Vyříznutí znaménka

Anonymní
5.5.21 04:58

Vyříznutí znaménka

Ahoj, každý rok chodím na prevenci pih, ac v rodině žádné kožní nádory nemáme. Naposledy jsem byla v září, vždy všecko úplně v pořádku. Jen na zádech mi občas vymacknou komedon, takovou tu černou hlavičku podkožního pupinku. Před týdnem jsem si všimla, že kousek od tohoto místa mám na světlem znamenku (mám min.20 let) cernou tečku jako od tužky, včera jsem proto byla raději na kožním. Lékařka řekla, že je vše v pořádku a tecky by si prý sama ani nevšimla, ale pak raději zkontrolovala dermatoskopem. Myslela, že jde také o komedon, ale protože kvůli umístění na okraji znamenka nešel vymacknout, raději vyřízla znamenko i onu tečku. Nejdříve říkala, že histologie není dle jejího nazoru nutná, ale jak chci, já si ji nechala provést, za 3 týdny budou výsledky. Prý si myslí na 90% komedon. A že kdyby to náhodou bylo něco jiného, je to tim řezem vyřešeno. Silene se bojím, aby nevyšel melanom :roll: Sice nevím, jak tam ta tecka byla dlouho a přijde mi pozitivní, že je kousek od druhého velkého ložiska komedonu, ale bojím se a 3 týdny mi přijde dlouhá doba. Vyrezavali někomu znamenko, které třeba nevypadalo na kontrole 100% benigní a bylo nakonec ok? a jak dlouho trvala histologie? Moc děkuju!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63640
5.5.21 06:22

Vyrezavali mi jich už tuším 20..a vždycky v pohodě. Hlavně klid, není důvod plasit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 06:23

@martina.se dekuju…a přišly jim někdy jakoby podezřelý? Nebo vždycky vypadaly jasne benigne?

• Citovat
  • Nahlásit
63640
5.5.21 06:26
@Anonymní píše:
@martina.se dekuju…a přišly jim někdy jakoby podezřelý? Nebo vždycky vypadaly jasne benigne?

Vždycky se rezou, pac změní tvar, barvu atd.. Nějak to nehrotim.. Hlavně to moc nestuduju, bych se zbláznila, jsem strašně pihata :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2730
5.5.21 06:36

Tak já už mám vyříznutých asi 10 pih a vždy to bylo ok :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 06:52

Moc dekuju, holky…mně přišlo i rech 10% rizika vysoký číslo, tak uvidime :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
152
5.5.21 07:28

Ja mam pryc z tela 25 pih a znaménk. V 18 mi vyrizli pihu, ktera behem mesice zmenila barvu a i tvar. Uz na koznim se jim to nelibilo, o chirurgii ani nemluvim tam jsem jela hned na maly salek. Nakonec z toho byl zakrok jak blazen, protoze jsem mela tu „pihu“ prorostlou do svalu. Za 14 dni byly vysledky a mela jsem maligni melanom. Behem let mi dalsi 2 melanomy vyrizli.
Tim Vas nechci desit, ale kdyby mel doktor byt jen male podezreni tak by Vam to rekl. Ja jsem vedela ze je neco spatne.
Jo a ta piha byla velka 1×2cm a hluboka 10cm…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 07:54

@KSŠO aha,to je mi líto, děkuji za reakci. No, mně řekla, že na 90% komedon, to podkožní černé akné, ale jistá si nebyla. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
152
5.5.21 11:17
@Anonymní píše:
@KSŠO aha,to je mi líto, děkuji za reakci. No, mně řekla, že na 90% komedon, to podkožní černé akné, ale jistá si nebyla. :oops:

Proto bych byla vicemene v klidu. Opravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 11:34

@KSŠO moc dekuju!!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie