Vybíráme psa - pomůžete?

945
17.6.13 16:00

Vybíráme psa - pomůžete?

Ahoj, už nějaký ten den doma diskutujeme jakou rasu psa pořídit. V únoru nám umřela 13 - ti letá fenka Rotvajlera a popravdě naší 4 leté dceři pejsek hodně chybí. My nechtěli nejprve o dalším pejskovi ani slyšet ( jak jsme po ní truchlili), ale dcera nás zlomila. Manžel by chtěl opět rotvajlera, popravdě, jsou to úžasný psi, i k dětem, ale já chtěla něco spíš menšího. Kvůli cestování. My nemáme psa na hlídání, ale je součást rodiny, tedy další dítě. Všude jezdí a chodí s námi, ale chtěla bych aby byl na zahradě. Rozhodně ale nechceme nic malýho a ani žádnýho obra. Mě by se líbil vipet, ale kvůli náročnosti na pohyb nepřichází v úvahu. A tak jsme s myšlenkama tak daleko, že opět vážně uvažujeme nad rotvíkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17.6.13 16:03

Pes

Doporučuji Yorkšíra, je malý, milý a nelíná. Máme doma, je to mazlík. Šárka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
17.6.13 16:06

Nechceme malého. Nic proti nim, ale nikdy mi nepřirostli k srdci. Ale třeba ani retrívr nebo labrador.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6779
17.6.13 16:07

K dětem se hodně doporučuje Kavalír king Charles španěl jako naprosto nekonfliktní a neagresivní plemeno. Není ani maličký, ani velký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
17.6.13 16:10

No mamka jako malá měla kokršpaněla a ikdyž jsme od té doby měli spoustu psů tak pořád na něho vzpomíná jako na nejlepšího psa, nebo mě ještě napadl bígl ten taky není ani malý ani velký.

ještě edit: my máme teď 4 psy dva křížence jezevčíka ti moc k dětem nejsou, pak německého ovčáka ten má k dětem neutrální vztah chvílu si s nima hraje a pak si jde lehnout nebo dělat něco jiného a pak bernardýna, který děti uplně miluje a děti milují jeho

Příspěvek upraven 17.06.13 v 16:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
17.6.13 16:14

Tak ovčáka, nebo nějakého velkého teriéra, jsou strašně chytří psi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
17.6.13 16:15

@mína77 urcite bych doporucila klidne rozvazne smeckovite plemeno co nelina kvuli detatku… dopprucim urcite treba nase narodni plemeno česky terier.. ma atip. povahu terierskou je klidny nesteka a nelina.. nebo bedlington terier svym vzhledem ovecky ovsem ne kazdemu se zamlouva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
17.6.13 16:18

@mína77 z vetsich plemen kralovsky knirac.. irsky setr. ale cesky terier ma cca 13 kg a opravdu velmi vlidne plemeno k cele rodine..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1352
17.6.13 16:18

Stafordšírský bullteriér - ideální rasa k dětem, jsou to miláčci, výborně se dají vychovat, jsou neuvěřitelně chytří a rychle chápou… hodí se do bytu i na ven ( ale zateplená bouda, neni to velké plemeno, ale střední a jsou náchylní na ledviny)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14314
17.6.13 16:21

@sarkavodakova
Bavime sa o psoch.. A york podla mna neni pes..bez urazky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14314
17.6.13 16:24

@mína77
Za mna americky staford. terier alebo staford. bullterier..samozrejme z chov. stanice, nie cez inzerat od nejakych pofidernych ludi..skorej je otazne co od psa ocakavate..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
bara 1
17.6.13 16:24

Já teda mám psí holčičku kříženou jezevčíka s kníračem a táta se neví. No a jako já nedám dopustit na tyhle psí smetáčky, protože jsou chytří a nemtrpí na nemoci. Taky jsem přemejšlela ještě o jednom a to bych si vzala z utulku, protože ty jsou nejvěrnější:)

• Citovat
  • Nahlásit
22591
17.6.13 16:26

Ja bych klidne zvazila i stredniho ci velkeho pudla ;-)
vybirat si psa ja tak jdu do borderky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
bara 1
17.6.13 16:27

@Mirii jo ty bordel kolie jsou krásný a hrozně chytří pejsi :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
bara 1
17.6.13 16:28

:mrgreen: border pardooon