Vyrobené dárky?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
telezska
Kecalka 433 příspěvků 01.10.14 13:15
Vyrobené dárky?

Ahooj.. napadlo mě vyrobit příbuzným k Vánocům nějaký dárečky.. babičky každý rok říkají nic nám nekupujte… :( ale to stejně nikdy tak není a jede se do elektra a vždy se koupí něco co nemají.. ruční robot, ruční vysavač, kuchyňská váha.. nebo sada nožů.. vždy ještě kosmetika.. atd… a pak nám po Vánocívh nadávají že řekli ať za ně neutrácíme že oni dávají peníze nám ať my si něco koupíme a že nechtějí nic… a máme teď ještě dcerku a bude mít první Vánoce a po Vánocích první narozeniny.. tak bychom chtěli koupit něco více právě jí.. a tak mě napadlo babičkám něco vyrobit doma.. ale jsem úplně bez nápadů co třeba… nevyrábíte někdo doma nějaké dárečky co by se dali dát k Vánocům?? děkuji za nápady… :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Monysek8
Kelišová 7497 příspěvků 01.10.14 13:18

U nás babičky nejvíce potěší kalendář s fotkami vnoučat (pravnoučat). Nebo klasicky vyrobené dárky od dětí jako veliká květina z papíru na špejli, obrázek v rámečku nebo na plátně… A skvělá je i knížka Babičko (dědečku), vyprávěj. Tady: http://www.babickarstvi.cz/

quickyq
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 01.10.14 13:24

Vyrábím, resp. dělám domácí dárky… ne kvůli šetření, ale proto, že sama se u toho vyřádím, a ostatní už na ty dárky čekají, milují je, mají z nich radost a jiné už nechtějí. Jsou prostě dělané s láskou. Vždy každému dělám cca 6-7 takových dárků. Já se tím bavím totiž :-)

Např. pečený čaj, domácí čokoláda s doma sušenými brusinkami atd., domácí marmelády, loni i čokoládová povidla, k tomu dělám třeba domácí musli. Pak domácí mýdélka, vonné sáčky… prostě cokoli, na co narazím a hodí se to, líbí… :-) Takové dárky dávám našim babičkám, dědečkům, prababičkám, sestřenkám, tetám atd. Rodičům taky, ale ti k tomu vždy mají jiné dárky. Ale je fakt, že loni ani týdenní wellness pobyt našim neudělal takovou radost, jako ty domácí dárky :cert: :mrgreen:

Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 01.10.14 13:25

Sice to není vyráběný ručně, ale babičky by dostaly co chtěly :mrgreen: http://www.darkyhry.cz/1020-nic.html

quickyq
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 01.10.14 13:25

Jo a je pravda, že našim prarodičům i rodičům dáváme i fotoknížku s našim malým… resp. loni jsme ji k tomu dali a letos zase… :-)

mischelinka
Kelišová 6513 příspěvků 01.10.14 13:26

@telezska tak napadá mě osvědčená klasika typu fotoniha, kalendář s fotkami vás a vnučky, hrnečky s fotkou, sněhová těžítka… nebo vyrobit něco dobrého - domácí vaječný likér, něco zavařit, domácí pečený čaj, domácí čokoládu a hezky zabalit, prostě něco, co mají rádi. Nebo zážitkové dárky, které díky různým slevovým portálům stojí minimum - poukaz na večeři, do solné jeskyně, divadla apod. Jsou tam i pobyty, ale to záleží, jak na tom babičky jsou a taky už to stojí víc peněz.

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 01.10.14 13:27

Já jsem dávala prarodičům, když už nic nechtěli, konzumovatelné dárky (sýry, víno atd.). S vyráběním neporadím, jsem nešika.

ncc1701
Echt Kelišová 7987 příspěvků 01.10.14 13:28

Co třeba zavařit nějaké marmelády, čaje nebo tak do pěkných dóz, vyrobit etiketu a překrýt víčko nějakou kostkovanou látkou? Uplést něco, uháčkovat, ušít…?

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 01.10.14 13:32

@celipipka54 Jo, to je dobrý, na to jsme loni koukali s manželem.. ale 99kč za NIC se nám fakt dávat nechtělo :lol:

@quickyq jsou někde návody třeba na pečený čaj, musli a ta mýdla?

@telezska každoročně kalendář s fotkami vnoučat, plus nějaká kosmetika, pro manželovo babi dárkový koš s dobrotama

kaja00
Extra třída :D 13532 příspěvků 01.10.14 13:34

Před nedávnem jsem na youtube našla video na barevný balzám, ten nápad se mi mo líbí, napiš kdyžtak, já ti pošlu odkaz ;)

quickyq
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 01.10.14 13:39
@atominnka píše:
@celipipka54 Jo, to je dobrý, na to jsme loni koukali s manželem.. ale 99kč za NIC se nám fakt dávat nechtělo :lol:

@quickyq jsou někde návody třeba na pečený čaj, musli a ta mýdla?

@telezska každoročně kalendář s fotkami vnoučat, plus nějaká kosmetika, pro manželovo babi dárkový koš s dobrotama

Určitě na netu, já kombinuju několik návodů… na mýdlo si to přesně nepamatuju, ale na google najdeš.

Čaj a musli dělám podle toho, co komu chutná.

Např. mamka čaj - do pekáčku dám nakrájená jablka, pomeranč, nasypu domácí brusinky zaveřené, zaliju tím nálevem na brusinky, zasypu skořicí, trochu cukru (moc ne, mamka nemá ráda, bráchovi zase naopak hodně :mrgreen: ), do pytlíčku dám hřebíček, ještě i celou skořici, vymačkám trochu citronové šťáky a nakonec naliji trochu nějakého alkoholu (nejčastěji slivovice) a dám péct.

Musli pro bráchu: Osmahnu na rozpálené pánvičce sušené ovoce (brácha miluje naše brusinky, švestky, banán), přidám ovesné vločky a nasekané oříšky (směs mandlí, lískových, co mám doma…) a nakonec zaliji tekutým medem a ještě chvilku na pánvičce míchám. A konec. Sestřenka do toho má ještě ráda kokos, mamka zase rozinky… :mrgreen: Musli dělám každý týden, manžel ho snídá, bráchova přítelkyně chce na koleje :lol: :lol: (jo a někdy do toho nasekám i čokošku)

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 01.10.14 13:41

Já jsem dostala od synovce udělanou dekoraci. Prázdnou lahev naplnil různými těstovinami, pískem, kamínky, čočkou, rýží…atd… :pankac:
A je krásné a jednoduché. :mavam:

Bábrdl
Generální žvanilka 22808 příspěvků 01.10.14 13:48

Domácí marmeláda je super. Zvláště, když se s Tim někdo vy blbne. Udělá ty starosvetske etikety, přes vicko kostkovane plátno. A hlavně, když to je z jahod, borůvek, malin, tak je to fakt i hodnotný darek. Z rybízu nebo angreštu už min

Gerberka
Závislačka 3238 příspěvků 01.10.14 13:53

@telezska

ahoj, já vyrábím korálkové ozdoby - hvězdičky, andílky, stromečky…šperky z korálků teda ne, ty neumím…jsem samouk podle těch brožurek TOPP nebo i návodů na internetu. Začínala jsem před x-lety se zvířátkama a ty jsou složitější než vánoční ozdoby, vánoční ozdoby jsou super, každý to vždy obdivuje, na vánoce začínám vyrábět tak už od září ;), abych stihla dostatečný počet na rozdávání :D - tím myslím i v práci, u kluků učitelkám apod…

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 01.10.14 13:56

@quickyq wow, to zní luxusně, to zkusím, děkuji :kytka: hlavně tchýni to 100% nadchne, tak na tohle je. :palec:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >