Výška dítěte ve 2 letech - začít řešit s doktorem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bajam
Kecalka 143 příspěvků 03.12.18 23:54
Vyska ve 2 letech

Ahoj, chci se zeptat jestli je mezi vama nejaka co mela drobneho syna. Ten muj ma ted ve 23 mesicich 11 kg a 81cm. Nevim jestli to zacit resit s doktorkou nebo pockat? Na prohlidce v roce a pul se nenechal ani zmerit ani zvazit…nic ani nerikala. Je dost zivej a jidlu taky moc neda…nerada bych neco zanedbala :( (jinak porodni vaha 3020, 48 cm, v terminu) diky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinePapeJ
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 04.12.18 00:08

No, dcera měla ve dvou letech 83cm a 10,5kg a to byla opravdu drobounká. Kdyby to měl její brácha, asi bych byla nervozní a určitě to řešila s pediatrem. Můj syn měl ve dvou letech 86cm a 13,5 kg a stejně je ve skupině stejně starých dětí celkem prcek, ale pořád si říkám, že je celkově větší, než ségra v jeho věku. I když obě děti byly větší, než tvoje při porodu. Dcera měla 3.490kg a 49cm a syn 3.910kg a 51cm, takže možná je to i tím. Taky záleží jak jste velcí vy, jeho rodiče. Já jsem sice prťavá, ale táta dětí je velikej.

Dudlak
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 04.12.18 00:25

Ahoj, můj syn ma 2r a 4 mesice a má 88 cm a 10,3 kg. Je fakt drobek, výška by ještě šla, ale váha je mizerná. A to jí pěkně… U doktorky jsem mu nedavno nechala brát krev a je úplně zdravy. Má teda ABKM od malička. Ještě jsme s doktorkou domluvení že později, třeba za rok, dva, nechame vyšetřit růstové hormony. Ale zatím to nechám, do výšky roste 5cm za půl roku. Pokud se tim trápíš tak se svojí doktorkou domluv, měla by tu krev vzít. Pak když bude zdravý, tak bude jen malý no. A třeba skokove vyrostou v 10ti letech…

KittyKatty
Kecalka 111 příspěvků 04.12.18 00:38

Ahoj :mavam: Mám holčičku,na 18-ti měsíční prohlídce měřila 86,vážila 12,6 když se narodila tak měla přesně 3Kg a 49 cm (teď jí je 21 měsícú) Mám známou a ta má kluka asi o rok staršího,když si spolu hrajou tak se furt udivujem že jsou stejně veliký a vypadaj jak dvě stejně staré děti :D Zeptám se ti pak schválně kolik váží a měří.Ale vím že doktorka nikdy nic neříkala(ani mě ani jí)

Anna85
Kecalka 374 příspěvků 04.12.18 03:17

A kolik meris ty a muz?
Nas kluk ve dvou letech mel 92cm a 12kg, ale muz meri 1,95 a ja jsem taky vysoka. Synovec je o rok starsi a uz jsou skoro stejne velky. Rodice ma o dost nizsi nez jsme my dva, takze pocitam ze nas ho za chvili preroste.

Příspěvek upraven 04.12.18 v 03:32

Sluncee
Nováček 7 příspěvků 04.12.18 03:30

@bajam
My mame to same+- syn ma 2roky a taky je tak drobny.skoro nejí ale energie ma za 2. Pri narozeni - v terminu mel 2590 a 46 cm.uplny drobek. Neresim to je spokojeny, vypada zdrave ani hubeny ani cvalda. Snazim se mu jen casto nabizet jidlo. Pomalu se rozjida. Nase doktorka to resi a kazdy pul rok chodime na prevazeni a premereni. Kazde dite ma sve tempo a pokud to neni opravdu extremni, nechci sebe ani syna tim stresovat. Ja merim 169 a muz 189.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5702 příspěvků 04.12.18 03:34

Mala ma za tri tydny dva a ma 90cm,ale ja mam 178cm,takze to ma mit po kom.Vypada to sice u syna na takovy paty percentile,ale jestli jste vy drobnejsi,tak to neni problem…

weyky
Neúnavná pisatelka 19216 příspěvků 65 inzerátů 04.12.18 03:40

Syn ma 21 mesicu a ma 91 cm a skoro 14 kg a je vetsi,nez kamaradky syn,co ma 2,5 roku :nevim: to je hrozne individualni.­.zalezi na tom,jak jste vysoci vy,ja mam 177 a manzel jeste o fous vic.

bajam
Kecalka 143 příspěvků 04.12.18 05:24

Ja mam 165, pritel 183…asi pockam po svatkach a zajdu za ni…to bude mit dva roky…nikdy sem to moc neresila ale kazdej jak me na to upozornuje tak me to zaclo vrtat hlavou :(

Ju21na
Kecalka 226 příspěvků 04.12.18 06:09

Syn měl 86 cm a 11 kg. Je hodně živý, jí hezky, žádný hubeňour - spíše je svalnatější. Dnes, skoro ve 3 letech výškově zapadá mezi dvouleté děti :D Já to neřeším a ani mi nenapadlo to řešit. Já 160 cm a manžel 180 cm. Holt bude po mně :mrgreen:

chaela
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 2 inzeráty 04.12.18 06:48

Náš mladší měl ve 2 letech 11 kg a 83 cm. Prcek je to teda dost. Všechny stejně staré a i spousta mladších děti je větší než on. Při porodu měl 3020 g a 49 cm. On teda ale ji víc než o dva roky starší brácha, občas i víc, než já. Doktorka to neřeší, roste rovnoměrně, vyvíjí se normálně. Má i dost malou hlavu, ale ta taky pěkně roste. Tak asi holt bude prcek. I nás starší je mezi vrstevníky jeden z nejmenších (ve školce je druhý nejmenší a to zdaleka není nejmladsi), ale pořád je větší, než mladší. Já mám 169 a manžel 174, tak ani nemají po kom být velcí.

warita
Echt Kelišová 8450 příspěvků 04.12.18 07:31

Nase mala mela porodni vahu 2980g, 47cm a ted na 2 letech ma 88cm a 12,5kg. Prijde mi tak akorat, co do vysky mozna lehce nadprumer, vetsina lidi si mysli, ze je starsi, nekteri ji hadaji i 3 roky, ale to muze byt i tim, ze ma huste dlouhe vlasy, takovou lvi kstici ma, tak mozna proto.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 04.12.18 07:37

Ahoj, u nás na 19 měsících měl 81cm a 9 a půl kilo. Výškově bída, váhové už je i mimo tabulky. Naštěstí máme doktorku,která to moc neřeší, pokud vidí, že je dítě jinak šikovné. Má teda i dost malou hlavicku, tam jsme taky mimo grafy, ale opět doktorka neřeší,protože malý ve svém věku zvládá perfektně to, co jeho sourozenci zvládly mnohem déle.

blumen
Hvězda diskuse 42748 příspěvků 04.12.18 07:49

@bajam 81 cm jsem mela ve 2 letech ja a v dospelosti merim 150. Ale kluci to asi dozenou v puberte, navic, kdyz je tatinek vyssi. Ale za zeptani nic nedas.

Keyllah
Echt Kelišová 9734 příspěvků 04.12.18 08:11
@bajam píše:
Ja mam 165, pritel 183…asi pockam po svatkach a zajdu za ni…to bude mit dva roky…nikdy sem to moc neresila ale kazdej jak me na to upozornuje tak me to zaclo vrtat hlavou :(

hlavně klid. ten můj má ve dvou a půl letech necelých 12kg a cca 83-85cm, ve dvou na tom mohl být tak jak ten tvůj. Je prostě drobnější, jeho sestra taky. Mám kamarádku, která s tím má opravdu problém a byli na tom hůř než ty. Dle mého jsi v tabulkách, prostě máš jen drobnější dítko ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >