Musím odejít a chce mi vzít dceru

Anonymní
6.4.21 08:06

Musím odejít a chce mi vzít dceru

Prosím pomozte mi. Už potřetí jsem mu přišla na nevěru (s tou samou jako vždy, já blbá) a třetí šanci mu nechci dát. Chci odejít protože při hádce mi řekl „nech tady malou, sbal se a táhni“.

Chci jít na čas k rodičům, aby se situace uklidnila, ale bojim se, že mi malou sebere. Vidim nejhorší scénáře.

Chci dnes jet na OSPOD vyřídit si nějaké podklady, pomoc, snad budou úřadovat. Chtěla bych podat na soud předběžné opatření svěření do péče.

Od vás prosím radu. Když to dnes vše podám a zařídím, jak dlouho může trvat vyřízení? A dopustim se něčeho, když už dnes odejdu i s dcerou? On by samozřejmě věděl kam jdeme. Nechci dceru odstřihnout od otce, ji nadevše miluje (i když to tvrdil i o mě).

Já chci hlavně trochu času, srovnat so v hlavě, jestli to má ještě smysl slepovat. Nebýt nevěry, měli jsme vlastně hezký vztah jen s běžnými skřípnutími.

Případně. Poraďte co dál můžu dělat.

Já se tak bojím. Jsem zoufalá, na dně v situaci, která moc bolí a je těžká jak nikdy nic na světě nebylo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
997
6.4.21 08:10

Nedopustíš se vůbec ničeho, normálně odejdi k rodičům a promysli si to pořádně, pak se rozhodni. pokud Tě ale dlouhodobě podvádí, tak to evidentně nemá smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
6.4.21 08:11

Zažádat o předběžné opatření atd. Na tom Ospodu Ti poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
6.4.21 08:11
@Anonymní píše:
Prosím pomozte mi. Už potřetí jsem mu přišla na nevěru (s tou samou jako vždy, já blbá) a třetí šanci mu nechci dát. Chci odejít protože při hádce mi řekl „nech tady malou, sbal se a táhni“.

Chci jít na čas k rodičům, aby se situace uklidnila, ale bojim se, že mi malou sebere. Vidim nejhorší scénáře.

Chci dnes jet na OSPOD vyřídit si nějaké podklady, pomoc, snad budou úřadovat. Chtěla bych podat na soud předběžné opatření svěření do péče.

Od vás prosím radu. Když to dnes vše podám a zařídím, jak dlouho může trvat vyřízení? A dopustim se něčeho, když už dnes odejdu i s dcerou? On by samozřejmě věděl kam jdeme. Nechci dceru odstřihnout od otce, ji nadevše miluje (i když to tvrdil i o mě).

Já chci hlavně trochu času, srovnat so v hlavě, jestli to má ještě smysl slepovat. Nebýt nevěry, měli jsme vlastně hezký vztah jen s běžnými skřípnutími.

Případně. Poraďte co dál můžu dělat.

Já se tak bojím. Jsem zoufalá, na dně v situaci, která moc bolí a je těžká jak nikdy nic na světě nebylo.

A proč se tedy tak urputně bojíš, že by měl u sebe vaší dceru? Kolik jí je, je kojená? Na ten OSPOD zaběhni, měla bys podat žádost o předběžné svěření do péče. Na tvém místě bych mu klidně napsala dopis/mail (kopii si schovala) o tom, že si jedeš odpočinout k rodičům tam a tam, a že pokud by malou chtěl vidět, nebudeš mu naprosto nijak bránit. Že se chceš na všem dohodnout a zájmu dítěte. Bude to pro tebe polehčující okolnost do budoucna. Ale na tvém místě bych vydechla doma, zařídila svěření do péče a až pak se stěhovala. Pokud ti krom nevěry nic nedělá, není důvod někam hned prchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68489
6.4.21 08:25

KOlik je dítěti? S předběžkem bych moc nepočítala.
*A dopustim se něčeho, když už dnes odejdu i s dcerou? * To je otázka… Jak daleko, kolik je dítěti? Když to vezmeš obráceně - dopustil by se on něčeho, kdyby dnes odešel ke svým rodičům a vzal dceru sebou? Jak by jsi reagovala ty?
Když to vezmeš obráceně - kdyby chtěl on odejít, co by minimalizovalo, aby jsi dělala co nejmenší obstrukce?

Příspěvek upraven 06.04.21 v 08:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20613
6.4.21 08:27

Když pojedeš na návštěvu k rodičům, ničeho se nedopouštíš. A na ten OSPOD zajdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1054
6.4.21 08:30

Ja bych nikam s dítětem neutikala. Žádné násilí u vás neprobíhá a to ze jsi na něj naštvaná není duvodx abys mu s dcerou někam odcházela. Dcera neji prostředek, jak si vzájemně ubližovat. To byste si oba měli uvědomit. Pokud není mimino, vy oba maze zájem o péči, ani jeden z vás není žádný fetak apod, tak asi skončíte u střídavky nebo u rozšířeného styku. Co takhle zajít na ten ospod se poradit a pak se chlapa zeptat, jak by si to představoval. Než utíkat i s dítětem a řešit to bez něj. I když je to blb, porad je to otec dítěte a podle toho, co píšeš, tak ne špatný otec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7616
6.4.21 08:30

Kolik je dítěti? Dite ti nikdo nesebere, ale on je stejně rodič jako ty, má stejná práva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
6.4.21 08:48

Tady zase polovina světic, prý proč by neměl mít dceru u sebe a násilí se nekoná, naštvání není důvod mu brát dceru… úplně mimo. Jasně že nevěra je psychické násilí, nemá to s naštváním nic společného, nedá se v tom žít, dvě šance dostal, to je víc, než by dostala většina nevěrníků. Kecy o tom, proč by neměl mít dceru u sebe on ani nečti, on to podělal, zničil váš vztah, takže prostě dítě se nedá rozpůlit.

Teď reálně, pokud jsou rodiče někde ve stejném městě popřípadě pár kilometrů daleko, normálně se seber i s dcerou a běž. Problém by byl nějaká velká vzdálenost, protože o místě bydliště rozhodují oba rodiče, nedohodnou-li se, tak za ně rozhoduje soud. Fakticky ale on nemá žádnou páku, jak ti v tom zabránit. Na ospod zajdi, tam ti se vším poradí.

Jak to bude dá, to uvidíš, ale počítej, že se v nejhorším může stát, že až proběhnou soudy, můžete mít střídavku. To dopředu nikdo neodhadne. Teď se seber, vezmi malou a klidně běž k rodičům, a zajdi na ospod. A hlavně se ho neboj, nemůže ti nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
6.4.21 08:51

@Arboretka Pokud by jednala podle tvé úžasné rady, tak se jí taky může stát, že si on dceru vezme na prochajdu a už jí ji nevrátí. Navíc bude mít následně výhodu, protože si dítě odvede do společného bydlení, takže nějaké výkřiky o tom, jak jí unesl, budou zakladatelce k ničemu. Fakt rada nad zlato a stoprocentně v zájmu dítěte :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68489
6.4.21 09:02
@Arboretka píše:
Tady zase polovina světic, prý proč by neměl mít dceru u sebe a násilí se nekoná, naštvání není důvod mu brát dceru… úplně mimo. Jasně že nevěra je psychické násilí, nemá to s naštváním nic společného, nedá se v tom žít, dvě šance dostal, to je víc, než by dostala většina nevěrníků. Kecy o tom, proč by neměl mít dceru u sebe on ani nečti, on to podělal, zničil váš vztah, takže prostě dítě se nedá rozpůlit.

Teď reálně, pokud jsou rodiče někde ve stejném městě popřípadě pár kilometrů daleko, normálně se seber i s dcerou a běž. Problém by byl nějaká velká vzdálenost, protože o místě bydliště rozhodují oba rodiče, nedohodnou-li se, tak za ně rozhoduje soud. Fakticky ale on nemá žádnou páku, jak ti v tom zabránit. Na ospod zajdi, tam ti se vším poradí.

Jak to bude dá, to uvidíš, ale počítej, že se v nejhorším může stát, že až proběhnou soudy, můžete mít střídavku. To dopředu nikdo neodhadne. Teď se seber, vezmi malou a klidně běž k rodičům, a zajdi na ospod. A hlavně se ho neboj, nemůže ti nic.

Na to ti žádný soud neskočí, že nevěra je psychické násilí a důvod sbalit dítě.
Souhlas, že pokud jsou rodiče ve stejném městě, problém nenastane. Jen bych se dopředu dohodla ( nejlépe písemě, stačí mail), jak a kdy bude o dítě pečovat on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1054
6.4.21 09:09

@Arboretka jo, to jsou skvělé rady… sebrat dite a odejít, on ti nemůže nic… na to jsi přišla kde? Stejně tak se muze s dítětem sebrat on a ona mu pak nemůže nic? Rodiče jsou oba dva, oba mají stejná práva i povinnosti. Pokud jsou vztahy tak napjate, ze nebude možné se v klidu domluvit, tak je teď nejlepší zůstat doma, řešit to s ospod, řešit to s nim. Žádný zdrhani k rodičům. A ne, nevěra není psychické násilí a už vůbec ne důvod k tomu, aby nemohl pečovat o dítě. Chápu, že je to silena situace, ale když budou oba jen kolem sebe kopat, vyhrožovat a brát si vzájemně dite, tak nedocili vůbec ničeho. Možná tak psychických problémů toho ditete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3601
6.4.21 09:30
@Lama Lama píše:
Na to ti žádný soud neskočí, že nevěra je psychické násilí a důvod sbalit dítě.
Souhlas, že pokud jsou rodiče ve stejném městě, problém nenastane. Jen bych se dopředu dohodla ( nejlépe písemě, stačí mail), jak a kdy bude o dítě pečovat on.

Soud neskáče, soud rozhoduje a věř, že věta: " ty odejdi, ale dítě mi tu necháš" psychické násilí teda je. Záleží samozřejmě na matce, některé to láme srdce, jíná to třeba uvítá. Zakladatelka je zjevně ten první případ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68489
6.4.21 09:40
@edding400 píše:
Soud neskáče, soud rozhoduje a věř, že věta: " ty odejdi, ale dítě mi tu necháš" psychické násilí teda je.Záleží samozřejmě na matce, některé to láme srdce, jíná to třeba uvítá.Zakladatelka je zjevně ten první případ.
šiš, to je zas manipulace :roll:
Ne, soud rozhodně nesvěří dít předběžně matce na základě věty: „ty odejdi, ale dítě mi tu necháš“. Během těch rozvodů a rozchodů padnou mnohem horší věci, obě pohlaví nevyjímaje a soud podle takových jednorázových zvolání opravdu nerozhoduje.
Rozhodně jeho chování neobhajuji. Jen řikám, že pokud ona sbalí dítě a odejde, tak jen fakticky realizuje to, čím on „jen“ vyhrožuje.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
6.4.21 09:47

@edding400 A záleží i na otci. Některému je jedno, když se jeho žena sbalí i s dětmi a odejde, jinému to láme srdce :nevim: A stejně jako on řekl, že ona má táhnout a dítě tam nechat, tomu nejspíš předcházela její věta „odcházím a malou si beru s sebou“. Chápeme? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat