Výpočet mateřské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

matylda.x
Nováček 4 příspěvky 28.11.06 11:00
Výpočet mateřské?

Ahoj chci se zeptat, jak ovlivní výši mé mateřské,když půjdu 2 měsíce před nástupem na mateřskou marodit? Mám toho už v práci dost a místo,aby mě šetřili,tak na mě hrnou víc a víc práce. Tak jsem si říkala,že půjdu od novýho roku marodit. Stejně už budu pomalu v sedmém měsíci.Teď mi ale dala známá brouka do hlavy,abych neměla zbytečně o dost míň. Beru teď 13000 hrubýho, tak 69%,tak to vychází na 9000,– mateřské. Jenže když budu mít za nemocenskou míň,tak nevim, jestli mi to tuhle částku hodně ovlivní? Díky moc…

Reakce:

ka-tka
Generální žvanilka 22314 příspěvků 28.11.06 11:08

MAtyldo, neovlivni
Protoze materska se pocita z odpracovanych mesicu a ne s nemocenske.......
TAkze pokud budes brat neschopenku tech 9 tisic, tak Materska bude taky tolik +- par korun

K

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 28.11.06 11:50

ty dva měsíce to moc neovlivní, klidně jdi. Já byla doma od 26tt:) mateřská se moc od výše nemocenské neliší.K.

nykam
Kecalka 197 příspěvků 28.11.06 12:28

Ahoj,
já byla měla rizikový - kvůli práci - tak jsem byla doma na nemocenský už od 2měsíce a mateřkou to nijak neovlivnilo.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 08.11.18 21:57

Ahoj,holky,když mám v plánu nastoupit na mateřskou cca 4.1.19,tak mateřská se mi bude vypočítávat z výplatních pásek z 12/17-12/18 nebo 11/17-11/18,když jakoby tu prosincovou výplatu budu mít až v tom lednu?Díky

Elishka1
Závislačka 2734 příspěvků 08.11.18 21:59

ze mzdy za 1/18-12/18

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 08.11.18 22:01

děkuji :)

Uživatel je onlineMartassek
Kecalka 204 příspěvků 08.11.18 22:37

Přidám se k tématu. Já mám na mateřskou nastoupit začátkem března. Jde o to, že vůbec nevím, jak se mi bude počítat a z čeho. Měla jsem letos rok blbec a neodchodila jsem snad do práce žádný měsíc celý. Buď to jsem měla nemocenskou, nebo paragraf s dcerou. Jak to vypočítají a z čeho? Díky za odpověď. :kytka:

Elishka1
Závislačka 2734 příspěvků 08.11.18 22:47

@Martassek ze mzdy za 3/18 az 2/19, ktera by se měla při výpočtu dělit 365, ale tobě se bude dělit 365 mínus vyloučené dny (dny nemocenské, ošetřování, neplaceneho volna,..

Uživatel je onlineMartassek
Kecalka 204 příspěvků 08.11.18 23:12

@Elishka1 Takže nemocenská a ošetřování na výpočet prakticky nemá vliv, že? Počítá se pouze průměr ze dní ve kterých jsem byla v práci. Děkuji moc. :hug:

Elishka1
Závislačka 2734 příspěvků 09.11.18 07:32

@Martassek ano, při výpočtu se vyloučí, aby to šlo z vydelaneho za skutečně odpracování dne :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >