Vyřazení z úřadu práce

9
8.1.20 08:54

Vyřazení z úřadu práce

Ahoj. Prosím vás poradíte mi někdo? Právě mě chtěli sankcne vyřadit z úřadu práce, paní se mnou chtěla sepsat správní řízení. Na to já jsem ji řekla, že se chci Teda s úřadu práce odhlásit. Ona samozřejmě že ne, že to nejde když chce se mnou zahájit správní řízení. Tak jsem ji řekla, že ji to Teda pošlu písemné. Ona mi to odkyvla a já odešla. Vím že to jde se před tím než vás vyřadí z evidence dobrovolně odhlásit než se tak stane. Ale nevím jestli v tomhle mém případě to projde taky. Nevíte někdo? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1281
8.1.20 09:07

A proč tě chtěla vyřadit? Znáš konkrétní důvody? Písemně můžeš napsat žádost o vyřazení z evidence uchazečů o práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
8.1.20 09:14

No protože jsem se měla dostavit 18.12 a já přišla dnes v doménu že mám jít 8.1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
8.1.20 09:19
@janicola píše:
No protože jsem se měla dostavit 18.12 a já přišla dnes v doménu že mám jít 8.1.

Aha, tak to chápu. Dle mě bys nic psát neměla. Sami by ti měli poslat z úřadu sankční vyřazení. Nevím, proč bys měla něco psát. Já psala o vyřazení, protože jsem chtěla odcestovat do zahraničí a tam pracovat.
A pokud nic nepošleš, tak tě paní kontaktuje třeba telefonicky a můžeš ji říct, že nevíš, co napsat, tak to necháš na nich.
Asi bych se tím víc nezatěžovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15241
8.1.20 19:03
@janicola píše:
Ahoj. Prosím vás poradíte mi někdo? Právě mě chtěli sankcne vyřadit z úřadu práce, paní se mnou chtěla sepsat správní řízení. Na to já jsem ji řekla, že se chci Teda s úřadu práce odhlásit. Ona samozřejmě že ne, že to nejde když chce se mnou zahájit správní řízení. Tak jsem ji řekla, že ji to Teda pošlu písemné. Ona mi to odkyvla a já odešla. Vím že to jde se před tím než vás vyřadí z evidence dobrovolně odhlásit než se tak stane. Ale nevím jestli v tomhle mém případě to projde taky. Nevíte někdo? Děkuji

To nevím, jestli to projde, ale v zákoně o zaměstnanosti čtu:

§ 29 - Ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání

Uchazeči o zaměstnání ukončí krajská pobočka Úřadu práce vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání dnem

b) doručení písemné žádosti uchazeče o zaměstnání o ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání, pokud není dán některý z důvodů pro vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání podle § 30.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15241
8.1.20 19:09
@FraDeu píše:
Písemně můžeš napsat žádost o vyřazení z evidence uchazečů o práci. …
Já psala o vyřazení, protože jsem chtěla odcestovat do zahraničí a tam pracovat.

Pleteš si ukončení vedení v evidenci (§ 29) s vyřazením (§ 30). Nemůžeš napsat žádost o vyřazení, ale o ukončení vedení v evidenci.

Vyřazení proběhne bez žádosti, pokud uchazeč neplní své povinnosti. A zatímco při ukončení vedení v evidenci se může na druhý den přihlásit (pokud splňuje podmínky), vyřazení je na několik měsíců (tuším půl roku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.1.20 19:12

A můžu se pro zajímavost zeptat, jak dlouho jsi na ÚP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
12.1.20 20:19

@FraDeu no ale já právě nepotřebuji aby mě vyřadili oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat