Rakovina hrtanu

Anonymní
5.12.19 16:12

Rakovina hrtanu

Čaute holky, měla bych takovy mensi dotaz
Poslesni tyden me trapi pocit cizího tělesa v krku, hrtanu. Nijak me to neboli, jen je to nepříjemné. Obcas z toho chraptím. Cetla jsem ze takove jsou priznaky rakoviny hrtanu -chraptění a pocit cizího tělesa v krku. Ale nedavno jsem byla na rtg krcni patere, to by tam slo videt kdyby neco bylo na hrtanu nebo v krku?
Nevim nejak se bojim ale nechci hned běžet k doktorce tak se ptam tady jestli s tim nekdo nemate zkusenosti.
Diky holky, hezky podvečer

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
5.12.19 16:22
@Anonymní píše: Čaute holky, měla bych takovy mensi dotaz
Poslesni tyden me trapi pocit cizího tělesa v krku, hrtanu. Nijak me to neboli, jen je to nepříjemné. Obcas z toho chraptím. Cetla jsem ze takove jsou priznaky rakoviny hrtanu -chraptění a pocit cizího tělesa v krku. Ale nedavno jsem byla na rtg krcni patere, to by tam slo videt kdyby neco bylo na hrtanu nebo v krku?
Nevim nejak se bojim ale nechci hned běžet k doktorce tak se ptam tady jestli s tim nekdo nemate zkusenosti.
Diky holky, hezky podvečer

A těžko se mi polýká, nevim jestli je to páteří nebo psychikou, ale nedává mi smysl ze by to mohlo byt pateri

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.12.19 16:24

Nemyslím si že by to bylo na rtg vidět spíš ne. Rakovina hrtanu =většinou začnou pacienti chraptit pak už šeptat a nejsou schopni sníst normální stravu. Kolik ti je let? U mladých jsem se stim nepotkala, myslím tím tak do 40 let. Spíš je to onemocnění 40+kuřáků a ti co mají rádi alkohol. Samozřejmě existují výjimky ale nestresuj se dopředu

• Nahlásit
  • Citovat
3019
5.12.19 16:25

Rekla bych, ze to bude spis zacinajici viroza a hypochondrie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 16:26

Ahoj, mám to taky. Střídavě je to lepší a horší. Zcela iracionálně jsem se taky bála rakoviny hrtanu - v našem věkovém rozmezí by to asi byla vzácnost ( předpokládám že jsi v podobném věku okolo 30). Mám za sebou ORL i gastro. S negativním výsledkem. Ještě čekám na vyšetření štítné žlázy. Uvidíme. Každopádně mě to trápí už tak dlouho, ze být to fakt rakovina, už ti to tu nepíšu. Klid. :kytka: Já jsem si na ten pocit zvykla a na 99% jsem přesvědčená, že to souvisí s psychikou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
5.12.19 16:32

Ja jeden cas mela takovy pocit"knedlíku v krku" ale uplne jine nez u nemoci, obehla jsem si kolecko orl, vyšetření krve na stitnoi zlazu a nikdo nic…pak jsem pohledala na netu a zkusila cviceni na krcni páteř a za pak cviku byl klid…neverila bych tomu ale.bylo to opravdu od toho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10689
5.12.19 16:54

Každý kdo si na internetu čte o příznacích své choroby velmi rychle se přesvědčí o tom, že umírá na rakovinu a nebo nějaký strašně vzácný syndrom - grautluju, chytla si to taky.

Nejpravděpodobnější varianta je viroza kombinovaná s hypochondrií, další možnosti jsou problémy se štítnou žlázou a případně svalové dysbalance v oblasti krční páteře.

Tak jako tak chceš zajít k lékaři. I kdyby to byla ta rakovina, tak čím dřív to začneš řešit, tím lépe tím projdeš.

Ale doktorovi řekni jen o tom škrábání a chraptění, případnou rakovinu ho nech objevit samotného :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 17:01

@Ou Svatá pravda. I naprosto zdravý člověk najde na netu zaručené info, že je v terminálním stadiu. Jinak souhlasím s tou krční páteří - podle sebe, co jsem psala výš. Krční páter taky reaguje na psychiku, já to mám o dost horší ve stresu, to mám i prokazatelně blokace.
Zakladatelko, zkus si najít na youtube cviky na krční páteř, mi to dost pomáhá. Taky pomáhá zaměstnat se a „prostě na to nemyslet“, fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama