Nutí mě jít na potrat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.11.21 02:33

nutí mě jít na potrat

Jsem v šestém týdnu těhotenství, předevčírem jsem zjistila, že čekám dvojčata. Bohužel jsem ještě studentka vysoké školy bez vlastních příjmů. Samozřejmě je to neplánované, prostě jsme jednu noc udělali blbost. Přítel řekl, že se omlouvá, ale na dítě není vhodná doba. Rodiče mají stejný názor a všichni mě posílají na potrat.

Dva jsou větší starosti než jeden, nikdo neuvažuje nad tím, že si to nechám. I když před nimi hystericky brečím a potrat odmítám. Dnes mám jít pro první pilulky. Z představy, že ve mně budou umírat a pak si jen vezmu poslední prášek na jejich vypuzení je mi špatně, už teď mám výčitky a vím, že mě to zničí.

Nevím co dál, je pravda, že finančně bysme na tom nebyli nejlépe (přítel má průměrný plat) a měla bych dodělat školu. Už tři noci skoro nespím, nemůžu, místo toho jen brečím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
336
5.11.21 03:03

Dulezite je, co chces ty. Ne rodice, ne partner. Kolik mas roku? Pocitam, ze kdyz studujes na vysoke, tak urcite vice nez 18. Kolik roku mas do dokonceni skoly? Jak dlouho jste spolu s pritelem? Mate spolecne bydleni? Jestli mate vazny vztah, tak hold proste se zmenilo poradi. Proste dite a behem toho dostudovat skolu. Pritel ma prumerny plat, ale tak to bude mit i v budoucnosti, ne. Zazracne se mu nezvedne o 100% a ty budes brat materskou ted a nebo az v budoucnosti. Tak v tom moc velka zmena neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2410
5.11.21 03:47

Že nyní to jsou dvojčata ještě neznamená, že to tak zůstane. Když nepůjdeš na potrat uživíš vás? Máš alespoň brigádu? Když to přítel nezvládne a budeš dostávat jen alimenty a RP bude to stačit? Jak jsi na tom s bydlením? Toto bych si promyslela a podle toho se rozhodla. Abys jednou nelitovala podle varianty, kterou si vybereš, ale nikdo tě nutit k přerušení nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 04:32

Potrat je trauma na celý život a hodně bych si to rozmyslela, protože to trauma jde za ženou, pro přítele to je rychlé a „snadné“ řešení. Myslíš, že by ti rodiče nepomohli, kdyby ses „šprajcla“ a na zákrok nešla?
Napíšu to hnusně, ale partneři se mění, děti zůstávají. Zas tak extrémně mladá nejsi a dřív měli lidé běžně na VŠ děti, ale umím si představit, jaký je to záhul.
Samozřejmě je to ale tvé rozhodnutí, proto vyber tu z cest, která je pro tebe méně bolestná.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 04:35

Ještě zkus zvážit, kdo by ti mohl nabídnout pomoc z nejbližší rodiny a podle toho se rozmysli, úplně sama bys to opravdu zvládala hodně těžko

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 05:05

Tak ti muzu rict, ze ja jsem s chemickým potratem byla v hlavě srovnana a přesto to byl hodne negativní zazitek. Jestli nechceš jit na potrat, tak tam proste dneska nechod. Ono se da vsechno vzdycky nejak udelat, musíš pocitat s tim, ze lehčí zivot to urcite nebude a sama si rozmyslet, jestli to chces za každou cenu. V tomhle psychickým stavu, bych tam dneska nesla rozhodne. A uprimne, uz bych nikdx nepodstoupila tuhle zrůdnost praskama. Na miniinterupci mas dalsi dva tydny. Jeste je cas si vsechno poradně rozmyslet. Preju, at to dopadne, jak si prejes. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
16274
5.11.21 05:29

Kdyby tam bylo miminko jedno, myslíš, že by tě do toho potratu tak tlačili? Pokud to udělat nechceš, tak si dnes pro tabletu nechoď, ale je potřeba si promyslet varianty, co budeš dělat. Čím déle budeš váhat, tím to bude složitější, ale pokud opravdu nechceš potrat, nikdo tě nedonutí jej podstoupit. Může se však stát, že se k tobě otočí zády přítel (pravděpodobné) i rodina (znáš je nejlépe, ale drtivá většina rodičů roztaje a pomůžou, jak můžou. Musíš ale počítat i s variantou, že na děti zůstaneš sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37299
5.11.21 05:43
@Anonymní píše:
Jsem v šestém týdnu těhotenství, předevčírem jsem zjistila, že čekám dvojčata. Bohužel jsem ještě studentka vysoké školy bez vlastních příjmů. Samozřejmě je to neplánované, prostě jsme jednu noc udělali blbost. Přítel řekl, že se omlouvá, ale na dítě není vhodná doba. Rodiče mají stejný názor a všichni mě posílají na potrat.

Dva jsou větší starosti než jeden, nikdo neuvažuje nad tím, že si to nechám. I když před nimi hystericky brečím a potrat odmítám. Dnes mám jít pro první pilulky. Z představy, že ve mně budou umírat a pak si jen vezmu poslední prášek na jejich vypuzení je mi špatně, už teď mám výčitky a vím, že mě to zničí.

Nevím co dál, je pravda, že finančně bysme na tom nebyli nejlépe (přítel má průměrný plat) a měla bych dodělat školu. Už tři noci skoro nespím, nemůžu, místo toho jen brečím.

myslím že odpovídáš tomuto popisu:
„Čekáte nečekaně dítě a cítíte se nucená k umělému potratu? Pomůžeme vám, abyste nemusela jednat pod nátlakem.“
https://hnutiprozivot.cz/…ime-pomahame

Ano, je velmi nevhodná doby a bylo by lépe, kdybys těhotná nebyla
ale pokud, jak píšeš, brečíš atp, pak pro tebe dítě není zřejmě jen shlukem nežádoucí tkáně a potrat by tě mohl dlouhodobě psychicky poškodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10778
5.11.21 05:59

Nevyplývá z tvého textu jestli je přítel úplně striktně proti. Co udělá, když si děti necháš. Jestli tě miluje natolik, že se kousne a udělá ze sebe chlapa a postará se a nebo uteče a bude platit alimenty. Což mu rovnou řekni, že z alimentů pro tebe a dvě děti mu z výplaty moc nezůstane :D

A jinak asi hlavní vyřešit bydlení. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22474
5.11.21 06:05

No tak jestli to zvládneš sama a užívíš vás, tak má potrat nechoď, to je jednoduché.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 06:12

Na tvém místě bych na potrat nešla.
Myslím, že bys po zbytek života litovala.
Byla jsem ve stejné situaci, jen jsem čekala jedno dítě a dnes mi tu běhá 10 ti leta dcera, kterou miluji nadevše a mám jen jí :srdce:
Jsem tak šťastná, že jsem se tak rozhodla.
Nikdy nepřestanu děkovat za to že ji mám.
Dítě není omyl, ale zázrak, který už se ti nemusí podařit mít.

• Citovat
  • Nahlásit
2175
5.11.21 06:18

Jestli takhle brečíš a nechces to podstoupit. Ani si to nechceš představovat. Neměla bych na tvém místě sílu do toho jít. Jen to budeš mít těžsi no. Třeba se rodina nakonec srovná a budou všichni namekko, az miminka budou. A bude i nějaká pomoc. Kdybych měla spočítat, kolik oblečení babi nakoupila prostě pro radost, že nakupuje vnučce.
Ale taky to chce počítat s horšími variantami. Pronájem malého bytu s alimenty, rodicakem, nějakými příspěvky. Azylový dům pro matky s dětmi (to už je asi zase moc, ale neznám tvou rodinu, jestli přes pláč prostě jedou svoje, můžou to být takoví ti striktní rodiče, škola a nic víc není a jsi naše dítě, tak budeš žít podle nás, možná to přehráním a myslí si jen, že to myslí dobře :nevim: )
Vybavička se dá dneska sehnat dost dobře. Když má člověk štěstí, tak i zadarmo. Oblečení na děti později taky. Darování přes Facebook, apod., ale musí to člověk hlídat. Nabídky tam jsou, ale taky je hodně zájemců. Příp. si tam pak můžeš sama dat poptávku. Takové krajní řešení, kdyby se nakonec nikdo nezapojil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 06:18

Jestli to finančně zvládneš, tak nechoď.
Já si dítě nechala, jenže jsem měla podporu rodiny a partnera. Faktem je, že i tak mi to zkomplikovalo život pracovně tak, že být sama, tak too lituji do konce života. A od toho být sama sjem nebyla daleko, děti sice plánované nebyly(čekala jsem též dvojčata), ale víc byl pro nechat si je partner. A stejně to málem neustál. Školu jsem dodělat nemohla.

• Citovat
  • Nahlásit
1593
5.11.21 06:35

Do potratu nesmí být nikdo nucen, stejně jako nesmí být nikomu odpírán. Pokud tě to takto ničí, tak bys z toho mohla mít velké psychické problémy.

Mít dvojčata jako samoživitelka je samozřejmě průšvih, ale otec ti jednak dluží výživné, a nikdo se ho na vhodnou dobu ptát nebude. Druhak můžeš začít vyřizovat nějakou podporu, azylák, poptat se po známých, kdo by ti levně pronajal aspoň garsonku, sehnat práci a co nejvíc šetřit. Dostaneš tuším i porodné, rozhodně příspěvek na bydlení.

Až se děti narodí, je dost možné, že rodiče zjihnou a trochu ti pomůžou, i když spoléhat se na to nedá.

Neboj se klidně udělat si nějaký blog, sbírku - ono je toho sice spousta a je to trochu trapné, ale to tě nemusí zajímat. Kontaktyj neziskovky, co sem tímhle zabývají.

Já osobně bych v tvojí situaci na potrat šla a výčitky bych neměla. Ale to je právě to, že každý je jiný, pokud tě to takto ničí, a je ti už 20+, tak se to dá řešit i jinak. Ženě nemá nikdo kecat do reproduktivního zdraví, to je natolik intimní záležitost, že si to fakt má rozhodnout každá sama - a má na to plné právo, o kdyby jí okolí říkalo cokoli.

Příspěvek upraven 05.11.21 v 06:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13737
5.11.21 06:35

Jestli jsi studentka vysoké školy, tak by bylo fajn, kdybys misto hysterické pláče uvažovala sama za sebe.
Na potrat nikdo chodit nemusí a nikdo k němu nesmí být nucen.
Mluví se o tom, jak hrozné a trestuhodné je nuceni k sexu, tohle je mnohem horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat