Výpověď a početí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
5.11.21 06:49

Výpověď a početí

Dobrý den,
můžu vás prosit o zodpovězení otázky. V červenci jsme dostali výpověď z důvodu přesunu kanceláře. Výpověď jsme podepsali s tím, že končí výpovědní doba 30.11.2021. Během listopadu jsem zjistila, že jsem těhotná, jak prosím postupovat, nebo jaké mám možnosti.

Velice děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36866
5.11.21 06:54
@Loreta123 píše:
Dobrý den,
můžu vás prosit o zodpovězení otázky. V červenci jsme dostali výpověď z důvodu přesunu kanceláře. Výpověď jsme podepsali s tím, že končí výpovědní doba 31.11.2021. Během listopadu jsem zjistila, že jsem těhotná, jak prosím postupovat, nebo jaké mám možnosti.Velice děkuji

Tak podepsala jsi výpověď a nechránila ses přesto, že jsi věděla, jak na tom budeš. Co poradit jiného, než prostě odejít a hledat si novou práci? Ono to vůbec nemusí dopadnout. Ještě nerodíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
5.11.21 06:57

Výpověď je neplatná, není zřejmé k jakému dni končí pracovní poměr. Listopad má 30 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8935
5.11.21 06:58
@Loreta123 píše:
Dobrý den,
můžu vás prosit o zodpovězení otázky. V červenci jsme dostali výpověď z důvodu přesunu kanceláře. Výpověď jsme podepsali s tím, že končí výpovědní doba 31.11.2021. Během listopadu jsem zjistila, že jsem těhotná, jak prosím postupovat, nebo jaké mám možnosti.Velice děkuji

Najdi si jinou práci. Takové jsou tvé možnosti. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2416
5.11.21 06:59
@Born66 píše:
Výpověď je neplatná, není zřejmé k jakému dni končí pracovní poměr. Listopad má 30 dní.

Výpověď je platná, jen se asi zakladatelka spletla v počtu dní v měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26252
5.11.21 07:12

A co bys dělala, kdybys nebyla těhotná? Proste pokračuj v tom cos měl v plánu :nevim: jdi do jiné práce, teď na tobě těhotenství jeste nemůže být znát, tak tě někde vezmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27019
5.11.21 07:22

Tak předpokládám, že již několik měsíců intenzivně sháníš nové zaměstnání a od 1.12. někam nastoupíš, ne?

A teda těhotnět ve výpovědní lhůtě, to je opravdu zodpovědný přístup. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36866
5.11.21 07:33

Ještě máá možnost to oznamit zaměstnavateli, těhotnou prý nemůže vyhodit i ve výpovědní lhůtě. Ale jestliže se vám ruší místo, tak to asi neuhádáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 07:51

Já bych šla na neschopenku a to hned, než skončí ten pracovní poměr a zůstala na ní až do porodu-do nástupu na mateřskou- prostě hned jít na gyndu a tu neschopenku chtít- silné nevolnosti například uvést. Co tady každý moralizuje- asi si bude těhotná shánět novou práci a asi že za to, že dnes kde jaký zaměstnavatel propouští/končí.

• Citovat
  • Nahlásit
3505
5.11.21 07:57
@Anonymní píše:
Já bych šla na neschopenku a to hned, než skončí ten pracovní poměr a zůstala na ní až do porodu-do nástupu na mateřskou- prostě hned jít na gyndu a tu neschopenku chtít- silné nevolnosti například uvést. Co tady každý moralizuje- asi si bude těhotná shánět novou práci a asi že za to, že dnes kde jaký zaměstnavatel propouští/končí.

Když je teprve na začátku, tak práci / brigádu hledat může, bohužel, co bys chtěla slyšet? 🤷🏻‍♀️ Myslím, že příjemnější varianta asi byly dávky že, nebo kdejaká podpora daňového poplatníka. Ale když vím dopředu, že nebudu mít práci, tak mám prostě hledat novou. A ta neschopenka taky nejde jen tak, lékař musí přece něco uvést ☺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36866
5.11.21 08:30
@Anonymní píše:

Jaké moralizování? Ví, že má výpověď z práce a jako těhotná těžko může pracovat, ale vesele těhotní. Jak k tomu přijde zaměstnatel, kdyby měl každou nezodpovědnou máňu zaměstnávat jen proto, že se neumí chránit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26252
5.11.21 08:49
@Anonymní píše:

Tak jdi, ale na neschopence bude sedět půl roku zavrena doma, pár hodin vycházek, zlomek peněz. Fakt sen no, ja na ni skončila 2× v těhotenství a skoro sem doma zešílela, fakt lepší sehnat novou práci z té kdyžtak na neschopenku může jít taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat