Vypadané vlasy ze stresu

Anonymní
5.12.19 18:19

Vypadané vlasy ze stresu

Vypadaly mi vlasy po rozchodu tak, že nechci chodit mezi lidi. Je tady někdo, komu zase narostly? Znám pět žen z okolí, které měly lisiny, ale jen jedné vlasy dorostly. Samozřejmě neznám příčiny…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14921
5.12.19 18:47
@Anonymní píše:
Vypadaly mi vlasy po rozchodu tak, že nechci chodit mezi lidi. Je tady někdo, komu zase narostly? Znám pět žen z okolí, které měly lisiny, ale jen jedné vlasy dorostly. Samozřejmě neznám příčiny…

Většinou se jedná o telogenní effluviu…a to je běh na dlouhou trať..chce to se sklidnit a podpořit růst.
Mě se podobně stalo po tom co jsem výrazně zhubla…vlasy mi vypadali asi z 50% a zbytek je jemný a vlasy jsou slabé..ale už nepadají.
Teď už jen čekám a uvidím.
Dle toho co jsem četla..bude to trvat delší dobu než se to vzpamatuje a začnou zase růst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
5.12.19 19:22

Zlepší se to, neboj, ale je to běh na dlouhou trať..
Já jsem měla vždycky hustou hřívu do pasu, klidně bych mohla rozdávat :)
Ale pak mi nečekaně umřela maminka, stres neskutečny, no s odstupem pár měsíců jsem si s hrůzou uvědomila, že mám na hlavě pár chlupů - a to doslova.
Teď už je to rok a půl a vlasy pomalu dorůstají. Jde to, ale pomalu… :(
Bude to dobrý :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.19 19:57
@jamik1416 píše:
Zlepší se to, neboj, ale je to běh na dlouhou trať..
Já jsem měla vždycky hustou hřívu do pasu, klidně bych mohla rozdávat :)
Ale pak mi nečekaně umřela maminka, stres neskutečny, no s odstupem pár měsíců jsem si s hrůzou uvědomila, že mám na hlavě pár chlupů - a to doslova.
Teď už je to rok a půl a vlasy pomalu dorůstají. Jde to, ale pomalu… :(
Bude to dobrý :hug:

Upřímnou soustrast.
Děkuji. :andel:
Teď večer jsem si řekla, že se kvůli vlasům nebudu trápit. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.19 19:58
@Malike píše:
Většinou se jedná o telogenní effluviu…a to je běh na dlouhou trať..chce to se sklidnit a podpořit růst.
Mě se podobně stalo po tom co jsem výrazně zhubla…vlasy mi vypadali asi z 50% a zbytek je jemný a vlasy jsou slabé..ale už nepadají.
Teď už jen čekám a uvidím.
Dle toho co jsem četla..bude to trvat delší dobu než se to vzpamatuje a začnou zase růst.

Ano, taky jsem zhubla…Tak si holky držme palce, ať máme zase hřívu. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
14921
5.12.19 20:22
@Anonymní píše:
Upřímnou soustrast.
Teď večer jsem si řekla, že se kvůli vlasům nebudu trápit. :)

Jo to znám…já to ořvala neskutečně.. protože ta hustota a kvalita…pak jsem si srovnala i tělo ale vlasy fuč.
Teď už to nehrotim..jinak mi ještě vypadají z nervů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.19 20:26
@Malike píše:
Jo to znám…já to ořvala neskutečně.. protože ta hustota a kvalita…pak jsem si srovnala i tělo ale vlasy fuč.
Teď už to nehrotim..jinak mi ještě vypadají z nervů

Nene. Vůbec to neřeš. Já jsem si vzpomněla, že jsem před deseti lety zhubla a už si ani nevzpomínám, jaké ty vlasy byly…Ale za pár let jsem měla zase krásné.
Ale jak říkám, znám ženy, které mají pleš. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.19 20:29

Sranda-jdu dnes po ulici a asi 60-letá paní má vlasy husté, v copu skoro pod zadek. :D Jsem si říkala, že se můžu schovat.
Snažím se jíst vlašské ořechy, vejce, luštěniny a nehladovět. Chtělo by se více uklidnit po psychické stránce, ale to přijde.

• Citovat
  • Nahlásit
449
5.12.19 20:33
@Anonymní píše:
Upřímnou soustrast.
Teď večer jsem si řekla, že se kvůli vlasům nebudu trápit. :)

Děkuji :hug:
Vlasy mi už hodně zhoustly, i má kadeřnice už mně pochválila :) Kvalita pořád nic moc, možná i proto moc nerostou, asi se spíše ulamují, ale věřím v lepší zítřky :)
Netrap se, chce to čas, bude lip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
6.12.19 10:15

Mně ze stresu z maturity začaly padat celé prameny vlasů (a paradoxně až pár měsíců po), při mytím jsem měla půlku vlasů dole a vyloženě jsem cítila, že mi vlasy ubyly a to rapidně. Ale už jsou to 4 roky a mám vlasy zase zpátky, zase poměrně husté a v plné síle. Taky jsem se naučila korigovat stres a trému… Ale nic jsem na to nebrala, dala jsem si dlouhé prázdniny :andel:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1160
6.12.19 10:19

Ja mam momentalne na hlave velke lysiny… Zjistila jsem to na jare, vzdy kousek zaroste, a lysina se posune dal. Nejspis stres, po porodu loni v lete jsem mela docela nalozeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.12.19 11:43
@HrozTaj píše:
Mně ze stresu z maturity začaly padat celé prameny vlasů (a paradoxně až pár měsíců po), při mytím jsem měla půlku vlasů dole a vyloženě jsem cítila, že mi vlasy ubyly a to rapidně. Ale už jsou to 4 roky a mám vlasy zase zpátky, zase poměrně husté a v plné síle. Taky jsem se naučila korigovat stres a trému… Ale nic jsem na to nebrala, dala jsem si dlouhé prázdniny :andel:.
Četla jsem právě, že až cca tři měsíce po stresující události začnou vlasy padat. Jak ses naučila korigovat stres? Já jsem po rozchodu a zvykám si, že nemám žádného parťáka a vše musím sama.
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.12.19 11:47
@Ivul87 píše:
Ja mam momentalne na hlave velke lysiny… Zjistila jsem to na jare, vzdy kousek zaroste, a lysina se posune dal. Nejspis stres, po porodu loni v lete jsem mela docela nalozeno.

Já jsem si včera schválně vyfotila hlavu z vrchu mobilem no. :roll:
A proč se o tom vůbec nemluví?
Nevím, moje mamka měla taky často stresy, ale na vlasech se jí neprojevilo.
Mám tento týden večírek v práci a upřímně se mi tam nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.12.19 12:07

Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Chce se mi brečet, ale nebudu. Jsme silné, že.

• Citovat
  • Nahlásit
10172
6.12.19 12:20

U těch vlasů je třeba vědět, zda máš v pořádku štítnou žlázu, zásobní železo a možná i jiné hodnoty jako minerály v krvi.
Ze stresu ty vlasy padají, ale ne tak často, jako když prostě propukne alopecie difuzní nebo jizvící nebo jiná. Hodně je na googlu. A také tam je, jak to nemá ve většině případů řešení. Takže tu sílu potřebuješ každopádně, ale zase není dobře doufat v to, co nebude. Obejdi si vyšetření a budeš vědět, jak na tom jsi. O vlasy přijdou i malé děti a nikdy jim nedorostou. Je to realita.
Osobně neznám případ zlepšení hustoty vlasů u žen, které jsem potkávala pravidelně.
Já bych si při špatném pocitu došla koupit paruku z pravých vlasů podobnou tomu, co jsem měla za účes. Nemusíš žít s pocitem, že ti to nesluší, když máme možnosti, jak to zlepšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat