Jak do sebe dostat mléko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
26
4.11.21 17:05

Jak do sebe dostat mléko

Zdravím holky, mám takový menší problém jsem 9+3 tt a jelikož nepijí od malička mléko, jogurtum taky moc nedám (spíše vůbec) sýry jim eidam 30% tak nnemám skoro žádný přísun vápníku což je špatně určitě. Můžete mi nějak poradit jak třeba zamaskovat mlíko aby mnela aspoň nějaký přísun?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
193
4.11.21 17:07

Mlíko nemusíš jíst vůbec. Použij Google, najdi si, v čem je vápník a to zařaď do svého jídelníčku.

Příklad: http://veganskaspolecnost.cz/…raly/vapnik/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1096
4.11.21 17:09
@Dayus píše:
Zdravím holky, mám takový menší problém jsem 9+3 tt a jelikož nepijí od malička mléko, jogurtum taky moc nedám (spíše vůbec) sýry jim eidam 30% tak nnemám skoro žádný přísun vápníku což je špatně určitě. Můžete mi nějak poradit jak třeba zamaskovat mlíko aby mnela aspoň nějaký přísun?

Při nejhorším si kup nějaké vitamíny pro těhotné, co obsahují vápník a nebo čistě vápník v tabletách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8999
4.11.21 17:13

V mléku není moc vstřebatelné ho vápníku.. hodně vápníku je třeba v máku.

Nebo ten jogurt, přírodní sýr. Vápník je i v másle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
4.11.21 17:13

Vápník můžeš získat i z potravních doplňků, nebo co třeba pomazánky z tvarohu?
Ale můžu ti říct, že to dítko přežije, i když maminka mléko nepije. Moje mamka ho zkoušela pít v těhotenství a měla tak příšerný průjem, že toho musela nechat. A já jsem v pořádku. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
4.11.21 17:15

A proč bys jako měla pít mlíko? To bude pít pak miminko, až se narodí, teď má všechno od tebe. Si kup normálně vitamíny pro těhotné a třeba probiotika, a máš vystaráno :nevim: Listovou kyselinu bereš? Ta je důležitější než nějaký mlíko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
4.11.21 17:16

@Dayus myslíš, že lidé s alergií na bílkoviny živočišných mlék nemají vápník? Ten se přece vyskytuje všude možně. Mléčné produkty opravdu nejsou nutné. Já bych v tomhle poslouchala organismus, on možná dobře ví, proč ti tohle nechutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11987
4.11.21 17:17

Taky nepiju čerstvý mlíko, max v kafe. Jogurty, tvaroh, sýry, vejce apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33136
4.11.21 17:17

Nijak :nevim: Mléko nepiju, výrobky nejím. Taky v prvním těhotenství jsem se nutila do jogurtů :roll:
Vápník se dá získat z jiných zdrojů, najdi si, co ti chutná. Po porodu, pokud budeš kojit, doporučuju doplňky stravy s vvápníkem
Dítě neošidíš, to si vezme z tebe, co bude chtít :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2474
4.11.21 17:32
@Dayus píše:

Když to nedokážeš sníst, tak to nejest…dělat něco z donucení je blbost i když ty jde o mimčo.
Mě by jeden jogurt nebo sýr mohl zabít, takže buď v budoucnu bude dítěti stačit to co budu jíst normálně a nebo to budu řešit s lékařem, zda jsou nějaké vitamíny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26261
4.11.21 17:52

Kup si vitamíny, já mlíko taky nepiju, jogurty nejím, celkově je mi z mléčných výrobků blbě. Sem tam si D pár kapek do kafe (ale jako tehotna ani to kafe no nedávám) a nebo si dám kousíček tvrdého sýra. Vápník je třeba v oriskach, luštěninách, tak tu zkus tohle cestou, mlíko není nutnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17866
4.11.21 18:05

Tak mlíko fakt pít nepotřebuješ. vždyt v něm stejně nic moc pro tělo dobrý není. sníst jednou za týden jogurt zvládneš? jednou za týden sníst deset deka sejra? tak přežiješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16566
4.11.21 18:13
@Dayus píše:

Mlíko taky nesnáším, navaluje se mi z něj… :roll: Můžu ho akorát k pečeným bramborům s česnekem, to mi chutná, ale samotný ne… :roll: 8) Vygůgluj si potraviny s vysokým obsahem vápníku, hodně ho je v máku, chia semínkách, sezamovým semínku, apod… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
4.11.21 19:15

Děkuji holky za rady :kytka: 9.11 jdu na druhou kontrolu tak se poradim s gynekoložkou o nejakCh doplňcích

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat