Nějaké rady na odplenkování?

2.12.18 09:49

Nějaké rady na odplenkovani

Dobre rano, jako nezkušená maminka, bych ráda poprosila o rady ohledně odplenkovani 2 leteho.
Není to tak dlouho, co se nám dařilo občas chodit na nočník, ale bohužel vlivem babičky přišla velká nechuť k nočníku, tak jsme nechali být (bylo mu cca 14 měsíců, napopud babičky, že už měl být od roku bez plinek), ale teď už je čas, aby se těch plinek zbavil.
Dávám ho na velký záchod zatím pravidelně po spinkani před a po odpočinku po obědě a před spaním večer a přes den se snažím vysvětlovat, že si musí říct když bude chtít a ptám se, ale neřekne si a když se posadí tak během chviličky chce zase dolů, aniž by vykonal potřebu.
Máte prosím nějakou radu, aby jsem mu ten záchod nějak nezošklivila, aby ve finále na tom nebyl jako s nocnikem? Nechtěla bych to nějak zkazit, aby s tím později neměl třeba problémy. Chválíme, tleskáme, ale moc to nezabírá :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

13686
2.12.18 09:52

Není zralý. Důležité je, aby dítě vědělo, že se čůrá do záchodu, občas se mu to připomínalo a zbytek přijde sám. Většinou děti odhodí plenky ze dne na den. Na babičku se vybodni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23344
2.12.18 09:53
@KristýnaHavlová píše:
Dobre rano, jako nezkušená maminka, bych ráda poprosila o rady ohledně odplenkovani 2 leteho.
Není to tak dlouho, co se nám dařilo občas chodit na nočník, ale bohužel vlivem babičky přišla velká nechuť k nočníku, tak jsme nechali být (bylo mu cca 14 měsíců, napopud babičky, že už měl být od roku bez plinek), ale teď už je čas, aby se těch plinek zbavil.
Dávám ho na velký záchod zatím pravidelně po spinkani před a po odpočinku po obědě a před spaním večer a přes den se snažím vysvětlovat, že si musí říct když bude chtít a ptám se, ale neřekne si a když se posadí tak během chviličky chce zase dolů, aniž by vykonal potřebu.
Máte prosím nějakou radu, aby jsem mu ten záchod nějak nezošklivila, aby ve finále na tom nebyl jako s nocnikem? Nechtěla bych to nějak zkazit, aby s tím později neměl třeba problémy. Chválíme, tleskáme, ale moc to nezabírá :?

Počkat. Vysazovat, ale netlačit na pilu. Neposlouchat rádoby napomocné rady babičky.
Syn nesnašel nočník a sám od sebe začal říkat, že půjde na záchod. Bylo to někdy kolem druhého roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
2.12.18 09:57

ja se zeptám jinak - proc je tak moc nutný, aby chodil na nocnik/záchod? mas proto nejaky důležitý důvod, krom toho, ze ,,uz by měl”? to je důležitý si ujasnit. a pak dal postupovat. bud natvrdo sebrat plenku a resit nehody a na ten záchod ho nutit za každou cenu, nebo - a s tim se maximálně ztotoznuji - to proste neřešit a počkat, az bude připraveny. můj syn přesně ve dvou letech noční nesnášel, hysterie jen ho viděl (měl to tak odkakziva, bez jedine negativní zkusenosti, jen nemá moc rad změny), mesic na to si sám sundal plinku a začal chodit na záchod, později i na nocnik. uplne sám a bez kecu. a me toto ušetřilo nervy a stres, bylo to cele v pohodě a klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
481
2.12.18 09:57

ze zkušenosti se synem bych to nelámala přes koleno a počkala na jaro. Jinak sme plenu vzali a nechali jen na odpolední a noční spaní, párkrát se počůral, ale šlo to a když je venku teplo tak to tak neva :) v zimě bych se do toho nepouštěla. Bylo mu necelých 2,5r když sme mu plenu vzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
2.12.18 09:58

A udělá teda do toho záchodu alespoň někdy něco? Já bych tedy zkusila ještě vytáhnout nočník, jestli se nechytne, pro děti není úplně příjemné sedět s visicima nohama na záchodě, ne každé to snese.
Třeba můj mladší chodil jen na záchod, ale než chodil tam, tak nějakou dobu chodil na stojáka do sprchace, kde zkrátka roztahnul nohy a pustil to :oops:
Jinak základ byl u nás vždycky holý zadek, neptat se, ale rovnou vysazovat a zařídit to tak, aby dítě mohlo jít samo, tj. nočník byl na dohled, u záchoda bylo stupátko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
2.12.18 10:01

1. Nechat ho, az na to prijde sam; 2. Zkusit indianskou metodu, vzit plenky a proste mu ji nedat (pouze na spani). Pry do dvou tydnu by dite melo byt odplenkovane, ale nezkousela jsem.
Co se mi osvedcilo, bylo nechat behat s holym zadkem, ale bylo leto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.18 10:03

@Marie432875
Právě bych řekla, že je to takový spíš nátlak, všichni kolem, už jsou bez plinek v klidu, od rodiny, že už by taky měl být.
Mě osobně jde o to, aby jsme se nemuseli trápí s občasným opruzenim, ale hlavně na jaře jdeme na zápis do školky a aby mi ho tam přijali bez problémů :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.18 10:10

@Helileli
Párkrát jsme to vychytali, chválili jsme, splachovali jsme společně, to se mu líbilo, ale pokud to nebylo bezprostředně, nebo malinkou chvilinku, jak jsem ho tam ne posadila, tak mi řekl ee ne a chtěl do minuty dolů. Nenutím ho, aby tam musel sedět než něco udělá.
Nočník je u nás noční můra, řev jen jak ho vidí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23344
2.12.18 10:11
@KristýnaHavlová píše:
@Marie432875
Právě bych řekla, že je to takový spíš nátlak, všichni kolem, už jsou bez plinek v klidu, od rodiny, že už by taky měl být.
Mě osobně jde o to, aby jsme se nemuseli trápí s občasným opruzenim, ale hlavně na jaře jdeme na zápis do školky a aby mi ho tam přijali bez problémů :(

Ale už ti nikdo neřekne, že se to v roce odplenkovabé dítě občas pomočí, co? S tím se nikdo nepochlubí. Syn neměl pleny na noc někdy kolem 2,5. Musela jsem ho stejně v noci budit a dát vyčůrat. Při hlubokém spaní se nevzbudil. Na zimu odplenkovávat je blbina. Na jaře to bude lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
2.12.18 10:13
@KristýnaHavlová píše:
@Marie432875
Mě osobně jde o to, aby jsme se nemuseli trápí s občasným opruzenim, ale hlavně na jaře jdeme na zápis do školky a aby mi ho tam přijali bez problémů :(

Na nátlak se vykašlete a zkuste to až se oteplí, aby mohl doma lítat jen v tričku a viděl co se děje když čůrá. Taky se musí naučit vydržet delší dobu. Jestli si ucmrndne 3× za hodinu tak to nemá ani smysl. Až k tomu dozraje sám, tak bude najednou během pár dní umět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19559
2.12.18 10:14

@KristýnaHavlová U zapisu je uplne jedno, jestli plenu ma nebo ne. Dulezite je, aby bylo bez pleny v dobe nastupu do skolky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
2.12.18 10:18

@KristýnaHavlová a máte dostatecne vysoké stupátko, aby měl podložené nohy? Já bych to alespoň na den zkusila bez plenky, s pravidelným vysazováním a co největším množstvím tekutin, aby bylo co čůrat, když jsem koupila v dm dětský džus, tak to byla pak tutovka, vychlemtali půl litru skoro na ex a během 20-30 minut akutně potřebovali. Většinou se to dalo i odpozorovat, byli neklidní, pobíhali, stačilo je odklidit na nočník/záchod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.18 10:19

Děkuji všem :srdce: , ujistila jsem se, že jsem normální ;) dám na vaše rady a budu tak postupovat :kytka: jste super, ještě jednou děkuji :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1933
2.12.18 13:12

A pozná syn, že se mu chce na záchod? Jestli ne, tak bych počkala. První syn se mi odplenkoval až skoro ve 3 letech. A to jsem se tak snažila. Prostě nebyl zralý. A přišlo to tak nějak samo. Druhý syn se odplenkoval chvilku po 2. narozeninách. Všimla jsem si, že když se mu chce čůrat, sahá si mezi nohy, zastavil se a vypadal zamyšleně. Na to jsem ho popadla, posadila a na to hned cural. V ten moment jsem mu úplně sebrala plenu přes den a byl během pár dnů bez plen i na noc. Bez nehod :) Ale šlo o to, že sám věděl, že se mu chce. První syn mi okolo těch 2,5 let ještě běhal po bytě a cural při tom. Vůbec si toho snad ani nevšiml. Nebo seděl na sedačce, jedl a na to se pocural. Seděl na zemi, hrál si a cural. Každé dítě je zralé v jiném měsíci. Tohle nejde nijak uspěchat. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama