Výpověď,úřad práce a neschopenka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 09:37
Výpověď,úřad práce a neschopenka

Holky mám dotaz, načetla jsem toho mnoho, ale už v tom vážně jen plavu.

V pondělí jsem podepsala zrušení pracovního poměru ve zkušební době době. Včera jsem jsem byla na ÚP, kde jsem se zaregistrovala. Ještě včera večer jsme vozili dřevo a ruplo mi v zádech. Nemohu se ani narovnat. Lékařka tvrdí, že neschopenka je zbytečná, nerada vyplňuje papíry, ale pokud přeci nemohu pracovat, tak si ani práci hledat nebudu - tím zase porušuji pravidla UP.

Zítra jdu na kontrolu, budu na neschopence trvat - jen - má být psaná na byv. zamestnavatele? Nebo je to jinak?? O peníze nejde! Děkuji

Reakce:
arinecka
Kelišová 6769 příspěvků 08.08.19 10:43

Neschopenku jako takovou vydá lékař pouze když jsi zaměstnaná. Pokud jsi vedena na ÚP, tak tam ti můžou dát jejich tiskopis a doktor na něj pak potvrdí, že jsi byla od-do nemocná, resp. tvůj zdravotní stav ti nedovoloval plnit povinnosti uchazeče ÚP. Anebo ti to lékař napíše jako lékařskou zprávu. Někteří za to chtějí poplatek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 10:52

@arinecka ona právě pořád mluvila o 7mi denní ochranné lhůtě, že proto si není jistá

arinecka
Kelišová 6769 příspěvků 08.08.19 11:14
@Anonymní píše:
@arinecka ona právě pořád mluvila o 7mi denní ochranné lhůtě, že proto si není jistá

No ale už jsi zaevidovaná na ÚP, takže neschopenku asi napsat nemůže. Třeba poradí někdo, kdo bude vědět na 100% jak to je.

renduli
Závislačka 3367 příspěvků 08.08.19 11:20

Do 7 dnů od ukončení prac. poměru je ochranná lhůta - lékař tedy může v ochranné lhůtě napsat pracovní neschopnost (je to jiný formulář než dočasná neschopnost uchazeče o zaměstnání). V každém případě je důležité to ihned nahlásit na ÚP.

Vermun
Závislačka 3370 příspěvků 08.08.19 12:38

Mě se stalo něco podobného, skončil mi pracovní poměr, přihlásila jsem se na UP a v sedmidenní lhůtě od skončení prac. poměru se mi stal vážný úraz. V nemocnici jsem nahlásila bývalého zaměstnavatele, na kterého vystavili klasickou neschopenku. Tu jsem ihned doručila na UP, byla mi pozastavena podpora a čerpala jsem nemocenské dávky, jako bych byla zaměstnaná. Jen dodávala klasické dokumenty co se dávají při PN přímo bývalému zaměstnavateli a s UP komunikovala pouze elektronicky, protože jsem nebyla zdravotně schopná se dostavit na UP. Marodila jsem takto skoro 5 měsíců. Takže to určitě jde.

Lendeš
Kelišová 6678 příspěvků 08.08.19 12:39
@Anonymní píše:
@arinecka ona právě pořád mluvila o 7mi denní ochranné lhůtě, že proto si není jistá

Pro výplatu nemocenské je 7denní ochranná lhůta, kdy můžeš nastoupit na neschopenku. Pak máš nárok na nemocenskou od 15. dne pracovní neschopnosti.

Váš příspěvek
Reklama