Vypadá korunka

Anonymní
12.5.21 14:14

Vypadá korunka

Zdravím maminky, chtěla bych i vás názor. V 16 se mi urazil mrtvý zub 1 nahoře. Na to mi byla dána keramická korunka jenže do dnešních 24 mi tam byla snad už 6× lepena a nikdy nevydržela. Druhá korunka 2 nahoře na druhé straně mi drží už od nandání takže nechápu čím to může být. Podotýkám, že 1 mj pokaždé lepil někdo jiný. Dnes mi vypadla znovu, po týdnu co se tak jako kývla na dotek, když jsem zkousla. Problém je, že na ten zub asi už ani nesedí a zub je pod ní hnědý :,( Myslíte, že je to tím, že je mrtvý a půjde tam dát zpět nebo je shnilý a korunka zpět nalepit nepůjde. Nedokážu si představit být bez zubu, kor bez předního :( navíc každý víkend přicházím do kontaktu s maminkami v nouzi a snažím se pomáhat, stejně tak jako s ostatními lidmi a to prostě nejde bez té 1 :,( Nechala bych tam dát rovnou implantát jenže na to nemám ani finance já, zvláště, když celokovová u zubařky vyjde na 5-6000, -
Co myslíte vy? Zažila jste už některá něco podobného? Hrozně se bojím :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23
12.5.21 14:29

Jedna z korunek má tendence mi vypadávat „častěji“. Ale tím častěji myslím tak jednou za dva roky. Standardní to z mého pohledu ve Vašem případě není. Tudíž bych za tím viděla něčí špatnou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22820
12.5.21 14:43

Implantát za 6000,–-? :nevim: cena 1 implantátu začíná na 18000 - 24000

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
12.5.21 14:52
@stinga píše:
Implantát za 6000,–-? :nevim: cena 1 implantátu začíná na 18000 - 24000

6 tisíc bude stát jenom ta korunka. Celková cena sedí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
12.5.21 14:56
@Anonymní píše:
Zdravím maminky, chtěla bych i vás názor. V 16 se mi urazil mrtvý zub 1 nahoře. Na to mi byla dána keramická korunka jenže do dnešních 24 mi tam byla snad už 6× lepena a nikdy nevydržela. Druhá korunka 2 nahoře na druhé straně mi drží už od nandání takže nechápu čím to může být. Podotýkám, že 1 mj pokaždé lepil někdo jiný. Dnes mi vypadla znovu, po týdnu co se tak jako kývla na dotek, když jsem zkousla. Problém je, že na ten zub asi už ani nesedí a zub je pod ní hnědý :,( Myslíte, že je to tím, že je mrtvý a půjde tam dát zpět nebo je shnilý a korunka zpět nalepit nepůjde. Nedokážu si představit být bez zubu, kor bez předního :( navíc každý víkend přicházím do kontaktu s maminkami v nouzi a snažím se pomáhat, stejně tak jako s ostatními lidmi a to prostě nejde bez té 1 :,( Nechala bych tam dát rovnou implantát jenže na to nemám ani finance já, zvláště, když celokovová u zubařky vyjde na 5-6000, -
Co myslíte vy? Zažila jste už některá něco podobného? Hrozně se bojím :zed:

Já jsem měla pryskyřičnou korunku na pětce nahoře, měla jsem jí cca 25 let. Pak mi jí zubařka 2× přilepila (na čep) a když mi vypadla potřetí, vyndala mi zbytky kořenů a měla jsem tam díru. Šla jsem na implantát (mám celkem tři).

Když Ti to po pár dnech vypadne, tak asi sama cítíš, že je to na houby. Jaké alternativy Ti dává zubařka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 14:57

@K2 8611 ano celokovová korunka vyjde na 6000,– a podle lidí kolem za ní někteří platili kolem 2000,– tak se bojím právě kolik by mohla paní zubařka chtít za implantát :(
Nevím jak kvalitní práce má být v tom se moc nevyznám, ale nikdy jsem pod tím neměla ten zub až takhle zbarvený, abych se tak hrozně musela bát, že už mi ho ne na cementu jí znovu :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 15:00

@K2 8611 dobrý den, zatím nevím co mi pan doktor poví, ani s ním nemám zkušenosti, je jako záskok za naši na mateřské dovolené, ale docela se bojím až uvidí tu barvu, že mi řekne, že nelze korunku přilepit zpět

• Citovat
  • Nahlásit
3656
12.5.21 15:04
@Anonymní píše:
@K2 8611 ano celokovová korunka vyjde na 6000,– a podle lidí kolem za ní někteří platili kolem 2000,– tak se bojím právě kolik by mohla paní zubařka chtít za implantát :(
Nevím jak kvalitní práce má být v tom se moc nevyznám, ale nikdy jsem pod tím neměla ten zub až takhle zbarvený, abych se tak hrozně musela bát, že už mi ho ne na cementu jí znovu :?

Obvykle klasický zubar implantaty nedělá a cenu by ti rekl ortodontista dopředu. Mě v průběhu tak tři let cekaji dole pětky a sestky a jeden bude tak za 30 k :? Zuby jsou drahý, ale bez nich to nejde. Resp. jde. Do Výměny manzelek. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 15:09

@Oli.Lyon :) :) :) teď jste mi zvedla náladu :lol: Samozřejmě nechci skončit jak oni, ale také nevím kde na to vzít. Kdyby nám vše vycházelo podle plánu, mohla bych 30 ušetřit max. Za tři měsíce :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
546
12.5.21 15:26
@Anonymní píše:
@Oli.Lyon :) :) :) teď jste mi zvedla náladu :lol: Samozřejmě nechci skončit jak oni, ale také nevím kde na to vzít. Kdyby nám vše vycházelo podle plánu, mohla bych 30 ušetřit max. Za tři měsíce :roll:

Záleží na tom, kam na ten implantát půjdeš. Nestojí to všude 30 tisíc. Já mám jednu pětku a dvě šestky, takže ty šestky byly velké. Nevím, jestli jednička je třeba o dost levnější :nevim:. Však ještě nevíš, kolik Ti napočítají. Navíc já jsem to platila postupně. Není to záležitost na jednu návštěvu. Dělá se to postupně (a postupně se to i platí). Takže pokud našetříš 30 tisíc za 3 měsíce, tak je zrovna tak našetříš za půl roku, než to budeš mít komplet. A 30 tisíc to vůbec nemusí být, může to být i míň. Doktor Ti musí dát finanční plán, abys věděla co, kdy a za kolik. Tak nevěš hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
12.5.21 16:14

@Oli.Lyon ortodontista dělá rovnatka ne implantáty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
12.5.21 16:17

Zub po nabrousení, tedy bez skloviny je hnědý, barvě vypadávání je spíše dáno špatným nabrousenim, chtělo by to vyměnit tu korunku za novou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3656
12.5.21 17:05
@evulinda79 píše:
@Oli.Lyon ortodontista dělá rovnatka ne implantáty

Ja to popletla, sorry, ja jdu v patek na scan kvuli rovnatkum a oni jsou na patře s implantologii, tak se mi to spojilo, ja uz se tam vidím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 11:54

@K2 8611 jo takhle. Jo tak postupně bych to dala s přehledem já myslela, že se to platí případně najednou :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 11:58

Tak jsem tam byla, jenže nic. Byla jsem objednána na 9 a doteď jsem čekala a musela jsem to vzdát s tím, že to zkusím zítra, protože to máme z domu pomalu 80 km a přítel za chvíli musí na odpolední a holky (8m, 4r) už to prostě nemohly v autě vydržet takže zbytečná cesta.. Zítra vezmeme kočár a prostě je tam vezmeme od rána s sebou to už by mohly holky zvládnout, ať už tam budu čekat dlouho jak chci :,(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat