Výbava do vody pro batole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monca1
Povídálka 12 příspěvků 14.06.10 15:54
Výbava do vody

Zravím Vás jedem s 19 měsíčním prckem na dovolenou k vodě a chceme mu pořídit rukávky,kruh nebo vestu co je lepší?

Reakce:
doriang
Kelišová 5579 příspěvků 14.06.10 16:02

My kombinovali rukavky a kolo, vesta zadnymu z deti moc nesedla, a jeste miluji takovou tu dlouhou zizalu z jakesi peny na plavani.

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 14.06.10 16:13

v tomhle věku jsme měli kruh s tím křížem mezi nožičkama.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63591 příspěvků 3 inzeráty 14.06.10 16:26

No, z hlediska bezpečnosti vesta… z hlediska pohodlí a zájmu dítka nevím.

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 14.06.10 16:54

Ahoj,

potřebuje kyblík a lopatku. Plavací pomůcky jsou zbytečný, stejně budeš pořád u něho a mrňous se bude batolit na mělčině. Pokud chceš aby „plaval“, dobrý jsou rukávky a pěnový pásek na přezku. Za sebe ale doporučuju nezvykat dítě spoléhat se na plavací pomůcky. Pak jednou do vody hupne a nebude vědět co má dělat. A kruh s křížem mezi nohama je vyloženě nebezpečný! Stačí aby se dítě naklonilo a je hlavou pod vodou. Navíc v tom jen tak visí a nemůže se přirozeně pohybovat.

Katka

xxZuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.10 16:55

zrovna minule na plavání nám to říkala instruktorka - rukávky drží ruce v nepřirozené poloze, nemůže s nimi volně hýbat.

Kruh s křížem - je docela ok, ale pozor na překlopení a zamotání do něj. Stejně ale takhle malé dítě nenecháš ani vteřinu bez dozoru, tak co.

Kruh obyčejný - určitě dobrá volba - dá se používat více způsoby - dítě do něj i posazovat a pokládat, nebo mu ho dát jen za hlavu a vozit jej přidržené za spodek těla…

O vestě nic nevím, ale dobré jsou pásy s navlečenými kousky pěnové hmoty - zapnou se prckovi kolem tělíčka a nadlehčují.

úžasné jsou plováky všeho druhu - u nás na bazénu preferují jednoznačně rybičku - pěnový plovák ve tvaru ryby, který se rozevře, dítěti dá kolem hrudníčku - a pak už slouží jako kruh. Má otvory, za které s dobře přidržuje. Stojí něco kole 250,– ale je to dobrá investice.

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 14.06.10 17:46

Ahojky,jestli se můžu zeptat zkušenějších maminek tak řeším to samé,aokrát je prckovi víc..viz. metřík…

Dneska jsem koupila rukávky,ale přijde mi v tom takovej neforemnej.Vestu měli takovou humpoláckou,tak nevím.Máme jěště kruh,ale bojím se aby nepropadnul skrz..Stejně budu furt u něj tak nevím zda mají tyhle nafukovací „blbůstky“ cenu.JInak má nafukovací matraci,člun,balon…

A OD KDY SE VŮBEC DĚTI UČÍ PALVAT?

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 14.06.10 18:32

za mě určitě pěnový pásek a destičku (plovák). starší jsme taky kdysi koupili kruh a rukávky a obojí je naprd, nepřirozeně nadlehčuje, omezuje v pohybu… pak jsme dokoupili pásek a destičku a jsme maximálně spokojení. i když je pravda, že ona je na tyto pomůcky zvyklá z plavání kam chodí. jasně, že jsme při plavání pořád u ní, ale už se naučila, že i na hloubce ji nemusí nikdo držet, ona se drží desky, kope nohama a tak „plave“ do toho se pořád potápí a je v sedmém nebi :mrgreen: :mrgreen: k moři jsme ještě koupili takovou tu nafukovací kosatku, ale nevím nevím, přijde mi dost velká. asi si na ní budu užívat spíš já než děti :mrgreen:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 14.06.10 18:36

verenika - naše instruktorka na plavání říká, že dítě je schopné se naučit samo plavat po 5. roce. do té doby není schopno ty pohyby pořádně koordinovat. ale učit plavat můžeš začít hned. takové to kopání nohama, dýchání do vody, vození po zádech (znak), to zvládne i tříleťák. u nás momentálně vede skákání do vody a lovení puku ze dna bazénu. :roll:

boudamail
Nováček 3 příspěvky 17.06.10 12:48

ahojky, my máme tenhle kruh
a jsme moc spokojeni. Dítě nemusíš pořád držet, naučí se kopat nohama a docela jí to i baví - když jezdíme na plovárně na divoké řece)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >