Vyplácení z práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KMisa123
Povídálka 11 příspěvků 03.07.19 10:38
Vyplácení z práce

Ahoj, :) chtěla bych se zeptat jestli by jste věděli jak to je? Když se mi stal v práci úraz s tím jsem byla skoro 5mesicu doma ale bohužel :( od té doby jsem začala trpět úzkosti a jelikož jsem měla vycházky uplne omezené tak jsem nechodila mezi lidi skoro a tím se mi vypěstovala fobie na lidi začátkem srpna jsem se vrátila do práce a po 2 dnech jsem musela k Dr pro antidepresiva no jenže se to spíš zhoršovalo a teď už rok chodím jak psychiatricce a psycholožce pomaličku se to zlepšuje jenže neschopenka mě má být ukoncena 8.7 tudíž se chci zeptat jak je to s vyplacením protože práci mezi lidi na nezvládnu mám problém jít sama i nakoupit a ještě mě omezuje ten pracovní úraz ale smlouvu mám na dobu neurcitou. Tak jestli mě vyplatí 12mesicama nebo mě propustí bez odstupného :(.. omlouvám se, že je to tak chaoticky napsané ale já jsem s toho vážně nešťastná, že nevím co bude dal. Moc děkuju za jakékoliv rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jkra
Nadpozemská drbna 28734 příspěvků 03.07.19 10:59

Ten uraz, dostavala jsi 100% platu?
Jinak nechapu co myslis vyplacenim.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28802 příspěvků 03.07.19 11:00
@jkra píše:
Ten uraz, dostavala jsi 100% platu?
Jinak nechapu co myslis vyplacenim.

jestli jsem pochopila dobře, myslí tím odstupné, kdyby dala (dostala) výpověď, protože nemůže práci ze zdravotních důvodů dál vykonávat… ne?

jkra
Nadpozemská drbna 28734 příspěvků 03.07.19 11:07
@Regina Hero píše:
jestli jsem pochopila dobře, myslí tím odstupné, kdyby dala (dostala) výpověď, protože nemůže práci ze zdravotních důvodů dál vykonávat… ne?

no, jenze pokud to nesouvisi s tim urazem, typu, zlomena ruka a ted omezena hybnost, tak tezko. Moc nevim, jak to myslela.
To, ze ma deprese a uzkosti, je asi celkem jedno v tomto pripade.

sediza
Závislačka 2603 příspěvků 03.07.19 11:26

Doporučuji se zaměstnavatelem přistoupit na dohodu o ukončení pracovního poměru, pokud tam chcete skončit. Zaměstnavatel nemůže za Vaše psychické problémy, nicméně máte nárok na odstupné, pokud máte smlouvu na dobu neurčitou. Výše odstupného závisí na tom, jak dlouho jste tam pracovala, ale předpokládám, že jste tam déle, když máte smlouvu na neurčito a máte tedy nárok na 3 platy.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 03.07.19 11:52
@sediza píše:
Doporučuji se zaměstnavatelem přistoupit na dohodu o ukončení pracovního poměru, pokud tam chcete skončit. Zaměstnavatel nemůže za Vaše psychické problémy, nicméně máte nárok na odstupné, pokud máte smlouvu na dobu neurčitou. Výše odstupného závisí na tom, jak dlouho jste tam pracovala, ale předpokládám, že jste tam déle, když máte smlouvu na neurčito a máte tedy nárok na 3 platy.

Jakože když dám výpověď, tak mi má zaměstnavatel dát odstupné? To snad ne.

carsa
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 03.07.19 11:53
@sediza píše:

To by ovšem zaměstnavatel musel to pracovní místo rušit, což z popisu nevypadá. Zakladatelka je ta, kdo chce odejít. V tom případě dohoda bez nároku na odstupné.

sediza
Závislačka 2603 příspěvků 03.07.19 11:57
@Čičorečka píše:
Jakože když dám výpověď, tak mi má zaměstnavatel dát odstupné? To snad ne.

Ja vycházím z toho, že ji tam zaměstnavatel nechce. Samozřejmě bych tam nepřišla a neřekla, že chci dat výpověď, ale chci nastoupit, ale mam omezení. Klidně bych jim řekla, že mam zdravotní potíže a hrozí další pracovní neschopnost. Špatně jsem to napsala. Mně nenapadlo, že by si ji tam zaměstnavatel chtel nechat. Podle mě má dobrou vyjednávací pozici..

sediza
Závislačka 2603 příspěvků 03.07.19 11:57
@carsa píše:
To by ovšem zaměstnavatel musel to pracovní místo rušit, což z popisu nevypadá. Zakladatelka je ta, kdo chce odejít. V tom případě dohoda bez nároku na odstupné.

Viz. Příspěvek výše…

jkra
Nadpozemská drbna 28734 příspěvků 03.07.19 12:01

Hodne se bude odvijet od toho urazu. jestli ma trvale nasledky, co ji znemoznuji praci.
Ne od uzkosti.

sagina
Echt Kelišová 8034 příspěvků 03.07.19 12:12
@sediza píše:
Ja vycházím z toho, že ji tam zaměstnavatel nechce. Samozřejmě bych tam nepřišla a neřekla, že chci dat výpověď, ale chci nastoupit, ale mam omezení. Klidně bych jim řekla, že mam zdravotní potíže a hrozí další pracovní neschopnost. Špatně jsem to napsala. Mně nenapadlo, že by si ji tam zaměstnavatel chtel nechat. Podle mě má dobrou vyjednávací pozici..

pokud je zdravotní omezení takové, že znemožnuje práci, tak je opět důvod k výpovědi na straně zaměstnance, i když výpověď dá zaměstnavatel, a odstupné nenáleží. náleželo by, pokud by bylo doloženo, že se jedná o následek pracovního úrazu. což je ovšem věc posouzení pracovním lékařem a těžko říct, jestli se dá sociální fóbie počítat jako následek úrazu :nevim: tohle je spíš otázka na lékaře, který zná přesný zakladatelčin stav.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 03.07.19 12:18
@sediza píše:

Já myslím, že když je neschopná chodit pravidelně do práce, tak je to běžný důvod k výpovědi, nevidím důvod, aby jí zaměstnavatel ještě platil. Lidi jsou na neschopence běžně a pak se vrátí do pracovního procesu. Že se zakladatelce rozjely úzkosti je sice smutný, ale není to následek pracovního úrazu. Sama tvrdí, že je to kvůli tomu, že nechodila mezi lidi. I když, uhrát se dá samozřejmě cokoli. Ale je to trochu podraz.

pannda
Kelišová 7029 příspěvků 37 inzerátů 03.07.19 12:33
@sediza píše:

To je kravina ne?

MarketaC4
Kecalka 183 příspěvků 03.07.19 12:52

To jakože by jsi dala výpověď protože nemůžeš pracovat mezi lidmi a oni by ti ještě dali odstupné ve výši ročního příjmu? :lol: To snad nemyslíš vážně ne?

MarketaC4
Kecalka 183 příspěvků 03.07.19 12:53
@pannda píše:
To je kravina ne?

Jo, to je pěkná blbost.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama