Výpověď při OČR

6.1.20 09:21

Výpověď při OČR

Ahojda :mavam:, potřebuji prosím radu. V práci mám 2 měsíční výpovědní dobu, měla mi končit na začátku prosince, jenomže jsem byla s dcerou doma, byla nemocna a poté se synem v nemocnici na krčních mandlích. Tudíž se mi správně výpovědní lhůta měla prodloužit že? Dostala jsem daleko lepší nabídku práce, sice dal a tady v práci kde jsem je to velmi špatné platově. Do zítřka mám OČR se synem kvůli té operaci mandlí. Mohu podat výpověď k zítřejšímu datu a ve středu nastoupit do nové práce? Děkuji moc za radu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1249
6.1.20 09:38

Můžeš se zamestnavatelem dohodnout. Výpověď si dala ty? Když dá zamestnanec tak se to myslím nemocenskou a OČR neprodluzuje, pokud se nepletu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12140
6.1.20 09:41

@moncapalec No, těžko můžeš dát výpověď ve výpovědní lhůtě. Jedině se písemně dohodnout se zaměstnavatelem, že tě uvolní dřív.

Příspěvek upraven 06.01.20 v 09:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22436
6.1.20 09:43

Ale výpovědní lhůta je vždy ke konci měsíce, ne? A pokud ti běží, tak další výpověď nemůžeš dát. Buď jsi to blbě napsala, nebo nerozumím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2567
6.1.20 09:45

@moncapalec nějak mi tam víc věcí nesedí. píšete na začátku prosince? výpovědní doba začíná prvním dnem následujícího měsíce co byla výpověď podána a končí koncem měsíce vždycky, pokud si nedohodnete jiné datum dohodou. A výpověď jste dala vy nebo zaměstnavatel vám? Jestli vy, tak se nic neprodlužuje. A pokud zaměstnavatel, tak se prodlužuje ale pouze o dny, které jste přesáhla přes datum výpovědní doby. Nikoli, že jste během těch 2 měsíců byla 14 dní doma a tak jste o 14dní déle v práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 09:46

Holky já se prepsala:grin:zkušební doba mi běží, omlouvám se:slight_smile:ne výpovědní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2567
6.1.20 09:48

Tak ve zkušební době můžete rozvázat pracovní poměr ze dne na den a nemusíte nic řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 09:48

Výpověď posledním dnem OČR ve zkušební době :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12140
6.1.20 09:51
@moncapalec píše:
Holky já se prepsala:grin:zkušební doba mi běží, omlouvám se:slight_smile:ne výpovědní

Pokud je to zkusebka, tak tam je to jedno. Můžeš dát výpověď hned. Ale pohlidej si, abys měla potvrzení, že jí v práci převzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 10:11

Půjdu tam odpoledne osobně i když nerada:slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2567
6.1.20 10:18

@moncapalec ale POZOR nedáváte výpověď! ale rozvazujete PP ve zkušební době

@P4ja výpověď dát může, ale u té jí dají 2 měsíční výpovědní lhůtu a bude dělat co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 10:26

@Cenarius jee, to mi vážně nedošlo, to jste moc hodná a děkuji za radu :slight_smile: uvidím jak se k tomu v práci postaví, ale na nic jiného jim stejně nezbyde. Bohužel mě chtějí preradit na pozici kde budu placená ještě méně, dost pod minimem, protože mě nebyli ochotni zaucit na pozici kterou jsem nastupovala. V době co jsem na OČR se synem se mi ozvali z jiné práce, tak jsem váhala, jsem trošku blázen že je mi hloupé odejít, ale od toho je zkušební doba, že :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
7.1.20 06:07

Pokud Ti současný zaměstnavatel ukončí práci dohodou, pak ano, jinak ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1050
včera v 14:13

Holky nechci zakládat novou diskuzi, potřebuji se dovolat na Call centrum pro informace kvůli OČR a nemůžu se tam dovolat už od začátku týdne, pořád mě to odstřeluje nebo vůbec nespojí. Máte taky některá s tím problém? Nebo kde ty informace můžu zjistit jinak. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama