Jak se zbavit vsugerace?

Anonymní
4.10.20 18:35

Vsugerace- jak se ji zbavit

Ahojte,

mám hrozny problém, vsugerovavam si, ze je mi špatně, nemůžu vylézt ven - mám desnou fobii ze zvracení, a vsugerovavam si, ze to přichází :( nevím co dělat, nemůžu ani vylézt ven z bytu! :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
483
4.10.20 18:52

Vyhledej odbornou pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 19:07

@Tojsemja3 takže To bude na dlouhou trať, do té doby nevylezu ven? :(

• Citovat
  • Nahlásit
5212
4.10.20 19:19

Vyhledat odbornou pomoc neznamená, že někam musíš fyzicky jít!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
4.10.20 19:23
@Cenarius píše:
Vyhledat odbornou pomoc neznamená, že někam musíš fyzicky jít!

Přesně tak. Tady Ti těžko někdo poradí kdyz neví jak na tom jsi. Pokud bys to ještě zvládla jit třeba ven s někým komu věříš, nebo už to ani tak nejde. Máš rodinu? Přátelé? Hlavně věř, že je to řešitelný problém a zase bude lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 19:27

@Tojsemja3 mám, ale už ani to mi nepomáhá :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 19:27

@Cenarius a jak to mám teda udělat? Zavolat si sanitku, kde mi daji lexaurin nebo xanax, hořčík a zajděte si k psychiatrovi?

• Citovat
  • Nahlásit
483
4.10.20 19:28

Pak hned kontaktuj někoho komu věříš a popros ho o pomoc, aby se u tebe stavil a společně zavolejte na krizovou linku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
4.10.20 20:28
@Anonymní píše:
@Tojsemja3 takže To bude na dlouhou trať, do té doby nevylezu ven? :(

A jak řešíš práci, nákupy, lékaře atd. Teď?
Můžeš se obrátit na různé linky důvěry, zkusit sehnat psychoterapii přes Skype nebo vyjít každý den před dům a udělat o dva kroky víc než den před tím :nevim: potřebuješ ale odbornou pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 20:44

@DeeSocialWorker v práci jsem dostala volno, mám možnost 1-3 měsíce si vzít volno a dat se dokupy, nákupy nezvladam, posílám přítele nebo si objednávam jídlo, lékaře - psychoterapeuta- zvládám kupodivu, protože asi vím, ze musím!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 20:46

Nejhorší na tom je, ze moje útěcha byla, ze mám auto - před bytem sednu do auta a jedu si kam chci, ale už ani to mi nepomáhá a už si vsugerovavam i ze je mi zle v tom autě

• Citovat
  • Nahlásit
13879
4.10.20 20:56
@Anonymní píše:
Nejhorší na tom je, ze moje útěcha byla, ze mám auto - před bytem sednu do auta a jedu si kam chci, ale už ani to mi nepomáhá a už si vsugerovavam i ze je mi zle v tom autě

Tak si vsugerovávej, že je Ti dobře. Všude, tedy i v autě. Teď čtu zrovna knihu Ivo Tomana Úspěšná sebemanipulace a ten píše, že si máš opakovaně říkat něco jiného. A to jako fakt. Když si můžeš říkat, že je Ti mizerně a dělá se Ti špatně, tak si zrovna tak můžeš říkat, že je Ti dobře a že se cítíš fajn. Uvidíš, že budeš tím pozitivním myšlením tak vytížená, že to brzy překonáš. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1874
4.10.20 21:01
@Anonymní píše:
Nejhorší na tom je, ze moje útěcha byla, ze mám auto - před bytem sednu do auta a jedu si kam chci, ale už ani to mi nepomáhá a už si vsugerovavam i ze je mi zle v tom autě

To už bych viděla na hospitalizaci. Bez legrace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 21:36

@Černá vdova no ono se to lehce říká ale těžce realizuje, snažím se o to pokaždé, ale bohužel :/

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14377
4.10.20 21:42

To je důsledek tvé úzkostné poruchy.

Řeší se to psychoterapií a v případě potřeby i léky.

Pro začátek a základní porozumění si pořiď tuhle knihu

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama