Výše alimentů bez příjmů

Anonymní
7.4.21 11:20

Výše alimentů bez příjmů

Ahoj holky,

čeká mne soud s mým bývalým. Podnět jsem dala já, protože jsem už v naprosto zoufalé situaci. Při našem rozchodu jsme se dohodli na výši alimentů 4 tis. Kč. Bohužel posledních asi 10 měsíců mi nedává ani korunu, malou si bere jednou za měsíc a to nárazově, že třeba napíše v neděli ráno, jestli máme čas. Nedá se s ním počítat nebo cokoliv plánovat. Na kroužky nepřispívá, tábory neplatí, oblečení atd. nekupuje. Bývalý je oficiálně nezaměstnaný, protože má asi 20 exekucí, které neřeší. Peníze si vydělává na „černo“.

Jakým způsobem bude probíhat určení styku a výpočet výše alimentů, když nemá oficiálně žádné příjmy? Máte někdo zkušenost?

Jinak ano, vím, byla jsem mladá a blbá…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
349
7.4.21 11:27

Bys mu leda musela tu práci na černo dokázat :roll: je to hrozny, dneska stačí poslat jednou za 3 měsíce 200,– a chlapovi nemůžou nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20800
7.4.21 11:51

Leda mu dokázat, že někde dělá na černo. Jinak mu můžou stanovit ledacos, ale jak to z něj pak budou dostávat je otázka, kde nic není, není co brát :nevim: Určení styku vam určí soud, pokud se nedomluvíte, často to bývá třeba každý druhý víkend, ale on nemá povinnost si dítě brát, takže i když bude styk určený a on v tu dobu nebude mít zájem, tak dítě nikam nemusí, ale zas se nemůže dožadovat styku v jiný termín ( pokud se na tom nedohodnete no).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1031
7.4.21 11:52

To opravdu záleží na soudkyni. Má známá měla taky bývalého nefachčenko, a vyměřili mu 300,–Kč, i když pracoval na černo. Na druhou stranu druhej zase měl přiznanej příjem, ale mnohem menší než ve skutečnosti a soudkyně to neuznala, že mu nevěří a napálila mu alimenty, který odpovídali platu za tu pozici, kde byl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75964
7.4.21 12:14

No, ono je to v tomhle případě bohužel stejně fuk, ať mu určí, co mu určí, s 20 exekucemi a psací načerno stejně nic moc neuvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 12:31

@j.a.n.i1 Zase když ale nebude alimenty platit, tak ho můžou zavřít nebo?

• Citovat
  • Nahlásit
75964
7.4.21 13:15

No, pokud posle každý mesic 300,– tak se snaží a nikdo ho nezavre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63071
7.4.21 15:58

Musíš mu dokázat ty nebo soud to, že kdyby byl nezaměstnaný, určitě nežije tak, jak žije - dráhy nájem, auto, značkové Hadry atd.. Pokud to nedokážete, budeš mít minimum, popř přejde povinnost placení a jeho rodiče

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63071
7.4.21 15:59

@j.a.n.i1 alimenty mají před exekuci přednost :think: ale jasný, nemá nic ofiko.. Leda požadovat po jeho rodičích

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
7.4.21 16:34

Těžko říct, jak soud tuto jeho „příjmovou“ situaci vyhodnotí.
Zajímavé, že je, že byl ochotný souhlasit dobrovolně s 4000Kč. Poslal je vůbec někdy?
Pokud ano, máš k tomu v ruce nějaký důkaz o předání peněz?
Kdyby jo, pak soudce je schopný to vzít vpotaz, že platil 4000 i když měl exekuce a tím tedy dokáže, že příjmy měl a nyní bezdůvodně neplatí. Žádej u soudu alespoň to, co ti slíbil, Lepší žádat více, než méně.

Byl bych rád, pokud bys sem po soudu napsala, jak jsi dopadla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 10:07

Ty nemusis, zakladatelko, u civilniho soudu (o urceni vyzivneho) jeho cerne prijmy prokazovat vubec. To je hloupost. Soud totiz ze zakona zkouma nejen skutecne prijmy, ale zejmena moznosti a schopnosti otce ditete, tj. prijmy hypoteticke (kolik by si mohl vydelat, pokud by pracoval radne dle svych schopnosti). Prakticky se to dela tak, ze pokud je otec ditete napr. vyuceny elektrikar, tak soudce oslovi urad prace a dotaize se, jake maji pracovni nabidky pro elektrikare. Pak nabizene vydelky zprumeruje a z toho vymeri vyzivne.

Dalsi vec je samozrejme otazka, jak z nej ty penize nasledne realne vymoci. Ale k tomu dotaz nesmeroval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6599
8.4.21 10:18
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Zase když ale nebude alimenty platit, tak ho můžou zavřít nebo?

Jakoze kdyz bude sedet, tak ty dluzne alimenty dostanes? :lol:
Pozde bycha honit, kdyz ti bylo tehdy jedno s kym mas dite, ted uz to opravdu nijak nezachranis.

Musis zacit vydelavat anebo si najit nahradniho tatinka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 11:06
@LennyL1 píše:
To opravdu záleží na soudkyni. Má známá měla taky bývalého nefachčenko, a vyměřili mu 300,–Kč, i když pracoval na černo. Na druhou stranu druhej zase měl přiznanej příjem, ale mnohem menší než ve skutečnosti a soudkyně to neuznala, že mu nevěří a napálila mu alimenty, který odpovídali platu za tu pozici, kde byl.

To nezalezi na soudkyni. Zakon ma pro vsechny stejna pravidla. A pokud jednotlivy soudce rozhodne spatne, coz samozrejme bohuzel nelze vyloucit, nabizi se odvolani. Se 300,– Kc mesicne pracuji dejme tomu trestni soudy, u kterych plati jina pravidla (tam jsem videla i vyzivne jeste nizsi, ale otec byl ztracena existence, temer porad ve vezeni) a zaroven mel stejne civilnim soudem(= podklad pro exekutora) ulozenou povinnost prispivat 2000 Kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68565
8.4.21 11:10
@Heaven98745 píše:
To nezalezi na soudkyni. Zakon ma pro vsechny stejna pravidla. A pokud jednotlivy soudce rozhodne spatne, coz samozrejme bohuzel nelze vyloucit, nabizi se odvolani. Se 300,– Kc mesicne pracuji dejme tomu trestni soudy, u kterych plati jina pravidla (tam jsem videla i vyzivne jeste nizsi, ale otec byl ztracena existence, temer porad ve vezeni) a zaroven mel stejne civilnim soudem(= podklad pro exekutora) ulozenou povinnost prispivat 2000 Kc.

trestní soud vyměřuje alimenty? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 11:14
@Lama Lama píše:
trestní soud vyměřuje alimenty? :think:

Pro posouzeni otazky viny a trestu trestni soud stanovi vysi alimentu mnohdy odlisne (v nizsi castce) nez soud civilni. Tim se ale nic nemeni na rozhodnuti soudu civilniho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat