Vtíravé nepříjemné představy 6leté dcery

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.1.22 17:29

Vtíravé nepříjemné představy 6leté dcery

Dobrý den, prosím anonymně kvůli citlivému obsahu.

Dcera 6 let má poslední cca měsíc nezvyklé vtíravé a obtěžující představy sexuálního a občas až (z našeho dospěláckého pohledu) perverzního charakteru. Vlítne jí to do hlavy, a dokud mi to nesdělí, prý jí to tíží a otravuje. Poté co mi to sdělí, se ji prý uleví. Opakuje se to párkrát denně, třeba 1 - 4 x, je to rychle pryč, ale tíží jí to a mně to dělá starosti. Zkontaktovala jsem psychologa, čekám na termín schůzky. I tak mě ale zajímá, zda s tím nemáte někdo zkušenost u takto malého dítěte.
Souvisle s tím má nyní období, kdy se u ní projevují slabší motorické tiky, asi to může souviset. Tiky už měla i dříve, po pár týdnech samy vymizely a byl pár týdnů klid.

Budu vděčná za sdílení vašich zkušeností. Děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
24.1.22 17:52

Může se jednat o rozjíždějící se OCD - obsedantně kompulsivni poruchu. Moje dcera tím trpí od 12 a je jí skoro 16 a ještě z toho není venku. Jsou to muka pro všechny.

• Citovat
  • Nahlásit
373
24.1.22 17:56

A neviděla někde něco co neměla? Jakože třeba nějaké trauma z toho, že někoho zaskočila v intimní chvíli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
24.1.22 18:03

Už bez anonymu. Nikoho neviděla, to by mi i určitě řekla. Říká mi údajně vše, se vším za mnou chodí, proto také vím o každé této myšlence.

OCD mě taky napadla, přijde mi ale na ni brzy. Jak to začalo u vás, anonymko? Píšeš muka, to zní strašné, je mi to líto. Je nějaké zlepšení po těch letech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.22 18:11

Vtíravé myšlenky měla naše dcera taky kolem takového věku. Nebyly sexuálního charakteru, ale zase zase o zabíjení. Objevovalo se to v průběhu asi roku a někdy častěji, někdy měsíc dva klid a pak zase. Dnes má 11 a je vše v pořádku, už se to neobjevilo (klep klep) a doufám, že už neobjeví.

• Citovat
  • Nahlásit
7591
24.1.22 18:22

@Emno Jak si vůbec dokáže představit něco sexuálního, perverzniho? V 6letech ví co to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
24.1.22 18:26

No to mě též napadlo, jak může 6 leté děcko vymyslet něco perverzního…fakt něco neviděla na netu, v časopise…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
24.1.22 18:35

Ano, je to tak, jsou to různé souvislosti týkající se ženského a mužského těla, intimních oblastí, samozřejmě vídá nahé členy rodiny, nakonec pak objevila dětskou encyklopedii lidského těla, kde ji kapitola Rozmnožování velmi zaujala, přičemž jsem kdysi dávno ještě provedla jemnou cenzuru té zásadní dvoustrany. Podle mě opravdu nikoho u ničeho nepřistihla. Za své představy se stydí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
24.1.22 18:36
@Emno píše:
Už bez anonymu. Nikoho neviděla, to by mi i určitě řekla. Říká mi údajně vše, se vším za mnou chodí, proto také vím o každé této myšlence.OCD mě taky napadla, přijde mi ale na ni brzy. Jak to začalo u vás, anonymko? Píšeš muka, to zní strašné, je mi to líto. Je nějaké zlepšení po těch letech?

Není možné že by to prostě vytěsnila a takto se jí to vracelo? Prostě třeba přišla do obýváku, když běžel večer film apod… dnes je to prostě někdy fakt masakr… já dceři pustila štístka a poupěnku a YouTube mi tam hodil reklamu od besipu, pěkně s bouračkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
24.1.22 18:38

Ano, je to tak, jsou to různé souvislosti týkající se ženského a mužského těla, intimních oblastí, samozřejmě vídá nahé členy rodiny, nakonec pak objevila dětskou encyklopedii lidského těla, kde ji kapitola Rozmnožování velmi zaujala, přičemž jsem kdysi dávno ještě provedla jemnou cenzuru té zásadní dvoustrany. Podle mě opravdu nikoho u ničeho nepřistihla. Za své představy se stydí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3932
24.1.22 18:44
@Emno píše:
Ano, je to tak, jsou to různé souvislosti týkající se ženského a mužského těla, intimních oblastí, samozřejmě vídá nahé členy rodiny, nakonec pak objevila dětskou encyklopediilidského těla, kde ji kapitola Rozmnožování velmi zaujala, přičemž jsem kdysi dávno ještě provedla jemnou cenzuru té zásadní dvoustrany. Podle mě opravdu nikoho u ničeho nepřistihla. Za své představy se stydí.

No tak v 6 letech ji zaujaly rozdíly muž/žena a ptá se tě.
A prohlédla si DĚTSKOU encyklopedii - nějak mi uniká, co je v tom perverzního, můžeš to nějak přiblížit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23500
24.1.22 18:49
@Emno píše:
Ano, je to tak, jsou to různé souvislosti týkající se ženského a mužského těla, intimních oblastí, samozřejmě vídá nahé členy rodiny, nakonec pak objevila dětskou encyklopedii lidského těla, kde ji kapitola Rozmnožování velmi zaujala, přičemž jsem kdysi dávno ještě provedla jemnou cenzuru té zásadní dvoustrany. Podle mě opravdu nikoho u ničeho nepřistihla. Za své představy se stydí.

Nezlob se na mě, ale rozdíly mezi mužem a ženou by šestileté dítě mělo znát bez uzardeni a cenzura dětské encyklopedie?? Nejste náhodou doma moc prudérní? To by hodně vysvětlovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19297
24.1.22 18:53

A jak perverzní? Moje děti mají vysloveně dětskou encyklopeii o sexu. Z toho, že kluci mají piňdoura jsou holky úplně odvařené. A při zjištění, že každý je jinak velký, to bylo teprve něco. Já jsem jim knihu nijak necenzůrovala. Vyděli i několik videí o sexu.
U nás se teď nejvíc řeší prsa. :mrgreen:
Ale moje děti se za to nestydí. Mně to přijde normální, že to řeší. Je to součást vývoje

edit. dětem je 4, 6 a 12. A knihu si prohlížejí všechny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3Lu
11658
24.1.22 18:57

Ma dcerka resila pul roku smrt… denno denne plakala i nekolikrat denne, sla videt velka nervozita, trepala se i. Myslela na to porad. Pry ze se neboji o sebe, ale co se stane, az umru ja a necham ji tady. Sama mam z toho vseho hruzu, snazila jsem ae vysvetlit, ale ne ji lhat, co kdyz se mi neco stane a slibovat neco, co nemohu dodrzet nejde. Podle me to souviselo i s covidem a izolacemi. Jak jsme pak odjeli na mesic do Italie, se zabavou a srandou to preslo.

A tiky - napada me Tourettuv syndrom? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23500
24.1.22 18:58
@Netopirek píše:
A jak perverzní? Moje děti mají vysloveně dětskou encyklopeii o sexu. Z toho, že kluci mají piňdoura jsou holky úplně odvařené. A při zjištění, že každý je jinak velký, to bylo teprve něco. Já jsem jim knihu nijak necenzůrovala. Vyděli i několik videí o sexu.
U nás se teď nejvíc řeší prsa. :mrgreen:
Ale moje děti se za to nestydí. Mně to přijde normální, že to řeší. Je to součást vývojeedit. dětem je 4, 6 a 12. A knihu si prohlížejí všechny

U nás to bylo stejný, už od dvou let jsem je poučovala o všem možným, dokud se holky nestyděly. A knížky jsme měli taky, ale nevytrhaný :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat