Řemeslo pro dívku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Angharadd
Kecalka 161 příspěvků 02.07.19 21:34
Řemeslo pro dívku

Prosím, jen ne to nejstarší řemeslo. :)

S dovolením (nebo spíše bez dovolení) si sem jdu utřídit myšlenky. Je mi 24 let, jsem skoro inženýr, ale inženýrské pozice mě vůbec netáhnou a v kanclu umírám. Nejlépe mi bylo, když jsem podnikala, ale kvůli nevhodnému oboru jsem to zabalila, nebavilo mě to. Tak jsem se rozhodla vyučit řemeslem. Jenže já jsem rukama šikovná tak nějak na všechno (asi jediná moje silná stránka) a nemůžu si vybrat.

Řemeslo by mělo být:

• fyzicky zvladatelné pro ženu
  • žádané téměř všude (bydlím v regionu, kde jsou samé malé obce a myslím, že například takový umělecký kovář nebo čalouník by tu potenciál úplně nenaplnil)
  • dobře placené
  • přiměřeně kreativní, ale ne zase piplačka (piplám se s koníčky, ale dost u toho vztekám, jako práci to úplně takto nechci)
  • bez přímého kontaktu s lidmi - spíše s někým prodiskutovat představu o finální podobě „práce“ a já to pak udělám, poradenství bez problémů zajistím.

Co mě dál napadne, připíšu později. Vychází mi z toho jedině malíř - natěrač. Co myslíte vy? Nebo co děláte za řemesla vy, popř. vaši partneři? Jste spokojení?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Bubla Bůčková
Kelišová 7146 příspěvků 02.07.19 21:41

Nepřijde mi natěrač pro ženu, do toho přes léto tyhle tropy. Já bych zcela vážně šla do pohotovostního zámečníka :palec:

Angharadd
Kecalka 161 příspěvků 02.07.19 21:42
@Bubla Bůčková píše:
Nepřijde mi natěrač pro ženu, do toho přes léto tyhle tropy. Já bych zcela vážně šla do pohotovostního zámečníka :palec:

Jenže to furt musíš držet tu pohotovost. :(

luccifera
Ukecaná baba ;) 1636 příspěvků 02.07.19 21:46

Zlatnice, kniharina

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23405 příspěvků 02.07.19 21:47

@Angharadd truhlář, automechanik, zedník - a těch dobrých je sakra málo :-D

Bubla Bůčková
Kelišová 7146 příspěvků 02.07.19 21:48
@Angharadd píše:
Jenže to furt musíš držet tu pohotovost. :(

Však pi šéfem sama sobě :nevim:

Angharadd
Kecalka 161 příspěvků 02.07.19 21:50
@luccifera píše:
Zlatnice, kniharina

Zlatník je hrozná piplačka - vyrábím doma šperky „zastudena“, maximálně odlévané, a i u toho si dost zanadávám. :D Navíc vybavit zlatnickou dílnu dle mě stojí dost. Ve vedlejší obci je jedno zlatnictví, co se drží, a několik, co zkrachovalo. :? Musela bych se asi i přestěhovat, to zatím nemám v úmyslu.

Knihařina by nebyla špatná, o tom popřemýšlím. Ale myslím si, že poptávka nebude nějak extra, že to bude chtít nakopnout nějakým pořádným marketingem a vybudovat značku (ale třeba se pletu), ale v tom jsem teda levá, to už jsem si ověřila. Nevím nevím, no.

Každopádně díky za tipy.

Angharadd
Kecalka 161 příspěvků 02.07.19 21:52
@lleennttiillkkaa píše:
@Angharadd truhlář, automechanik, zedník - a těch dobrých je sakra málo :-D

S autama to neumím, zeď zrovna jednu opravuju a těch slov, co lítá, no nadávám jak zedník. :lol: Ale vážně jsem uvažovala nad oborem „Umělecký truhlář a řezbář“. :nevim:

Angharadd
Kecalka 161 příspěvků 02.07.19 21:55
@Bubla Bůčková píše:
Však pi šéfem sama sobě :nevim:

Počkej, ale to funguje tak ve městech, ne v malých obcích, ne? Já si nejdřív myslela, že si ze mě děláš srandu, ale teďka mi to dost šrotuje v hlavě, že by to nemuselo být špatné. :P Něco takového mě vůbec nenapadlo. Otázka je jen, zda na to budu mít sílu, někde přesekat kus kovu - žádná legrace.

Zajímalo by mě, jak vypadá denní režim takového zámečníka a zda se dá uživit jen tou pohotovostí. Kolik to asi tak stojí, jeden zásah? Zeptám se na googlu. :think:

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15421 příspěvků 02.07.19 21:56

Cukrářka? geodetka?

zinna
Kecalka 112 příspěvků 02.07.19 21:58

@Angharadd jsem vyucena zlatnice, v oboru nedelam-nikde nechteji zamestnat hned po skole, pac vlastne nic neumite…Je to sice hezka prace, ale jen kdyz muzete delat svoje navrhy, coz vetsinou nemuzete a placeny to taky neni buh vi jak.

Ou
Echt Kelišová 8164 příspěvků 02.07.19 22:04

Co dělají mé kamarádky?

Keramičky dělají keramiku.
Archeoložka pěstuje ovce, přede a tká a kromě toho že teda prodává vlnu a výrobky, tak učí předení a tkaní.
Právnička vaří ve velmi dobrých restaruacích a bude mít svoji.
Pak je tam pár sýrařek a pekařek - jako že si založily pekárnu či prodej sýrů ze dvora.
Dvě včelařky.
Architekta staví lanové parky - ale to je vlastně v oboru.
Chemička chová koně a dělá hipoterapii.

Jinak teda pokud dokončuješ školu a nevíš co se životem a jsi z nějaké díry u Hanušovic, tak seber odvahu a vyjeď do ciziny, dokud nemáš závazky a máš energii se živit rukama - třeba jako wwofler https://wwoof.net/ - jeď na Nový zéland na mládežnické pracovní výzum, v pohodě si pak vyděláš na cesty po tichomoří a nebo asii - a nemusíš jen cestovat, můžeš zkoušet různé expatské či doprovolnické práce.

Fakt je lepší si věci zkusit a rozhodnout se, ne o nich fantazírovat na internetovém fóru. Čím budeš starší, tím hůř to půjde.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2455 příspěvků 02.07.19 22:07
@Angharadd píše:
Počkej, ale to funguje tak ve městech, ne v malých obcích, ne? Já si nejdřív myslela, že si ze mě děláš srandu, ale teďka mi to dost šrotuje v hlavě, že by to nemuselo být špatné. :P Něco takového mě vůbec nenapadlo. Otázka je jen, zda na to budu mít sílu, někde přesekat kus kovu - žádná legrace.Zajímalo by mě, jak vypadá denní režim takového zámečníka a zda se dá uživit jen tou pohotovostí. Kolik to asi tak stojí, jeden zásah? Zeptám se na googlu. :think:

Jedno otevreni zabouchnutych dveri? 1.500,– i vic, za dve minuty prace.. Mame s tim doma svoje zkusenosti :roll:

Jinak navrhuji cukrarku :palec:

Ou
Echt Kelišová 8164 příspěvků 02.07.19 22:09

Mezi pány bych měla psychologa co začal hloubit tůně a učit starosty pečovat o vodu v krajině, manažera co staví kachlová kamna a nějaké ty sedláky.

dicentra
Stálice 75 příspěvků 02.07.19 22:09

Aranžérka-floristka, pokud je člověk dobrý, rychle se vypracuje. Mě to živí, dělám převážně svatby a pohřby, jsem na roztrhání, někdy musím i odmítat ;) Kontakt s lidmi tam je, ale většinou tak 2-3 schůzky u svateb, u pohřbů stačí pouze jedna a pak už si to člověk dělá podle sebe a přání zákazníka.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama