Výměna obecního bytu 1+1 za větší

2.8.15 11:28

Výměna obecního bytu 1+1 za větší

Zdravím všechny,

čekáme s přítelem naše první dítko, žijeme v bytě 1+1 a rádi bychom do většího, rozhazuji proto sítě zda by někdo nevyměnil obecní byt za obecní, nebo zda nemáte nějaké zkušenosti kde případně o byt zažádat, na úřadě jsme již žádost měli nicméně byla zamítnuta z důvodu že městská část momentálně nedisponuje volnými rozměrově většími byty. A jelikož za chvíli nastupuji na mateřskou, tak do hypotéky se nám zatím uvrtávat nechce.

Předem děkuji za komentáře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
2.8.15 11:37

Zkus přímo vylepit inzeráty v lokalitách, kde ty obecné byty jsou.

My to tak před 10 lety udělali a měnili jmse 2+1 za 5+1- dokonce to bylo bez doplatku :-) ( teď už ten byt máme v OV- město je odprodalo)

Hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
2.8.15 11:38

Ahoj, budeme řešit něco podobného. O ten byt se musí přímo zažádat, nebo to lze formou že se s někým domluvíš výměna za výměnu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.15 11:42

Podle mě jde obojí. Na webu jsou dokonce i inzeráty na přenechání bytu za nějaké peníze, ani nemusíš mít nájem (týká se to teda Prahy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2656
2.8.15 11:58

@moncca1992 Nejprve si vůbec zjistěte zda obecní úřad bude s výměnou souhlasit. Nelze vyměnit byt bez souhlasu jeho vlastníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1685
2.8.15 12:30

Taky jsme meli byt 1+1, otehotnela jsem, tak jsme jej chteli vymenit za vetsi, podarilo se nam az za rok od prvni zadosti. Celkem byly dve. Neni to sranda, samozrejme je nejlepsi a nejrychlejsi vymena mezi jednou mestskou casti, ale kdyz byty nejsou, tak uz musis mrknout jinde zazadat o vymenu a but schvali a nebo ne, my to delali pres realitku, bylo to snazsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.15 13:40

My budeme měnit. Město s ti nemá problém. Na fb ve skupině našeho malého městečka jsem napsala, co za co menime, ze tam potrebuju nechat to a to vybaveni a cenu. Ozvalo se mi několik lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
5847
2.8.15 14:10

Chtĕla bych obecní byt v Brnĕ, který bude možno odkoupit do OV.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
2.8.15 14:12

Jde nĕjak udĕlat výmĕna když bydlíme v pronajatém bytĕ (ne obecním)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
2.8.15 14:40

@zvědavá borůvka
no to asi nejde… myslíš, že by někdo z obecního bytu chtěl do pronájmu? Leda by to bylo finančně výhodné- nízký nájem

My se ptali na MÚ- tam nám řekli, že nebude problém, ale že žádné byty k výměně nejsou, ať to zkusíme inzeráty v lokalitách. Pak se udělala výměnná listina, MÚ to posvětil a už jsme se stěhovali.
3 roky potom město rozhodlo, že byty odprodá dle metodiky a tak už máme byt vlastní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama