Výpověď dohodou a odstupné - Rada

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 14:52
Vypoved dohodou a odstupny- RADA

Ahoj holky..k 24.2­.2018 mi konci rodicak, tudiz jsem mela nastoupit do prace..kde jsem byla a stale jsem zamestnana..Jenze… Uz pro me nemaji volne misto pro nadbytecnost..Tudiz vypoved dohodou z jejich strany, jelikoz ja bych nastoupit klidne mohla..Moje otazka zni? Mam narok na odstupne?? Mam se ozvat sama, nebo jsou povinni mi ho zaplatit??

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 18.02.18 14:55

Vypoved dohodou neexistuje

alenka84
Neúnavná pisatelka 19020 příspěvků 18.02.18 14:59

Dohodou z jejich strany? To už je z logiky věci nesmysl, dohoda musí být oboustranná (a v takovém případě nejde o výpověď, ale o ukončení pracovního poměru dohodou).

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 65846 příspěvků 18.02.18 15:03

Je výpověď, kdy ti dají jednostranně výpověď, nebo je ukončení pracovního poměru dohodou, kde se oba dohodnete a oba to podepíšete.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 15:05

Jeee ja to blbe napsala..Tak teda ukonceni pracovniho pomeru dohodou..Mam narok na odstupny?

Hvězda diskuse 65846 příspěvků 18.02.18 15:05

Jinak samozřejmě, ty nastoupíš do práce 25.2. a to nejdříve ti mohou dát výpověď, pak běží výpověď dva měsíce, kdy ti musí dát práci podle pracovní smlouvy nebo tě nechat doma za plný plat, pak ti náleží tři měsíce odstupné. Takže pokud by chtěli, abys s nimi uzavřela dohodu, tak by ti v té dohodě museli nabídnout 5 odstupných platů, aby se ti oplatilo ji s nimi uzavřít.

evill
Závislačka 3748 příspěvků 18.02.18 15:05

Bud ukonceni pracovniho pomeru dohodou (oboustranou), nebo vypoved pro nadbytecnost. V prvnim pripade narok na odstupne nemas.

Hvězda diskuse 65846 příspěvků 18.02.18 15:06
@Anonymní píše:
Jeee ja to blbe napsala..Tak teda ukonceni pracovniho pomeru dohodou..Mam narok na odstupny?

ano, na 5 platů, dva místo dvouměsíční výpovědní doby a tři klasické odstupné. Nic méně jim nepodepisuj.

Novaska
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 1 inzerát 18.02.18 15:07

Určitě jim žádnou jejich dohodu nepodepisuj, s největší pravděpodobností bys od nich neviděla ani korunu, můžou ti dát výpověď kvůli nadbytečnosti a v takovém případě mají povinnost ti vyplatit odstupné a to ze zákona. Výše odstupného se pak liší dle počtu let odpracovaných u zaměstnavatele - pokud jsi odpracovala rok a méně, máš nárok na odstupné ve výši jednoho měsíčního výdělku, pokud jsi u něj pracovala 1-2 roky, máš nárok na dvojnásobek a od třetího roku dál je to trojnásobek tvého měsíčního výdělku. Ikdyž je takto definované zákoníkem práce, doporučuji si nechat tuto informaci uvést a potvrdit zaměstnavatelem přímo na samotné výpovědi, jinak v zákazníku je sice definované, že i při,,dohodě,, máš na odstupné nárok ale takovou výpověď doporučuji první ukázat nějakému právníkovi, aby s tebou pak zaměstnavatel nevymetl :palec:

Lendeš
Kelišová 5017 příspěvků 18.02.18 15:07

Oni ti můžou dát výpověď podle § 52 c) nejdříve následující den po skončení rodičovské dovolené. V případě výpovědi bys měla nárok na tříměsíční odstupné (pokud jsi tam zaměstnaná alespoň 2 roky) + náhradu mzdy pro překážky na straně zaměstnavatele po dobu běhu výpovědní doby - tzn. za konec února + březen + duben.

S dohodou musí souhlasit obě strany. Pokud na ni přistoupíš, pohlídej si, aby tam bylo uvedeno, že je to z důvodu nadbytečnosti dle § 52 c). Pak máš taky zákonný nárok na tříměsíční odstupné, i kdyby to odstupné v dohodě přímo zmíněno nebylo. Samozřejmě si můžete dojednat i vyšší než tříměsíční odstupné, aby ta dohoda byla pro tebe výhodná..pak to tam ale už musí být uvedeno, aby sis to mohla nárokovat.

Lendeš
Kelišová 5017 příspěvků 18.02.18 15:09
@evill píše:
Bud ukonceni pracovniho pomeru dohodou (oboustranou), nebo vypoved pro nadbytecnost. V prvnim pripade narok na odstupne nemas.

I v případě dohody má nárok na odstupné, pokud je to z důvodu nadbytečnosti. Ale samozřejmě tam ten důvod musí být uveden.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 15:23

Holky dekuji..takze si hlavne pohlidat aby tam bylo napsano pro „nadbytecnost“??Ja jsem na toto tutan..A uz se mi jednou stalo, ze jsem podepsala vypoved z jejich strany a prisla jsem tak o odstupne, jelikoz jsem si nic neprecetla..To bylo ale tehdy v jinem zamestnani..

evill
Závislačka 3748 příspěvků 18.02.18 15:29
@Lendeš píše:
I v případě dohody má nárok na odstupné, pokud je to z důvodu nadbytečnosti. Ale samozřejmě tam ten důvod musí být uveden.

No jo, spis jsem chtela napsat, ze nema automaticky narok na penize za dvoumesicni vypovedni lhutu-tu se vetsinou takovou dohodou snazi zamestnavatel obejit (pokud si to nesjednaji ).A napada me jeste, jak je to s podporou v nezamestnanosti? Nekrati se nejak pri dohode?

Hvězda diskuse 65846 příspěvků 18.02.18 15:34
@Anonymní píše:
Holky dekuji..takze si hlavne pohlidat aby tam bylo napsano pro „nadbytecnost“??Ja jsem na toto tutan..A uz se mi jednou stalo, ze jsem podepsala vypoved z jejich strany a prisla jsem tak o odstupne, jelikoz jsem si nic neprecetla..To bylo ale tehdy v jinem zamestnani..

pokud ti dají výpověď, nic nepodepisuješ, jen převzetí. Potom nahoru na první stranu, NAHORU LISTU napiš jen převzala dne a tvůj podpis, koipii vezmi. Vždycky to tady můžeš nakopírovat, lidi jsou tu chytří. Pokud dohoda, tak řekni ale dejte mi ji domů, já si to nechám zkontrolovat, potom podepíšu, a buď můžeš za právníkem nebo zase alespoň tady. Nepodepisuj nic bez porady. Vyjma převzetí výpovědi, tam jsou pak zákonné podmínky, ale je naprosto nezbytné nikde nic nepodepisovat na té výpovědi jen nahoře na první stránce napsat převzala a podpis a datum. Nic víc.

Lendeš
Kelišová 5017 příspěvků 18.02.18 17:16
@evill píše:
No jo, spis jsem chtela napsat, ze nema automaticky narok na penize za dvoumesicni vypovedni lhutu-tu se vetsinou takovou dohodou snazi zamestnavatel obejit (pokud si to nesjednaji ).A napada me jeste, jak je to s podporou v nezamestnanosti? Nekrati se nejak pri dohode?

Pokud je to dohoda z vážných důvodů, kam patří i nadbytečnost, tak se nekrátí. Ale u zakladatelky, pokud půjde na podporu přímo po RD, tak by měla jen tu nízkou podporu počítanou z průměru v národním hospodářství - cca 4300 první 2 měsíce, pak méně. Pokud by po RD něco odpracovala nebo měla náhradu mzdy pro překážky na straně zaměstnavatele, tak se bude podpora počítat z platu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje je prý závislý na prášcích proti bolesti. Sám to popírá, léky ale přiznal!

Má ještě šanci postavit se na nohy? Stav Jiřího Pomejeho má být prý velmi... číst dále >

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama