Výběr porodnice JM

4.2.21 18:33

Výběr porodnice JM

Ahoj holky, prosím poraďte osobní zkušenosti. Recenze jsem samozřejmě četla, ale žádné srovnání jsem nenašla. Máme to tak 5min do porodnice v Kyjově (ideál dojezd, ale děsí mě arogantní dětské sestry a nepříjemný a nenaslouchající primář), 40min do Břeclavi, 40min do Vyškova, 45min do Brna do Bohunic a 50min Brno Obilňák. Bude to poprvé takže čas nejspíš bude. Jde mi hlavně o lidský přístup, držení se porodního plánu, aby když mi bude dobře na boku tak mě nikdo nenutil na kozu, aby mi nikdo bez varování nedělal Hamiltona atp. Prostě aby se bral ohled na to že bude rodit moje tělo a já bych mu ráda naslouchala. Pro prožití porodu a poporodu v klidu raději zatnu zuby a vydržím i delší dojezd. A idelálně i možnost aby tam partner mohl být se mnou i na pokoji (klidně nadstandart). Můžete mi prosím doporučit?

Edit: ještě důležité info-mám zdravotní potíže a doktor mi naznačuje, že možná bude připadat v úvahu i CS, tak aby to pro porodnici byla také možnost. Žádné nucení do přirozeného porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1224
4.2.21 18:45

Pracuju ve FNB, rodila jsem na Obilňáku. Mám to blíž jinam, ale šlo mi o to, aby byl hned k dispozici neonatolog, kdyby se něco podělalo. Co se týče mě, byla jsem na PS i na šestinedělí max spokojená. Na nadstandardu se mnou mohl být manžel, měl neomezený návštěvy. I rodina.

Když se něco po*ere u porodu, dojezd RZty z Brna do Vyškova /Kyjova/Břeclavi trvá dlouho.

Chápu a respektuju některý požadavky rodiček.. Ale u mě bylo na prvním místě dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.2.21 18:55

@glaubie Rodina a otec mohli do porodnice i během covid doby? Myslela jsem že to pravě nejde, ale byla by to příjemná zpráva jestli ano. Jsem tomu Obilňáku nakloněná nejvíce a Vaše argumenty z pohledu péče o miminko v případě problému mě k tomu pokopli ještě víc-děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
919
4.2.21 19:02

Vyškov ;) Také jsem z JMK, po zkušenostech ženských z rodiny budu druhé dítě rodit ve Vyškově. Jsou hodně pro přirozené porody a personál byl taky milý, když jsme tam byli jako návštěva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
4.2.21 19:03
@mandle-v-cokolade píše:
@glaubie Rodina a otec mohli do porodnice i během covid doby? Myslela jsem že to pravě nejde, ale byla by to příjemná zpráva jestli ano. Jsem tomu Obilňáku nakloněná nejvíce a Vaše argumenty z pohledu péče o miminko v případě problému mě k tomu pokopli ještě víc-děkuji.

Rodila jsem ještě před Covidem. Co se týče rodiny - troufám si říct, že s tou bude problém v jakékoliv porodnici. Manžel přece jen není návštěva, je to rodič.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52269
4.2.21 19:03

Zdejsi nemocnice se mi nelibi. Nasla jsem neco, co mi nevyhovuje. Jela jsem rodit do Zlina. Chtela jsem, aby byla veskera pece v jedne budove. Brno neznam vubec. Zlin je mi blizky (rodacka), proto jsem se vzdy vratila, ze rodim tam. Nikomu nevadilo, ze jsem mimo svuj kraj.
Mam nejbliz Breclav. Ale tam bych nesla.

Příspěvek upraven 04.02.21 v 19:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
4.2.21 19:05
@glaubie píše:
Pracuju ve FNB, rodila jsem na Obilňáku. Mám to blíž jinam, ale šlo mi o to, aby byl hned k dispozici neonatolog, kdyby se něco podělalo. Co se týče mě, byla jsem na PS i na šestinedělí max spokojená. Na nadstandardu se mnou mohl být manžel, měl neomezený návštěvy. I rodina.

Když se něco po*ere u porodu, dojezd RZty z Brna do Vyškova /Kyjova/Břeclavi trvá dlouho.

Chápu a respektuju některý požadavky rodiček.. Ale u mě bylo na prvním místě dítě.

To jsou i porodnice, kde není neonatolog?! Docela mě to šokuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9115
4.2.21 19:06

Slyšela jsem od kámošky, která rodila 2 měsíce zpátky, že nadstandardy jsou teď v Bohunicích vyhrazené pro covid pozitivní rodičky. Jinak já jsem tam byla 2× spokojená, do ničeho nenutili. Ale osobně bych neabsolvovala dlouhou cestu autem, pokud bych měla dobrou porodnici blízko, pro mě i těch cca 15-20 minut v autě bylo až až.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
4.2.21 19:10
@mokkk píše:
To jsou i porodnice, kde není neonatolog?! Docela mě to šokuje..

No a je jich docela dost.. V těch menších jsou většinou jen gynekologové a pediatři… Taky to tak pak občas bohužel vypadá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 14:13

Ja bych volila malou porodnici. Te prace tam maji min a podle toho to taky vypada. Jsou prijemnejsi a maji cas se ti venovat a vyjit vstric. Nebudou te odbyvat ani tlacit na pilu a spechat na tebe, protoze jim tam nebusi na dvere dalsich pet rodicek s ditetem mezi nohama. Je tam jina nalada na pracovisti - mlady doktor se nebude bat ve sluzbe vzbudit starsiho (tak jako kdyz slouzis s nejakym profesorem ve fakultce). A pokud jsi nekomplikovana, stejne toho profesora zajimat nebudes (tudiz argument rodit ve fakultce kvuli odbornikum je nesmysl) a poslou ti absolventa. A pokud by nahodou dite potrebovalo novorezeneckou jip, tak se preveze a jeste jsem neslysela o tom, ze by se pri transportu neco stalo (jsem z oboru). Za ten klid a pohodu u porodu to vazne stoji.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat