě tam mas ještě domov. Ja když prijedu k našim nedělá mi problém mamce pomoct. Někdy uvarim pro všechny, vyperu, případně vyzehlim. Rodiče chodí taky pořad do práce a sou rádi, ze občas mají chvíli klid. My jsme mladý holky, zvládneme toho mnohem víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1202
17.11.20 12:55

No nemas to jednoduchy. Korona je proste pech. Musis to prezit a pak muzes jit makat. Nebo vyslat partnera na brigadu, at se ti nesesypou vanoce. K moznemu tehotenstvi se vyjadrovat nebudu. Za nezodpovednost se musi pykat. Nazor rodicu, proc se k tobe tak chovaji nevime. Spis z toho citim, ze jsi roztekana a chces mit vsechno hned a na to bacha at se na tebe pritel nevykasle. udelejte si vanoce o jidle a drobnosti za pak korun a fertig

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 13:00

U rodicu uz skoro nic nemam. Veskere me veci si zabrala segra, ale porad to je misto, kde hledam „utechu“. Jenze posledni dobou mi vsichni davaji najevo, ze se mnou nepocitaji, viz Vanoce. Rikala jsem nasim doma, ze letos budu zase u nich a pritel u svych rodicu a na to mi rekli, ze se mnou nepocitaji, coz me zamrzelo. Mit vse hned urcite nechci, ale snazim se to vsechno brat tak, ze kdyby ta situace nastala, jak bych se zachovala. A co se tyce pritele a jeho brigady, tak chodil ucit se mnou, ale jelikoz je ted stejne jako ja pozitivni a v karantene, moc toho nevydela. Se mnou na brigade pocitaji i po korone, ale v prosinci nemam smeny, pritel nebude mit vubec nic, dokud se mu neotevre podnik, kde pracoval.

• Citovat
  • Nahlásit
1699
17.11.20 13:14

Tak v prvni rade bych si zjistila, jestli jsem nebo nejsem tehotna. A modlila se, abych nebyla, protoze to bys taky jeste mohla resit umele preruseni tehotenstvi. Z ceho byste to dite jako chteli zivit, kdyz uz ted nemate penize a par dni nemoci je problem? Chranite se jak? Zadna antikoncepce sice neni 100%, ale tady v diskuzich je “tolik” selhani, ze delat tu na zaklade toho pruzkum, museli by vedci nutne prijit k poznani, ze antikoncepce je nefunkcni placebo. Proto spis dost pochybuju, ze vsichni prasky uzivaji a kondomy nasazuji, jak maji.

A tvoji mame ohledne skoly rozumim, s Bc. z pajdaku to neni zadny vyvar, prace se ted shani spatne a po roce pauzy se ti bude tezko vracet. Ma ten tvuj vysneny obor aspon uplatneni?

Rodice nezmenis. Smir se s tim a bude se ti zit lip. Jinak ja uz mimo rodicovsky dum ziju 15 let a stejne se za navstevu teda nepovazuju a kdyz uz tam teda prijedu, tak se proaktivne s pomoci nabizim, at toho maji nasi min.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
17.11.20 13:24

Všichni už vše rozebrali.

Já ti hodím jen hlášku co mi říká můj dobrý přítel. Když přijdu a chci fňukat, pokud bych použila větu že se vše sype, jen by lakonicky řekl, že si to mám dát do neděravého pytlíku ;)

Není to zlá rada, je to upozornění že fňukání nic nezlepší a to jsou ty moje životní kotrmelce taky občas hardcore.

Takže, najdi pytlík bez děr. Udělej si nějaký plán na každou z těch situací. Ono bude zase lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat