Komunikace s člověkem s Aspergrem

Anonymní
4.5.21 19:53

Komunikace s člověkem s Aspergrem

Jak se takový člověk projevuje? Mám totiž pocit, že takový je můj přítel, v komunikaci se chová nestandardně. prosim o anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63703
4.5.21 19:56

Každý asperger jinak. Má to moře projevu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 19:59
@martina.se píše:
Každý asperger jinak. Má to moře projevu

No já vím, ale napadlo mě, že ho v tom event. poznam.

• Citovat
  • Nahlásit
21135
4.5.21 20:06

Musíš s ním jednat přímo. Nechápou ironii a nadsázku a asi ani humor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 20:13
@divine woman píše:
Musíš s ním jednat přímo. Nechápou ironii a nadsázku a asi ani humor.

Tenhle má spíš jinej problém, je poněkud neempatickej a celkově se někdy chová zvláštně. cim je starší, tím víc je s ním ta komunikace blbá. pred 20 lety se choval normálně, teď třeba nechápe, že se má za něco omluvit apod.

• Citovat
  • Nahlásit
10185
4.5.21 20:13

Když je to jenom přítel a ty žádnou vadu nemáš, tak snad ani nezkoumej, co s ním. On se nezmění. Zamysli se jenom nad tím, jestli bys to nestandardní chování chtěla snášet do smrti, mít stejně nestandardní děti. Povaha i psycho vady Jsou dědičné. A ty to zatím můžeš řešit, plus co konkrétně je asperger najdeš na Googlu. Není třeba se ptát tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 20:17
@LaPaloma píše:
Když je to jenom přítel a ty žádnou vadu nemáš, tak snad ani nezkoumej, co s ním. On se nezmění. Zamysli se jenom nad tím, jestli bys to nestandardní chování chtěla snášet do smrti, mít stejně nestandardní děti. Povaha i psycho vady Jsou dědičné. A ty to zatím můžeš řešit, plus co konkrétně je asperger najdeš na Googlu. Není třeba se ptát tady.

No jasně, ale šedá je teorie, barevná je praxe. proto se ptám tady.

• Citovat
  • Nahlásit
7589
4.5.21 20:23

Socialni nezdatnost je u nich vetsinou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 20:24

Ja aspergera mam, ale moc nevím, jak bych ti mohla pomoct. Ta skala projevu je velká a každý to má jinak. U mě je to taky ze jsem se všechny ty sociální dovendosti musela naučit nazpaměť. Někdy to funguje, někdy ne. Občas mi něco nedojde hned, nepochopím ironii, nezvládnu rict milosrdnou lež, nevím, co odpovědět, nevím, jak reagovat, lovit v paměti v pravidlech chování… asi působím jako pako, ale nejbližší si zvykli a ví, o co jde. A ostatním to může být jedno. Obcas narážím při jednání se školkou, lékaři atp a děsím se, co bude, až půjdu do práce, ale krom toho, ze jsem mimoň, si žije uplne normální život. Jen prostě veškeré sve chování musím vedome korigovat.

• Citovat
  • Nahlásit
10185
4.5.21 20:26
@Anonymní píše:
No jasně, ale šedá je teorie, barevná je praxe. proto se ptám tady.

Dočetla jsem později, že ho znáš 20 let.
Takže asi takhle : 1)jestli s ním celou dobu žiješ, tak ještě zvaž, že se na stáří lidi není k horšímu a z chlapa se může stát nerudnej egoista stejně jako ze ženy věčně nafraná šrěkna

1. pokud jsi ho znala před dlouhou dobou jako příjemného chlapa a on po pauze vypadá jako nerudnej samolibej magor, tak se prostě změnil
  1. pokud těch znaků, cos nastudovala v šedi google je vic a nevypadá to, že by si vůbec svoje chování uvědomoval, tak se nejspíš nepleteš, ale lepší to nebude, léčba není

Čili žádná varianta není dobrá. Krátkodobý vztah bych ukončila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 20:31
@LaPaloma píše:
Dočetla jsem později, že ho znáš 20 let.
Takže asi takhle : 1)jestli s ním celou dobu žiješ, tak ještě zvaž, že se na stáří lidi není k horšímu a z chlapa se může stát nerudnej egoista stejně jako ze ženy věčně nafraná šrěkna
  1. pokud jsi ho znala před dlouhou dobou jako příjemného chlapa a on po pauze vypadá jako nerudnej samolibej magor, tak se prostě změnil
  1. pokud těch znaků, cos nastudovala v šedi google je vic a nevypadá to, že by si vůbec svoje chování uvědomoval, tak se nejspíš nepleteš, ale lepší to nebude, léčba není

Čili žádná varianta není dobrá. Krátkodobý vztah bych ukončila. [/citace. ja s ním dlouho byla, pak dlouho ne a teď jsem s ním chvíli znova a koukám, jak se změnil. jakoby to v komunikaci ani nebyl on.on teda nemá typický rysy, ale chová se fakt zvláštně, možná je jen mimořádně sociálně neobratnej. Když jsem s ním chodila prvně, tak jsem ho velmi milovala, tak je i možný, že už tehdy byl stejnej.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 20:33
@Anonymní píše:
Ja aspergera mam, ale moc nevím, jak bych ti mohla pomoct. Ta skala projevu je velká a každý to má jinak. U mě je to taky ze jsem se všechny ty sociální dovendosti musela naučit nazpaměť. Někdy to funguje, někdy ne. Občas mi něco nedojde hned, nepochopím ironii, nezvládnu rict milosrdnou lež, nevím, co odpovědět, nevím, jak reagovat, lovit v paměti v pravidlech chování… asi působím jako pako, ale nejbližší si zvykli a ví, o co jde. A ostatním to může být jedno. Obcas narážím při jednání se školkou, lékaři atp a děsím se, co bude, až půjdu do práce, ale krom toho, ze jsem mimoň, si žije uplne normální život. Jen prostě veškeré sve chování musím vedome korigovat.

Já Asperger nejsem a svy chování taky někdy musim vědomě korigovat, záchvaty vzteku tlumit apod

• Citovat
  • Nahlásit
9729
4.5.21 20:33
@Tarjei píše:
Socialni nezdatnost je u nich vetsinou…

To určitě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10185
4.5.21 20:34

Je to možné, že jsi byla zamilovaná a leccos prehledla.
Ale on se nezmění, ať už to je povaha starnouciho muže nebo něco vrozeneho.
Starý lidi se nemění. Jako to je s tím starým psem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 20:40
@Anonymní píše:
Já Asperger nejsem a svy chování taky někdy musim vědomě korigovat, záchvaty vzteku tlumit apod

Tak jasne, ale asi nemáš pocit, ze ti vybuchne hlava, když to zelí, co sis koupila, ma jiny odstin, než to, co sis koupila minuly týden.. nebo ti nezačne silene bit srdce jen proto, ze ty ručníky nekdo dal do skříňky v jiném pořadí… nějaké korekce svého chování musí provádět každý, ale jen v urcite míře. Já mluvím ovšem o necem trosku jiném.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat