Výpočet mateřské

849
2.1.06 15:26

Výpočet mateřské

Ahojte,
prosím o radu, jak se vlastně počítá výše mateřského příspěvku. Někde jsem četla, že je to z příjmů za poslední odpracované kalendářní čtvrtletí. Je to tak?
Jde mi o to, že mám TP 4.6., tudíž - jestli se nepletu - bych měla nastoupit na MD někdy v druhé půlce dubna. Takže to by se mi počítalo z platu za leden-březen. Jenže teď na konci roku jsem dostala poměrně slušné odměny, tak špekuluju, jestli kdybych se dohodla s dr. a nechala by mě doma na rizikovém třeba od začátku března, počítalo by se mi to z výplaty za říjen-prosinec?
Jsem z toho nějak jelen… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
2.1.06 15:32

Ahoj Lendulin.....ja to tak udelala, pocitaji se 3 mesice:-)))
A taky minulej rok v rijnu byly odmeny, a pak v prosinci 13 plat. Takze od Ledna jsem nastoupila ma neschopenku, a pak v cervnu mi zacala materska........v podstate na neschopence jsem pobirala 69% platu za posledni 3 mesice a pak na matesky to bylo stejny… takze kasli na praci … penizky se pak moc hodej, vim o cem mluvim

Hezke tehu

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
2.1.06 15:37

Díky Katko, to je dobrá zpráva, jestli to tak opravdu funguje :wink:
Akorát nevím, kdybych chodila do práce ještě leden a únor, tak by se to počítalo stejně z října-prosince??? Berou se poslední 3 odpracované měsíce nebo ukončené kalendářní čtvtletí? :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
2.1.06 15:45

Odpracovane mesice........aspon u mne to tak brali.....

Jo a doporucili mi to rovnou v praci at to tak udelam, a budu mit vic penizku

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.1.06 16:31

Nepočítá se mateřská náhodou za celý rok? M.

• Nahlásit
  • Citovat
2901
2.1.06 17:10
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
2.1.06 17:13

Docela dobře je to vysvětlené na http://www.tehulka.cz/view.php?…, i když jsem někde četla, že se skutečně počítají jen poslední 3 měsíce, tak nevím. U nás to bude aktuální až tak v červnu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
2.1.06 17:18

No mně řekli na sociálce, když jsem to zjišťovala, že za poslední rok (ne kalendářní), ale prostě rok zpárky.

Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61

omlouvám se, samozřejmě zpátky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
avi
115

Holky, mateřská se počítá ze stejného vyměřovacího základu jako jiné nemocenské dávky a to za posledních 12 měsíců.Takže klid,odměny se vám tam projeví :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.1.06 17:53

je to tak bere se to rok zpátky

• Nahlásit
  • Citovat
849
3.1.06 08:24

Jéje, tak to je teda hokej :roll: zkusím se zeptat kolegyně z ekonomického, třeba bude vědět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
3.1.06 09:41

Jelikož dělám mzdovou účetní a nyní jsem na mateřské, ale pro firmy dělám mzdy pořád, takl to vím, m,celkem přesně. Peněžitá pomoc v mateřství se vypočítává z vyměřovacího denního základu. Ten se zjistí tak, že u tebe Lendulin máš TP 4.6.. To znamená, že se vezme veškerý hrubý příjem za období 6/2005 až do doby, než nastoupíš na mateřskou, tzn. 3/2006. Tato suma se vydělí počtem odpracovaných dnů a ten základ je pak 69% z toho základu. Takže odměny za prosinec s eti tam určitě promítnou.

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3351
1.3.12 16:29

Ahojda maminky, mam prosbu.. kveten, cerven a cervenec budu nezamestnana… a v srpnu nastupuju na materskou.. jak tedy u me budou pocitat materskou? tedy unor, brezen a duben?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama