Točení hlavy - krční páteř

Anonymní
4.12.19 16:42

Točení hlavy-krční páteř

Ahoj holky, nemáte nějaké osvedcene typy na toceni hlavy od patere? nejake cviky atd, na rehabky jsem chodila, ale cviky nejak nezabiraji..

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Anonymní
4.12.19 17:55

A jak dlouho jsi cvičila? Nějaké cviky zaberou až po delší době

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10764
4.12.19 17:55

Potřebuješ aby se na tebe podíval fyzioterapeut a navrhl cviky na kompenzace tvých konkrétních svalových dysbalancí - jinak to bude vcleku neúčinné a především teda potřebuješ cvičit pravidelně, fakt denně a na celá záda.

Jinak jemné, univerzální cviky, které by ti neměly ublžíit i když chceš radu po interenetu najdeš třeba tady

https://www.youtube.com/watch?…

ale že to zabere ti samozřejmě nikdo zaručit nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21527
4.12.19 18:11

Koukni na youtube, najdi si cvik „šuplík“. Je to v zásadě o „jednoduchých“, ale účinných zásunech brady, ale musí to být dobře a přesně provedené…Uleví vcelku rychle a moc se nenadřeš. Autorem je jistý pan „Mekenzí“.
Pokud máš vyložen motolice, vyhledej prvně fyzioterapeuta, nejspíš potřebuješ krční páteř odblokovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
4.12.19 22:58
jak jsi zjistila, ze to mas od patere prosim? @Anonymní píše:
Ahoj holky, nemáte nějaké osvedcene typy na toceni hlavy od patere? nejake cviky atd, na rehabky jsem chodila, ale cviky nejak nezabiraji..
@Anonymní píše:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
6.12.19 10:39

Jak dlouho jsi chodila na rehabky? A kdo ti potvrdil, že to máš od páteře?
Mně už se hlava točí více jak měsíc, denně, ale ne celodenně. Na rehabkách nezjistili žádný blok, prý mám krční páteř spíše hypermobilní a je potřeba cvičit. Včera jsem ale byla naposledy a nějaké extra zlepšení nevidím. Fyzio říkal, že mám cvičit poctivě každý den a věří, že to přejde. Jsem ještě na mateřské, takže cvičím často a pevně doufám, že to opravdu přejde, ale občas už ztrácím naději.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
683
7.12.19 18:54

Zdravim holky, mam podobny problem. Pred par dny jsem se spatne vyspala a mela jsem skriplou krcni pater. Jednou za cas se mi to stane, manzel mi to vzdy jemne rozmasiruje a za par dni je to pryc. I ted uz to bylo skoro pryc, ale dnes jsem se vzbudila po nocni a tocila se mi hlava a tahlo me to na stranu. Myslela jsem, ze jsem se spatne vyspala a prejde to.

Naobedvala jsem se a sla si jeste lehnout. Po probuzeni se mi ale k motani hlavy pridala i nevolnost, celkova slabost, skoro az na omdleni, a zimnice. Dala jsem si vanu, po ktere jsem zacala mit pro zmenu navaly, tak jsem si lehla na gauc se studenym hadrem na cele a lezim tam doted. Musela jsem na wc a bylo to to same.

Tehotna byt 100% nemuzu. Jsem kurak. V praci na nocni se mi docela casto stava, ze se mi odkrvuji nohy, ale to je myslim spatnym kreslem. Taky mam nohy casto napuchle a mam studene ruce.

Poradte prosim, jaka by mohla byt pricina, jestli stavy az na omdleni muzou byt skutecne od krcni patere, pripadne z jakeho duvodu se to stalo vam. Dekuji a preji vsem zdravicko. :srdce: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
20.12.19 13:31

@BaraRed Jak ti je? Přešlo to nakonec? Tohle všechno krční páteř údajně dělat může. Moje doktorka to na ni taky svádí, ale u mně už to trvá dýl, takže jsem z toho i dost ve stresu a to tomu asi taky moc nepřidá…
Pokud ti to stále trvá, tak bych určitě doporučila neurologii a fyzioterapii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
683
1.1.20 16:19

@Levalik
Ano, nastesti me to preslo. Mam specialni polstar z line peny a obcas si krk procvicuju, takze je to lepsi. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama