Problémy v už ukončené práci - kolabs- deptání - Áčka

Anonymní
8.1.20 02:36

Problémy v už ukončené práci - kolabs- deptání - Áčka

Ahoj holky,

Mám teď trochu vítr, před měsícem jsem nastoupila do nové práce, na pohovoru všechno sluníčkové, strašně fajn práce údajně, ale jak jsem nastoupila tak skutečnost byla jinde. Po týdnu po mě chtěli, ať už umím všechno, jakmile jsem se ptala starších kolegyň, tak mě posílaly do háje, že to už mám dávno vědět. Mezi svátky mě donutili vzít si neplacené volno, ačkoliv jiní normálně pracovali, pořád se po mě vozili nadřzení, jen proto, že moje vzdělání trochu neodpovídá oboru (mám titul, ale školu jsem si udělala jen kvůli rodičům) což nadřízení nějak asi brali jako konkurenci, přitom ten obor byl pro mě úplná neznámá. Po novém roce jsem šla zpátky do práce, sice ne tolik natěšená, jak jsem tam šla první den, jelikož to nadšení po tomhle vožení šlo strašně dolů, nemluvě o tom, že to co říkali na pohovoru byla z části lež a z části pohádka, jedna fajn kolegyně co tam je už 10 let, říkala, že to tak v životě nebylo a ani nebude. Práce to je na první pohled normální v kanclu, jen se máte starat o papíry apod. Ve skutečnosti, tam málem děláte i uklízečku a div, že Vás nepošlou k chlapům na výrobní linku. No, abych se teda dostala k věci, v pátek jak jsem odpoledne odcházela z práce mi nadřízení volali, že jako jak si představuju odejít, když oni nemají splněno, že je snad samozřejmost, abych zůstala na přesčas… No upřímně, nikdo mi neřekl, že vůbec nějaký přesčas je. Sjeli mě jak malého fracka a to způsobilo to, že jak jsem měla v pondělí jít znovu do práce, psychicky jsem se zhroutila. Manžel mě zavezl na vyšetření, dostala jsem léky na uklidněnou a poradili mi, abych prostě zamezila těmhle stresovým situacím. Takže manžel to udělal následovně, napsal mým nadřízeným, že už nepříjdu, že končím ve zkušebce, že písemně to dostanou poštou. Což samozřejmě právně jde. Prvně s tím neměli problém, ale pak začali vyvoláva, že ať jim to vysvětlím, ať dojdu osobně a takhle. Manžel viděl, že mě to dost stresuje a tak mi je zablokoval. Dneska mi přišel mail, že se mi nemůžou dovolat, že nejednám dospěle a že zrušení které dojde poštou nebudou akceptovat, že mám Áčka a tak. Chlap mě uklidnil, že v klidu, že ať mi áčka dají, lidně ať mi sáhnou na plat, že nám to nijak neublíží, ale problém je, že bych si chci hledat zase práci, ale bojím se zvednout jakékoliv cizí číslo, co když to jsou oni? Mám sice dva, ale i tak, znáte ten frustrující pocit? A nebude si o mě budoucí zaměstnavatel myslet, že jsem neschopná a nespolehlivá, když u tady toho teď už doufám bývalého mám nějaké ty Áčka… Zažila to některá z Vás? Za jak dlouho se to spraví… Nechci být už celoživotně na práškách a bát se zvedat telefon či sedět doma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1066
8.1.20 03:23

Asi to budeš mít těžké všude, zřejmě jsi citlivější povaha. :( Tady těžko radit, že se nemusíš bát, když ten strach máš v sobě… Takhle popsáno mi tvoje reakce přijde přehnaná, takže to asi nebylo příjemné ani pro jednu stranu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27600
8.1.20 03:54

Já bych to řešila přes doktora :nevim: že ses prostě zhroutila a čau. Klidně to doložit písemně, neschopenku a pak hned to zrušení poměru. Můžou ti leda prd :nevim: A když budou vyhrožovat, tak bych si nechala maily a informovala je, že to hodláš nahlásit. Klidně jako šikanu v práci a následný nervový zhroucení. Zažila jsem něco podobnýho a teď mě mrzí, že jsem to nechala být a neřešila to, nebránila se. Ty áčka bych normálně vysvětlila po pravdě jak to bylo, anebo pak nedodala zápočťák aby se to nedozvěděl budoucí zaměstnavatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
8.1.20 04:17

A to bych si na ně doslapla. Třeba i přes inspektorát práce., kam bych odložila mail. Ve zkušební době můžeš skončit že dne na den. Tečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2092
8.1.20 04:28

Znám to. Víš, co ti pomůže? Zvedat cizí čísla. Zhluboka se nadechnout a jít do toho. Co oni ti můžou? On to za Tebe vyřídil muž a tím pádem to zůstalo otevřené. Musíš ty sama. :kytka: První krok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75846
8.1.20 04:44
@Halamka píše:
A to bych si na ně doslapla. Třeba i přes inspektorát práce., kam bych odložila mail. Ve zkušební době můžeš skončit že dne na den. Tečka.

Ano, skončit ze dne na den muze, pote co doruci pisemne ukonceni pp, coz mail poslany manzelem fakt neni. Takze nechapu za co by sis na ne chtela doslapovat. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13937
8.1.20 05:17
@Petullka82 píše:
Znám to. Víš, co ti pomůže? Zvedat cizí čísla. Zhluboka se nadechnout a jít do toho. Co oni ti můžou? On to za Tebe vyřídil muž a tím pádem to zůstalo otevřené. Musíš ty sama. :kytka: První krok.

Není to její manžel, co uzaviral v pracovní pomer, takže to za ní nemůže vyřídit/rozvazat pracovni pomer. Tedy pokud je svepravna a plnoleta. To musi ona sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 05:24

Tak ještě jednou pro pořádek, MUŽ ZA MĚ NIC NEŘEŠIL JEN NAPSAL PRVOTNÍ SMS, výpověď mají písemně, včera jim to dorazilo, alespoň pošta poslala sms že předáno, za pondělí mám „nemoc“ od lékaře, posláno spolu s výpovědi, jen oni mi napsali po tom co to tam dle sms došlo, že to neakceptují jako výpověď, přitom to je standartní zrušení dle §66 k 7.1. Pořád volali a chtěli znát důvod a pak ten mail, že mám Áčka protože to jako doručení výpověďi neuznávají…

• Citovat
  • Nahlásit
14019
8.1.20 05:48
@Anonymní píše:
Tak ještě jednou pro pořádek, MUŽ ZA MĚ NIC NEŘEŠIL JEN NAPSAL PRVOTNÍ SMS, výpověď mají písemně, včera jim to dorazilo, alespoň pošta poslala sms že předáno, za pondělí mám „nemoc“ od lékaře, posláno spolu s výpovědi, jen oni mi napsali po tom co to tam dle sms došlo, že to neakceptují jako výpověď, přitom to je standartní zrušení dle §66 k 7.1. Pořád volali a chtěli znát důvod a pak ten mail, že mám Áčka protože to jako doručení výpověďi neuznávají…

V tom případě bych jim na ten mail odpověděla, že v případě, že výpověď neakceptují, předáš věc na inspektorát práce a že je žádáš o komunikaci pouze písemnou formou, ať máš podklady pro další šetření. Zároveň bych uvedla, že důvody ukončení poměru jsou tvá soukromá věc a nemáš povinnost jim tuto skutečnost uvádět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14019
8.1.20 05:50

Jen ti ještě doporučím - překontroluj si, zda si odevzdala veškeré klíče, přístupy, popř. průkazku do práce - prostě vše, co jsi"vyfasovala".

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14019
8.1.20 05:52

Mimochodem - tu zkušebku máš napsánu ve smlouvě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 06:12

@Králičice ano zkušebku mám ve smlouvě a kartu jsem poslala spolu s výpovědi a papírem co jsem dostala v den nástupu, že tu kartu přebírám, sobě jsem udělala kopii ať něco mám, ale i kdyby není problém ji zablokovat a strhnout mi těch 300, a já jim prvně řekla, že vše chci řešit písemně, ale oni se začali chovat jak dementi a pořád mi vyvolávat že se chovali skoro jako jak telemarketing, pak mi je manžel zablokoval, protože sám toho měl dost a oni mi po přijetí toho dpoisu napsali mail, že to neakceptují a že se nechovám dospěle a zodpovědně, že mám áčko a ať to přijdu vysvětlit osobně proč a pak teprve bude běžet nějaká výpověď, což pořád ksem ve zkušební době, tak mi nemá co běžet… Poprvé tohle zažívám, všude jinde se uměli domluvit se mnou normálně, když jsem končila, ale tady nevím proč mě musí tím deptat.

• Citovat
  • Nahlásit
9439
8.1.20 06:25

Zaměstnavatele jsou nějaký magoři ne? Buď ráda, že jsi odtamtud pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36669
8.1.20 06:35

Jsi precitlivela. Vypoved maji, neni co resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
8.1.20 06:55

Ve zkušební době můžeš kdykoliv ukončit pracovní poměr, jak ty, tak i zaměstnavatel bez udání důvodu.
Výpověď mají a víc bych se tím nezabívala.
V takové práci bych taky nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat