Vyčištění WC

10
10.10.12 07:19

Vyčištění WC

Ahoj holky.Doma se mi nedaří vyčistit řádně WC. Zkoušela jsem Domestos,„kačenu“,Savo čistit na WC a nic, všechno marný, vodní kámen nebo co to je, na mě z tý mísy kouká pořád. Normálně mísu drhnu štětkou, kolikrát nechám čistič v míse přez noc a zas je tam ta špína. Jsem z toho nešťastná, protože když přijde návštěva, tak se strachuju, co si pomyslejí až uvidí tu mísu. Co dělám blbě??? :cert: :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

10178
10.10.12 07:27

Nevím co je to Domestos kačena, ale já používám Domestos 24h a i když máme hodně tvrdou vodu, tak vodní kámen nemá šanci. Měl by působit 24h, ale přes noc bohatě stačí. Jestli toto nepomůže, tak bych možná pochybovala, jestli jde o vodní kámen :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Chocolate
10.10.12 07:34

Mě se udělal takový narezlý proužek v místě, kde je vodní hladina a za ni cna světě ho neumím odstranit.
Jinak záchod jednou týdně vydrbu štětkou s Cif Cream a pak tam na pár hodin naliju Domesto 24h.
vypadá to čistě, pokud se nepodíváš z blízka, ale i tak mě to štve, protože záchod máme nový (něco málo přes rok).
V jednom anglickém pořadu nalili do záchodu 2l Coca-coly a nechali přes noc, pak zářil jak nikdy… ale jště jsem nezkoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
10.10.12 07:35

Ve starém bytě jsme to taky tak měli, nic nezabíralo až babi poradila převařit litr octa, vroucí to nalít do záchodu a zasypat sáčkem jedlé sody, no začne to šíleně šumět, ale po chvíli to přejde.. Je fakt, že jsem to opakovala během týdne asi 3 x, ale zabralo to. Jo a nechala jsem to působit tak 2-3 hodiny a pak drhla, drhla a drhla.. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
10.10.12 07:41

Na záchod používám savo v černém obalu. Zkusila jsi tam nalít colu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
10.10.12 07:42

S tou Coca-colou jsem to taky slyšela, ale zatím nikdy nezkoušela. Jak to vypadá, asi na ní u nás taky dojde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12250
10.10.12 07:43

Taky bych brala radu na ten rezavý proužek, ale přijde mi, že jak je narušená struktura glazury wc mísy, tak už tomu nepomůže nic. Taky často používám Fixinelu (i na vanu atd) a ta docela zabírá a není drahá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24913
10.10.12 07:44

Pemzou na paty vydrbat. Pomáhá to i na vany a cokoliv. Jeli pemza přírodní, nepoškrabe nic. Tuhle jsem s tím čistila i plastový nábytek venku a pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
10.10.12 08:11

@astride Mně se celkem osvědčil ocet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1200
10.10.12 08:20
@Z.jev píše:
@astride Mně se celkem osvědčil ocet

mě taky zabírá ocet, ale zkusila bych i tu colu. Ta vyžere snad všechno :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1244
10.10.12 08:29

Hele my máme hrozně tvrdou vodu a domestos ani nic podobnýho nemáme rozhodně žádnou šanci… Ale objevila jsem v DM jejich čistič na vodní kámen (denk mit, jinak černý obal a láhev vypadá jako domestos)…Stál sice jenom kolem 30 Kč, takže moje důvěra nic moc, ale musím uznat, že to je jediný, co pomáhá…Navíc s ním čistím i baterie u umyvadla a u dřezu a jsem spokojená…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2319
10.10.12 08:31

Zkus tu colu, měla by zabrat i ta levnější neznačková. Jinak na vodní kámen soda, kys. citronová nebo ocet. A doma používám i Pulirapid, ale jde blbě sehnat. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Chocolate
10.10.12 08:31
@katulka.k píše:
mě taky zabírá ocet, ale zkusila bych i tu colu. Ta vyžere snad všechno :mrgreen:

Když večer naložíš do skleničky s Colou vypadlý zub, ráno ho tam moc nenajdeš :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1200
10.10.12 08:35
@Chocolate píše:
Když večer naložíš do skleničky s Colou vypadlý zub, ráno ho tam moc nenajdeš :mrgreen:

A když do ní hodíš kovovou minci, stačí na pár minut, tak se leskne jak diamant :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11535
10.10.12 08:38

Zkus ještě kyselinu chlorovodíkovou. Koupíš v drogerii, 2 litry stojí asi 50 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama