Výroba dekorace na zeď

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Štrample obecná
Kecalka 267 příspěvků 26.07.18 20:26
Výroba dekorace na zeď

Dobrý den,
chci vyrobit dětskou dekoraci na stěnu a přemýšlím, z jakého materiálu ji udělat, aby to vydrželo řekněme aspoň 3 roky pěkné - tedy do dalšího malování. Nemůžu malovat přímo na zeď, musí to být tedy nějaké odejmutelné aplikace. Nálepky ne.
Dále sháním už delší dobu pohyblivé oči na zvířátka ve větší velikosti (alespoň o průměru 3-4 cm, klidně větší). Ideálně samolepící, ale není nutné. Nevíte někdo, kde sehnat?

Děkuji a užívejte si léta 8)

Reakce:

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 26.07.18 20:42
@Štrample obecná píše:
Dobrý den,
chci vyrobit dětskou dekoraci na stěnu a přemýšlím, z jakého materiálu ji udělat, aby to vydrželo řekněme aspoň 3 roky pěkné - tedy do dalšího malování. Nemůžu malovat přímo na zeď, musí to být tedy nějaké odejmutelné aplikace. Nálepky ne.
Dále sháním už delší dobu pohyblivé oči na zvířátka ve větší velikosti (alespoň o průměru 3-4 cm, klidně větší). Ideálně samolepící, ale není nutné. Nevíte někdo, kde sehnat?Děkuji a užívejte si léta 8)

Pohyblive oci vetsi: casto vidam ve Vytvarnych potrebach a nedo v starych klasickych galanteriich. Konkretne, ktera je ma a ktera ne si ale ted nevzponenu.

Myslim, ze u te dekorace zalezi hodne na povrchove uprave, aby to nechytalo prach, a na kvalite barev, aby to nesisovalo. Ale jinak 3 roky nejsou dlouha doba, treba karton z krabic by to mohl klidne zvladnout. Nebo nastrihat a obsit z latky…
Ale CIM TO BUDES PRIDELAVAT? Resim to same a rada bych se inspirovala.

joli31
Kecalka 309 příspěvků 26.07.18 20:55

https://www.davona.cz/…ks/d-127951/¨
https://www.fler.cz/…40mm-8628142
Na dekorace třeba taková gumová pěna, nevím jak se to jmenuje, u nás to mají v takové větší galanterce s věcmi na tvoření. jinak já dělala dekorace z vlnité lepenky a možná zezadu udělaz u provázku očko a zavěsit na zed? já teda měla oboustranou lepící pásku a používala tu.

Štrample obecná
Kecalka 267 příspěvků 26.07.18 21:06

@malytlustyhroch: Tak to se bude odvíjet právě od materiálu. Teď mám lehké věci přidělené oboustrannou lepicí páskou, pokud by to bylo těžší,tak klidně hřebíčky. Napadla mě taky látka nebo třeba filc, ale právě se bojím, že to bude lapač prachu. Kartonovou dekoraci jsme už zkoušeli (z krabic), ale teď chci trošku detailnější tvary a to si s tím neumím představit. Pak jsem ještě kdysi dělala ozdoby z takového jakoby gumového papíru (barevného), ale už si nepamatuju jak se to jmenovalo :mrgreen: a taky neznám výdrž…

joli31
Kecalka 309 příspěvků 26.07.18 21:21

Ten gumový papír jsem měla na mysli, je to tohle
https://www.dumlatek.cz/…a-moosgummi/
máme z toho tedy koupenou dekorai asi 13 let :mrgreen: . otázka je čím to budeš lepit k sobě.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32538 příspěvků 27.07.18 04:30

Nám se na zdi v pokojíku nejvíc osvědčila velká síť a na to si kluk dával fotky, obrázky, pojledy z výletů atd.. Pořád si to aktualizuje, takže se to neomrzí a máme tak hezké věci pořád na očích.

Štrample obecná
Kecalka 267 příspěvků 27.07.18 05:23

@joli31 Super, díky, moosguma je tedy žhavý kandidát :palec: Klasickým herkulesem to nedrží? Jinak jsem našla toto:https://www.vytvarne-potreby.eu/…mmi-lepidlo/ akorát je toho malinko a je to drahé. :think: Koukala jsem, že jseu i samolepicí, ale max A4, takže jen na nějaké menší kousky.

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 27.07.18 09:00
@lucenka píše:
Nám se na zdi v pokojíku nejvíc osvědčila velká síť a na to si kluk dával fotky, obrázky, pojledy z výletů atd.. Pořád si to aktualizuje, takže se to neomrzí a máme tak hezké věci pořád na očích.

Hm, to si musim zapamatovat, mohlo by se to hodit, az batole bude vetsi.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32538 příspěvků 27.07.18 09:04
@malytlustyhroch píše:
Hm, to si musim zapamatovat, mohlo by se to hodit, az batole bude vetsi.

donutila mě k tomu školka, kdy si kluk chtěl vystavovat své výtvory a nebylo, kam je dávat. tak jsem na netu hledala inspiraci :D Teď to máme cca 4 roky a pořád si to různě upravuje.

joli31
Kecalka 309 příspěvků 27.07.18 12:16

To jsem nezkoušela, herkulesem. Obávám se že to bude chtít něco pevnějšího, však na kousku zkus a uvidíš. Já už dekorace nedělám a dělala jsme jen z papíru.

Štrample obecná
Kecalka 267 příspěvků 27.07.18 12:45

@joli31 V nejhorším pořídím tavicí pistoli, stejně to mám v plánu už několik let :mrgreen:

Štrample obecná
Kecalka 267 příspěvků 27.07.18 12:48

Dneska jsem zkoušela malý prototyp - asi 12×6 cm (na zeď přijdou obrázky, které budou mít nejvštší rozměr tak v rozmezí 30 cm až 80 cm) a ten malý drží slušně i herkulesem. Ale uvidíme, jestli to na ty velké bude stačit.

joli31
Kecalka 309 příspěvků 29.07.18 00:48
:palec:
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >