Výpověď a jít na nemocenskou

80
7.5.21 09:35

Výpověď a jít na nemocenskou

Ahoj holky, chci se zeptat měla jsem teď 18dni nemocenské v pondělí jdu do práce, ale nějak mi to trochu zavání výpovědi, páč už nejdu na odpolední ale na ranní a říkali že se se mnou budou domlouvat dal. Kdybych v pondělí dostala vypoved, mohu si vzít zase nemocenskou? Jsem ve zkušební době, bude mi to nějak platit pak stát nebo tak. Já bych jinak pak zůstala než se něco najde bez práce a bez peněz a mám malou. Nevím co dál, dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9753
7.5.21 09:48
@Lenka1213 píše:
Ahoj holky, chci se zeptat měla jsem teď 18dni nemocenské v pondělí jdu do práce, ale nějak mi to trochu zavání výpovědi, páč už nejdu na odpolední ale na ranní a říkali že se se mnou budou domlouvat dal. Kdybych v pondělí dostala vypoved, mohu si vzít zase nemocenskou? Jsem ve zkušební době, bude mi to nějak platit pak stát nebo tak. Já bych jinak pak zůstala než se něco najde bez práce a bez peněz a mám malou. Nevím co dál, dekuji

Tak o nemocenské rozhoduje lékař. Ale ano, můžeš jít na neschopenku, ale prvních 14 dní nebudeš mít placených.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49024
7.5.21 09:49

Nedostanes vypoved, ale zruseni pracovniho pomeru ve zkusebni dobe. Po skonceni pp muzes nastoupit na pn, ale prvni dva tydny, ktere by proplatil zamestnavatel, nedostanes nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
7.5.21 09:50

@Lenka1213 Není lepší jít na pracák, pokud to zrušení opravdu dostaneš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5424
7.5.21 09:55

Je pátek koukni po inzerátech pošly zivotopis kam to půjde. Pokud dostaneš výpověď tak už v úterý můžeš na pohovory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22505
7.5.21 10:02

Tak pokud ti Dr nemocenskou napíše :nevim: akorat 14 dni budeš doma zadarmo tak jako tak. Lepší se nahlásit na pracak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18085
7.5.21 10:12

O pn rozhoduje lékař, ne ty, navic pokud mas pn MUSÍŠ dodržovat vycházky. Prvních 14dnu nedostaneš nic, pak až platí stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15104
7.5.21 10:30

Hele, ale možná to nebude tak špatné. Pokud by to chtěli zrušit pracovní poměr, tak to klidně mohli udělat už po 14 dnech tvé neschopenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4114
7.5.21 13:00

Jen se zeptám. A když půjde na pracák, tak jak to je? To nebude mít nárok na podporu, ne? Když poslední zaměstnání nebylo delší jak rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9753
7.5.21 13:02
@mamina2017 píše:
Jen se zeptám. A když půjde na pracák, tak jak to je? To nebude mít nárok na podporu, ne? Když poslední zaměstnání nebylo delší jak rok.

Musí mít odpracovany rok v posledních dvou letech. Je jedno jak byla dlouho v poslední práci pokud splňuje tuto podmínku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4114
7.5.21 13:19
@JancaS84 píše:
Musí mít odpracovany rok v posledních dvou letech. Je jedno jak byla dlouho v poslední práci pokud splňuje tuto podmínku.

aha, tak to děkuji za vysvětlení. A když matka nastoupí do nového práce ve 4 letech dítěte s tím, že před tím měla pracovní smlouvu na dobu neurčitou (ale byla na MD+RD+poslední rok neplacené volno) a z nějakého důvodu s ní nový zaměstnavatel rozváže pracovní poměr dřív jak za rok. Tak je to jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9435
7.5.21 14:02

@mamina2017 Péče o dítě do 4 let se do té potřebné doby taky počítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4114
7.5.21 15:01
@Lendeš píše:

díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
7.5.21 19:32
@Lendeš píše:

Fakt? Já nedostala nic, prý se to nepočítá. Tak nevim :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9435
7.5.21 20:04

@Lenka1213 Kdy jsi žádala o podporu a kdy mělo dítě 4 roky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat