Výpověd v práci - ke kterému datu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
esmeralda44
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 21.09.18 17:15
výpověd v práci ke kterému datu

Dobrý den, jsu po mateřské dovolené, po 3 letech mám nastoupit do práce, chci dát výpověd, syn má narozeniny 28.9.2018 ( 3 narozeniny), musím dát výpověd k tomu datu? bude vadit, když třeba výpověd sepíši až 29.9.2018 a pak pošlu, má to nějaký vliv na něco? děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 5938 příspěvků 21.09.18 17:17

Já dávala výpověď 2 měsíce před synovo narozkama, aby uběhla výpovědní lhůta a nemusela sem nastoupit do práce :think: jinak záleží na domluvě se zaměstnavatelem, klidně ji dej hned

eumedon
Extra třída :D 13738 příspěvků 21.09.18 17:18
@esmeralda44 píše:
Dobrý den, jsu po mateřské dovolené, po 3 letech mám nastoupit do práce, chci dát výpověd, syn má narozeniny 28.9.2018 ( 3 narozeniny), musím dát výpověd k tomu datu? bude vadit, když třeba výpověd sepíši až 29.9.2018 a pak pošlu, má to nějaký vliv na něco? děkuji

To je jedno, ke kterému datu dáš výpověď. Doručíš-li výpověď kdykoliv v září, poběží výpovědní doba v říjnu a listopadu a od 1. prosince jsi volná.

mroe
Extra třída :D 14548 příspěvků 21.09.18 17:19

Vypoved muzes dat k jakemukoliv datu na konci mesice, vypovedni doba stejne pobezi az od rijna, takze 29.9 musis nastoupit do prace. Nebo sepis dohodu o ukonceni pracovniho pomeru a doufej, ze ji zamestnavatel prijme.

esmeralda44
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 21.09.18 17:21

@eumedon musí tam běžet ta výpovědní doba dvouměsíční? nechci tam už nastoupit? a oni mě tam taky nechtějí, ale už se snima ani nechci na ničem domlouvat, nejradši bych jim to poslala písemně, že končím a hotovo.nemusí po mně žádat tu 2 měsíční dobu, když dám klasickou výpověd?

-Evka-
Závislačka 3728 příspěvků 21.09.18 17:26

Tak výpověď dohodou. Bacha, nevím to přesně, ale pokud dáváš výpověď sama, tak je to asi jinak s podmínkami na UP. Zjisti si to.

mroe
Extra třída :D 14548 příspěvků 21.09.18 17:27

Nikdo po tobe nic nezada, bud se domluvite a sepisete dohodu a skoncis hned( to se ale musite domluvit), nebo das vypoved a bezi dle zakona vypovedni doba. Jina moznost neni.

mroe
Extra třída :D 14548 příspěvků 21.09.18 17:27
@-Evka- píše:
Tak výpověď dohodou. Bacha, nevím to přesně, ale pokud dáváš výpověď sama, tak je to asi jinak s podmínkami na UP. Zjisti si to.

Vypoved dohodou neexistuje. Bud dohoda nebo vypoved.

-Evka-
Závislačka 3728 příspěvků 21.09.18 17:38

@mroe stará škola, no ;-)

eumedon
Extra třída :D 13738 příspěvků 21.09.18 17:47
@-Evka- píše:
Tak výpověď dohodou. Bacha, nevím to přesně, ale pokud dáváš výpověď sama, tak je to asi jinak s podmínkami na UP. Zjisti si to.

Nic jako výpověď dohodou neexistuje. Výpověď je projev vůle jedné strany. Dohoda je souhlasný projev vůle obou stran. Dohoda není výpověď.

eumedon
Extra třída :D 13738 příspěvků 21.09.18 17:48
@-Evka- píše:
@mroe stará škola, no ;-)

V žádné staré škole neučili o „výpovědi dohodou“. To je nesmysl.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 21.09.18 17:55

No já ted končila v práci- konec smlouvy na dobu určitou a teda jsem hleděla, jak podrobně toto zkoumají..
Dostala jsem papír pro zaměstnavatele, a tak bylo asi snad 10 bodů, jak poměr zanikl.. Jeslti např. ukončení smlouvy na dobu určitou a nebo pak, z důvodu jiného..
Např tam bylo, porušení kázně v práci, nebo nachytání u neschopenky, ze zdravotních důvodu, atd, a jestli na žádost zaměstnance, že mu práce nevyhovuje atd ..
Podle toho se posuzuje i podpora.. zaměstnavatel mi to měl zakroužkovat

-Evka-
Závislačka 3728 příspěvků 21.09.18 18:01

Nepsala jsem o Škole, ale že jsem stará škola.
Prostě se u nás používalo toto spojení. Pokud budu chtít dát výpověď, tak se podívám, jaký je přesný název, jaké jsou podmínky a dle toho se zařídím. Nebudu výpověď psát na základě jedné informace z diskuze, jelikož jsem si vědoma právě tohoto. Psala jsem to jako možnost rozvázání prac.poměru.

eumedon
Extra třída :D 13738 příspěvků 21.09.18 18:15
@esmeralda44
@-Evka- píše:

Není to jinak s podmínkami na ÚP. Podmínky jsou úplně stejné pro výpověď ze strany zaměstnance, jako pro dohodu.

A to: Rozváže-li zaměstnanec pracovní poměr výpovědí ze své strany, nebo dohodou, přičemž k tomu neměl vážný důvod (jako například neslučitelnost zaměstnání s péčí o dítě), má krácenou podporu v prvních měsících podpůrčí doby.

Pokud tedy PP skončil s účastí vůle zaměstnance, tak ÚP hodnotí, jaký k tomu měl důvod, ne jestli to bylo výpovědí z jeho strany, nebo dohodou - to je úplně jedno.

Důvod zaměstnance je dobré v listině uvést, což však nezbrání ÚP, aby jej přezkoumal.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 21.09.18 19:09

@esmeralda44 pokud máš ve smlouvě výpovědní lhůtu, tak jsi si to měla už dávno ošéfovat.. to řešíš fakt brzy.. jak psaly holky výše.. buď se s nimi dohodneš, nebo výpověď..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >