Vycházky během rizikového těhotenství

Anonymni
14.4.06 19:23

vycházky na riz.těh.

Prosím o radu, zda někdo nemáte zkušenost, jak je to s vycházkami na RT. Gynekoložka mi napsala RT, protože pracuji s malými dětmi ve škole, kde je možnost úrazu a stresu spíše jistotou. Napsala mi vycházky jen na několik málo hodin denně (navíc ve zcela nevyhovujícím čase) s tím, že jinak to nejde a že mám raději sedět doma. Moje kolegyně je taktéž na RT a vycházky má zcela neomezené, jezdí s manželem na návštěvy a výlety a těhotenství si užívá, zatímco já musím sedět doma a mám pocit, že jsem spíše těžce nemocná. Kdo má pravdu - skutečně již lékařka nemůže ze zákona napsat neomezené vycházky? Představa dalších 5 měsíců zavřená doma mě děsí.Dík.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5811
14.4.06 19:29

Opravdu už nemůže - proto jsem učila až do konce. :wink: A riziko je to někdy veliké - cca 3 měsíce před otěhotněním na mě nechtíc naběhl kluk tak, že mi totálně zrušil zápěstí a byla z toho měsíční nemocenská a trvalé následky. Kolegyně dostala od žačky pěstí do břicha - naschvál - pomsta 8O . Byla v pátém měsíci - ta kolegyně.
Užívej těhu a nějak to přetrp, pokud máte taky takovou divočinu. E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
14.4.06 19:37

Star , já jsem doma druhý týden, na kontrolu jdu v pátek 21.4. a ještě nevím, jak to se mnou bude. Jednak se vzhledem k mým předchozím zkušenostem bojím, aby všechno dobře dopadlo a i kdyby, tak ještě netuším, jestli pak půjdu zpátky do práce nebo ne. Ale doktor mě zatím napsal vycházky bez omezení . Vůbec jsem to nečekala, vlastně jsem o tom nikdy neslyšela. Ale byla jsem příjemně překvapená. Nebylo mi sice dobře, takže jsem se chystala stejně na to, že budu ležet. Ono to tak většinou i je. Ale je pravda, že když potřebuju nebo chci, můžu bez problémů z domu. Zatím jsem toho využívala nejvíc pro práci. Abych tam sem-tam mohla něco zařídit :lol:
Nevím ale, jak je to s tím zákonem. Doufám, že s tím ten můj doktůrek nebude mít nějaký malér 8O
Jinak přeju pohodové těhotenství! Odpočívej a když Ti doktor ty vycházky jinak nenapíše, tak ať Tě všichni navštěvují. Aspoň nemusíš nikde cestovat. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
14.4.06 19:48

Ahoj,

taky učím na 1.st., na PN jsem nastupovala v půlce 7.měsíce a dr. mi napsal vycházky od 10-12 h. a pak od 13-17hod, říkal, že v tak pokročilém těhu na mě už nikdo nepřijde, ale stejně jsem měla strach,
Spíš si myslím, že záleží na dr.,zda napíše neomezené vycházky.

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
14.4.06 19:52

Ahoj Star,
před sedmi lety jsem měla při rizikovém těhotenství vycházky od 8:00do 20:00.Napsal mi je gynekolog úplně bez problémů.S tím že těhotenství není nemoc a matka potřebuje čerstvý vzduch a pohodu.Vím,že je to zcela legální,pracuji ve zdravotnictví a s neschopenkami mám zkušennosti.Záleží,ale na každém lékaři a na nemoci,kterou trpí pacient.Pravda je,že většinou na těhulky kontroly nechodí,ale nelze se na to spoléhat.Myslím,že by se dalo s tvým lékařem ještě promluvit,třeba až budeš déle těhotná.Držím ti palce a přeji ti,aby jsi si své těhotenství mohla naplno užít.
Zazu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
14.4.06 19:58

Kdysi jsem někde na netu našla následující text. Zkopírovala jsem si ho, kdybych ho náhodou někdy potřebovala. Snad se teď bude hodit vám…

//"Vycházky v těhotenství
Vlasta, hvezdicka@nestemice.cz, 15.6.2005 11:41

Dobrý den, jsem těhotná a jsem již od počátku na nemocenské a to s tím , že mám vycházky bez omezení. Moje kamarádka je z jiného města, její stav je téměř totožný s mým s tím rozdílem, že ona vycházky bez omezení nedostala. Má je jen 4 hodiny denně. Doktor jí tvrdí že to nelze a že nic takového neexistuje (vycházky bez omezení). Odkázal jí na sociální správu ať si jakýmsi formulářem zažádá o změnu vycházek. Jak je to možné ? Každý kraj , jiný zvyk ? Jak to opravdu ve skutečnosti s těmi vycházkami v době nemocenské v těhotenství je ? Může je lékař napsat sám a za jakých podmínek, když já je mám a kamarádka ne ?

Poradna
Tvrzení lékaře, že vycházky bez omezení povolit nelze, je nepravdivé. Lékař není oprávněn vycházky povolovat, zakazovat či určovat délku jejich trvání, neboť žádný zákon lékaře k takovému rozhodování nezmocňuje. Naopak, podle ustanovení čl. 2 odst. 3 Listiny základních práv a svobod může každý činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. Podle § 4 odst. 4 vyhlášky č. 31/1993 Sb. Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky o posuzování dočasné pracovní neschopnosti pro účely sociálního zabezpečení platí, že lékař v legitimaci a hlášení příslušné okresní správě sociálního zabezpečení pouze vyznačuje den příštího lékařského ošetření a rozsah a dobu vycházek práce neschopného občana. Rozhodnutí o rozsahu a době vycházek je tedy na pacientovi, lékař rozsah a dobu vycházek v legitimaci pouze vyznačí.

JUDr. Viktor Pak, advokát"//

Bohužel už nevím, na jakých stránkách to bylo, ale doufám, že to aspoň trochu pomůže…
Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
14.4.06 20:00

Ahoj holky,

Star, já jsem doma od 8tt, také na RT a vycházky mám od počátku neomezené. Myslím, že hodně záleží na doktorovi. Ten můj je píše automaticky, protože tvrdí, že těhulky, i když jsou na RT, potřebují hodně pohybu a ne sedět doma a „kynout“.
Zkus se na to svého doktora zeptat, třeba Ti je napíše později.

Maxik, kde jsi přišla na to, že dr. nemůže napsat celodenní vycházky, tj. neomezené?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
804
14.4.06 20:07

Já byla na nemocenské poslední 3 měsíce prvního těhotenství a doktor mi na požádání bez námitek napsal neomezené vycházky. Takže si myslím, že by to neměl být problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
14.4.06 20:14

Monalisa - u doktora, kde jinde :evil: ? A to jak s tou rukou, tak v těhu, proto jsem taky dělala dál, představa, že se já, zdravá baba, buddu venčit od 10 do 12 a od 14 do 16 - to mě mohli omývat :roll: Řekli to i známé - schizofreničce, která by ty vycházky fakt potřebovala, protože doma to s ní bylo jen horší…
Co to ti doktoři mají? :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1378
14.4.06 20:22

Vycházky na RT

Na RT jsem nastupovala 1. dubna v 26tt a gyndr. jsem se ptala co s vycházkama a odpověď zněla, že nemůžu být celé těhu zavřená doma. Napsala mi vycházky od 8 do 20 hodin, takže ne neomezené, ale prakticky ano. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
14.4.06 20:22

Maxik, to je přesně to. Věříme doktorům a… :twisted: Každej tvrdí něco jiného, asi nečtou vyhlášky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
14.4.06 20:33

teda holky,kdyz to tak ctu-a vzpominam na tehu,tak uprimne zavidim :D
Teda myslim ty hlasky od doktoru,ze nelze byt zavrena cele tehu doma.
Ja byla na rizikovce a zavrena jsem byla opravdu celou tu dobu,myslim,ze je to pekne psycho.To radeji priste makat do dolu :twisted: :lol: :lol:

Uzivejte briska a vychazky(pokud mozno neomezene :wink: )

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
14.4.06 20:51

Ahojka,
mě gznekoložka napsala jen doporučení na pr. nesch. a jako důvod mi napsala kolapsové stavy (byť jsem byla zdravá jako řípa :lol: ), ale přeci jen v obchodě je taky plno stresu, a celou šichtu stát na nohách … brrr, ani nemyslet. Obvoďačka mi vypsala neschopenku, a o vycházkách nic neříkala. Tak jsem se pak ptala, a prý jako těhula mám vycházky neomezené. Podle mě je blbost, přikazovat těhuli, kdy jít ven - např. v létě půjde spíš večer, když je chladno, a ne v největším pařáku …
Užívejte bříška a netrapte se.

Andělka

• Nahlásit
  • Citovat
7114
14.4.06 20:57

Já jsem měla vycházky napsané od dr. od 13 - 17 hod. Pak jsem přešla k jiný doktorce, která kámošce napsala neomezené vycházky, tak jsem myslela, že mi je napíše taky, ale protože jsem měla rizikové těhotenství, tak mi řekla, že bych správně žádné vycházky mít neměla. Tak už jsem raději byla zticha, protože na neschopence jsem ty vycházky měla napsaný, tak aby mi to ještě nezměnila. Hned první měsíc marodění mi přišel kontrolor a řekl mi, že když jsem těhotná, že mě kontrolovat nebude. Moc jsem na to nespoléhala, ale opravdu už nepřišel.
Známá (neměla RT)měla napsané vycházky hodinu dopoledne a hodinu odpoledne. Když poprosila dr, aby jí to alespoň spojil (co si za hodinu vyřídíte, že jo), tak jí odpověděl, že to může rovnou chodit do práce (pracovala ve fabrice ve stoje a na třísměnný provoz!) :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
978
19.4.06 22:50

Ahojky,
tak částečně taky závidím všem, co mají rozumné Dr. u nás tomu velela sestra a ta nejprve řekla, že na začátku neschopenky (od 25tt) to nejde páč to je moc nápadné…???? a pak se uvidí, ale nevidělo se nic, ona se k ničemu neměla já brzy začala chodit jen do nemocnice a celé těhu jsem byla ofiko bez vycházek a nestalo se vůbec nic!!! Nicméně kéž by všichni měli stejně rozumný názory…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama