4,5 měsíční dcera vypije málo UM

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.1.22 08:59

Vypije málo UM

Ahoj, jde o moji 4,5 měsíční dceru, narozena 36tt, PV 2 400. Předem upozorňuji, že to budu řešit s doktorkou, ale zajímá mě názor ostatních nebo jestli se s něčím podobným někdo tady nesetkal.
Dcera od narození na UM. První 2 měsíce měla velké problémy s bříškem a trpěla na koliky, u kterých nic nepomáhalo až časem se to zlepšilo. Od cca měsíce začala u flašky vyvádět (odvracet hlavu a kroutit se) a také každé krmení doprovázel pláč. Na radu doktorky jsem změnila UM a to částečně pomohlo, problémy se zmírnily, ale pořád přetrvávaly, například pláč u minimálně jednoho krmení denně.
Teď má váhu necelých 6 kg a začala mi posledních několik dní pít méně. Vypila mi nějakých 750 - 800 ml za den a teď za posledních pár dní pouhých 600 ml. Víc do ní prostě nedostanu a řev doprovází zase každé krmení. Začne brečet, musím chvíli počkat nebo s ní chodit, pak si vypije cca 20 ml, chvilinku brečí, pak si zase cucne, pláč, zase cucne, pláč pak ji zkusím dát odříhnout, cucne a zase pláč a takhle mi sní mezi 60 - 80 ml (dřív už mi jedla i těch 110 - 130 na dávku)..
Vyzkoušela jsem počkat s jídlem, ale efekt to nemělo, jinou savičku (vyšším průtokem se „topí“), zkoušet dávat jíst častěji (to mi řve a nevypije prostě nic), krmit v jiné poloze, zabavit u jídla. Taky do ní dostat trošku víc, i když se mi hodně cuká, ale to stejně jde po jídle ven, je hodně blinkací.. A prostě nic. Dnes ji pro jistotu, že něco přibrala, raději zvážím..

Tak nevím, zda je to jen období a přejde to… S tím pláčem u jídla je to téměř od narození, ale za den mi alespoň snědla dost (těch 130 - 150 na kg váhy). Víc jíst ji nedonutím, ale nevím, jak to teď řešit bez navštívíme doktorku, což je za pár dní.
Jinak je malá spokojené dítě, usměvavá, hraje si, zkoumá. Je to mé první dítě, tak mám strach.

Děkuji za jakoukoli radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19919
18.1.22 10:44

Nevim jak s UM, ale kojene deti tohle delaji uplne bezne, tj. maji obdobi, kdy vypiji treba pulku, krouti se a vztekaji. Matky se hrouti, ze maji malo mlika a prechazi na UM, ale mne prijde, ze je to proste jen obdobi a zase to prejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2327
18.1.22 15:25

Pokud je malá usměvavá a spokojená, tak bych do ní víc netlačila. Asi jí to prostě stačí. Stejný byl od malička můj syn. Taky jedl málo, méně než by měl podle dávkování, ale protože přibíral, alespoň trochu a byl spokojený, tak jsem to neřešila a krmila jen tolik, kolik vypil. Mně třeba ani v roce nevypil víc jak 120 ml. um a bez problémů vydržel 3 hodiny do dalšího krmení. S dětskou jsem to také řešila, i mu dělala průběžně odběry krve, jestli má v těle vše (jedl totiž potom málo i normální jídlo, navíc je dost vybíravý) a vždy měl všeho dostatek, jen se holt nenarodil pro jídlo a stačilo mu málo :lol: A vlastně dodnes je drobnější. Má v 6,5 letech 17 kilo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 18:04

@Terezxx tak moc děkuju. Spíš mě fakt zarazilo, že najednou vypije třeba o 200 ml méně. Přitom by měla postupně pomalu víc, no.. :?

• Citovat
  • Nahlásit
228
18.1.22 19:23

Ahojky, s dcerou jsem si zažila co se týče mléka celkem muka. Do nějakých sedmi nebo osmi měsíců více jak 90-110ml nevypila, do půl roka snad jen 90ml na dávku a i s tím byl boj. Litali jsme s ní všude možně, ale byla zdravá (jen ve dvou měsících zjištěno abkm - měla ekzémy a pořád blinkala). Zkoušela jsem všechny druhy savicek, lahví, mlicek… Nemělo to efekt, spíše jsem se stresovala já. Nakonec mi v nemocnici jedna doktorka řekla, že pokud vypije 500-600ml denně a není vyhublá nebo dehydrovaná, ať to nehrotim. Doporučili mi v nemocnici zavádět,,deníček", psala jsem si v kolik hodin a kolik ml mléka vypila, plus i kdy měla příkrmy a kolik toho snědla. Jasně se po týdnu ukázalo, že má svůj režim, že jenom já už z toho byla vystresovana. Pokud je jinak šťastná, neřešila bych. Teď má dcera rok a upřímně na mléko moc není. Už ho má jen před spaním a brzo ráno k,,snídani" asi od devátého měsíce, a až teď poslední dva měsíce vypije 150ml na dávku. S příkrmy to taky nebyla žádná sláva, ale jak přišly zuby, od té doby dlabe. Takže i když bude křik a boj, zkus mít klidnou hlavu. Ale nenech se u doktorů odbít, aby třeba nebyla nemocná nebo ji netrápilo něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 19:29

@xxprincesscz Děkuju, nejhorší je, že ona se po tom vždycky hladové vrhá, ale stejně si párkrát cucne a je pak řev. :(
To, co si vypije píšu a právě před cca 4 dny se to změnilo..

• Citovat
  • Nahlásit
228
18.1.22 19:34
@Anonymní píše:
@xxprincesscz Děkuju, nejhorší je, že ona se po tom vždycky hladové vrhá, ale stejně si párkrát cucne a je pak řev. :(
To, co si vypije píšu a právě před cca 4 dny se to změnilo..

Mozna zkusit jiné mléko, ale třeba porostou zuby, může být nemocné, těžko říct… Ale taky to může být jen období a nebo prostě jen už nechce pít tolik… Vydrž, zvládnete to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat