Roupy v děloze?

Anonymní
4.12.19 22:18

Roupy v děloze?

Ahoj holky, chci se zeptat, neměl někdo někdy problém, že by se od dítěte nakazil roupy a pak se mu přesunuli do dělohy? Případně příznaky a léčba? Omlouvám se za anonym, ale… :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
957
4.12.19 22:21

Něco takového je možné? O tom jsem ještě nikdy neslyšela 8o 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35266
4.12.19 22:24

To nemyslis vazne, ze ne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25201
4.12.19 22:27

Ano, můžou se dostat do pochvy, ale ne do dělohy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.19 22:29

U dívek a žen se vajíčka mohou dostat do pochvy či močového měchýře – mohou zde vyvolávat záněty provázené nepříjemným výtokem a svěděním.

• Citovat
  • Nahlásit
20773
4.12.19 22:31

Ano, živý roup se může bez problémů dostat do pochvy, ve vzácných případech až do dělohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4741
4.12.19 22:31

Do dělohy? Proč by tam chodili?

Nakazit se od dítěte - můžeš, pouze špatnou hygienou.
Léčba - musíš k lékaři pro léky. Můžeš také zkusit česnek a podobné věci, ale lepší a jistější jsou léky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5687
4.12.19 22:45

Ano, může se dostat i do dělohy, ač je to vzácné, ale stát se to může
spíše ale půjde o vaginitidu, a výtok

při velké nákazy roupy může vzniknout i appendicitida

V roce 2008 publikoval kolektiv autorů kazuistiku 43leté ženy s dlouhodobými potížemi v gastrointestinál- ním traktu a posléze s vleklým zánětem dělohy a vejcovodů. Po několika lapa- roskopických vyšetřeních, při nichž byly nalezeny cystické útvary na adnexech a děloze, byla provedena hysterektomie a resekce části vejcovodu. Histopatolo- gickým vyšetřením byly zjištěny drobné a větší cystické útvary (od mikroskopic- kých až po 5 cm velkou cystu) v myo- metriu, na levých adnex, ve vejcovodu. Cysty obsahovaly vajíčka Enterobius vermicularis.

http://www.pro-folia.org/…ermakova.pdf

kdo si chce počíst, ale…není to vůbec zábavné, echm :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5687
4.12.19 22:46

@J_Doe

dobrá otázka :mrgreen:

inu, můžete se jich zeptat, proč tam potvory lezly, ale myslím že ani sami nevědí
:mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9633
4.12.19 22:54

Já už někde četla, že ve vzácných případech se to může stát, ale není mi jasný, čím se živý, vždyť oni se normálně živý tím, co prochází střevem. Navíc rozmnožování neprobíhá tak, že samice naklade vajíčka u konečníku a ti co se vylíhnou lezou zpět, ale to vajíčko musí projít znovu trávicím traktem. Tak mi není jasný, jak by se v té děloze namnožily. Jeden zbloudilec ještě, ale celá kolonie asi ne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.19 02:10
@vodolejka píše:
To nemyslis vazne, ze ne!

Ano, to opravdu myslím vážně ;) jinak bych ten dotaz asi nepokládala co myslíš?! Přečti si o tom něco…
@J_Doe tak kéž by to bylo špatnou hygienou. Dneska se ti dítě v kolektivu nakazí ani nemrkneš a než vůbec zjistíš, že má nějaký problém, máš to taky. Nejsme žádná sociální rodina, která nemá vštípené hygienické návyky ;) bohužel se stalo, ještě doteď je mi zle z představy, že jsem něco takového měla já. A jsem ráda, že jsem to napsala anonymně, už díky neinformovanosti s jakou se setkávám např u tebe. I doktorka mi řekla, že je to bohužel naprosto běžná praxe. A ten stud bych nepřála nikomu.

• Citovat
  • Nahlásit
4741
5.12.19 07:18
@Anonymní píše:
Ano, to opravdu myslím vážně ;) jinak bych ten dotaz asi nepokládala co myslíš?! Přečti si o tom něco…
@J_Doe tak kéž by to bylo špatnou hygienou. Dneska se ti dítě v kolektivu nakazí ani nemrkneš a než vůbec zjistíš, že má nějaký problém, máš to taky. Nejsme žádná sociální rodina, která nemá vštípené hygienické návyky ;) bohužel se stalo, ještě doteď je mi zle z představy, že jsem něco takového měla já. A jsem ráda, že jsem to napsala anonymně, už díky neinformovanosti s jakou se setkávám např u tebe. I doktorka mi řekla, že je to bohužel naprosto běžná praxe. A ten stud bych nepřála nikomu.

Spatnou hygienou myslim to, ze si poradne nemyjete ruce pred jidlem. Malokdo si kartacuje nehty pred kazdym jidlem - ja taky ne. Ale kdyby jsi to nahodou delala, tak se nenakazis. Jak by se jinak dostali do tveho traviciho traktu? Pokud je jina cesta, prosim napis. Ja te nechtela urazit, tim travicim traktem to ale projit musi, jak jinak by se u tebe usadili.

Chce to ostrihat nehty na kratko, menit denne pyzamo a pradlo, a samozrejme zalecit leky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
5.12.19 09:25
@Anonymní píše:

Buď v klidu, roupy nejsou žádná tragedie. Spíš bych řekla, že naopak se jimi dítě potřebuje čas od času nakazit. Že přehnaná hygiena vede ke špatnému imunitnímu systému asi víš. Jenže to není jen to. Část imunitního systému ve střevech je určená jen na boj s parazity. Tím, že žádné nemáme, tak nemá co dělat, pak se může otočit proti vlastnímu tělu a vznikají onemocnění jako Crohnova nemoc a ulcerozní kolitida. Pokud to dítě není hodně oslabené, tak roupy ani nedostanou šanci se pořádně roznožit a to samé u tebe. To by jsi na tom musela být fakt zle, aby došlo k takovému přemnožení, že by se samičky mohly dostat i do vagíny. Doktorka tě zbytečně vyděsila. To je jako kdyby jsi nasedla do letadla a letuška tě rovnou začala upozorňovat, že může spadnout ;). Já teda opravdu, kvůli strachu z pár červíků, nehodlám před jídlem provádět hygienu jak na operačním sále

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.19 11:40

@Janli :D taky pravda. Jasně, svět se nezboří, hold si loupnem doma všichni vermox a bude. Jen mě trochu zarazilo že i po třicítce se mě tohle týká. Ale máš pravdu, jsou daleko horší věci na světě. Zbytečně jsem to zdramatizovala. Ale měla jsem právě gynekologické problémy a moje doktorka si nebyla jistá, co to je, něco mi předepsala a já jsem po tom začla celkem silně krvácet a to z dělohy. Tak ji napadlo i tohle. Jasně, že se doma nepolivame dezinfekcí :D ale když přijdeme z venku a před jídlem si vždy ruce myjeme. Takže celkem koukám.

@J_Doe
No doktorka mi řekla, že vajíčka jsou natolik lehká, že jsou schopna i lítat vzduchem třeba s prachem. Což mi přijde trochu jako sci-fi. Ale že pokud k nám přijde infikované dítě, může se to potom chytit prakticky z čehokoliv, čeho se to dítě dotkne. Hračky, ručník, nádobí. Když si od toho dítěte něco vezmete a sníte. Tak to abych ten byt ok podpálila :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat