Když hlídají prarodiče, nedodržují režim dcery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
barusberus
Povídálka 19 příspěvků 29.11.18 16:56
Kdyz hlidaji prarodice

Zdravim, deda nas neustale prosi, ze by chtel malou na tyden.To jsem rekla manzelovi, ze ne, max 3 dny.Ale i tak mam trochu obavu, naposledy kdyz ji mel na den a pul, tak ji vratil s tim ze obedvala rizek, a dodal nam zbytky piti, ktere ji koupil(sladke, chemicke fuj).Prestoze jsem ho upozornovala, jake ma stravovaci navyky.Ano je to deda a ma pravo rozmazlovat, ale to se podle me da i jinak, nez ze ji nacpe kvanta sladkeho a smazeneho, proste vseho s mirou. A proc to pisu, nejvetsi obavu mam z toho, zda ty 3-4 dny ji muzou ovlivnit natolik, aby nam potom doma sabotovala jiste stravovaci navyky a celkovy rezim.Mala ma 20 mesicu…nerada se neustale vymlouvam, proc mu ji nepujcime, a pred vanoci by se hodilo par dnu bez male na vanocni pripravy ;) ale taky potom nechci resit sceny, ze nebude pit neslazeny caj.Jaky mate nazor? Ovlivni-Neovlivni ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Mala.ještěrka
Kecalka 316 příspěvků 29.11.18 17:03

Děda vám ji možná rychle vrátí, až malá dostane z řízků a pod. průjem.

tininas
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 29.11.18 17:03
@barusberus píše:
Zdravim, deda nas neustale prosi, ze by chtel malou na tyden.To jsem rekla manzelovi, ze ne, max 3 dny.Ale i tak mam trochu obavu, naposledy kdyz ji mel na den a pul, tak ji vratil s tim ze obedvala rizek, a dodal nam zbytky piti, ktere ji koupil(sladke, chemicke fuj).Prestoze jsem ho upozornovala, jake ma stravovaci navyky.Ano je to deda a ma pravo rozmazlovat, ale to se podle me da i jinak, nez ze ji nacpe kvanta sladkeho a smazeneho, proste vseho s mirou. A proc to pisu, nejvetsi obavu mam z toho, zda ty 3-4 dny ji muzou ovlivnit natolik, aby nam potom doma sabotovala jiste stravovaci navyky a celkovy rezim.Mala ma 20 mesicu…nerada se neustale vymlouvam, proc mu ji nepujcime, a pred vanoci by se hodilo par dnu bez male na vanocni pripravy ;) ale taky potom nechci resit sceny, ze nebude pit neslazeny caj.Jaky mate nazor? Ovlivni-Neovlivni ;)

Ahoj.

Pokud hlídají prarodiče tak za:

a/ Jásám.

b/ Předám nezbytné info, ale o přesné dodržení se nestarám. Věřím jim, že když vychovali mě, nebo manžela, tak nemůžou být úplně mimo.

c/ Snažím se co nejrychleji nahodit do módu - jsem bezdětná a jdu si užívat volnosti plnými doušky.

Příspěvek upraven 29.11.18 v 17:06

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25271 příspěvků 29.11.18 17:05

20 mesicni bych nedala na hlidani na tri dny ani nahodou. Uz vubec ne nekomu, kdo nerespektuje pravidla.

Tichošlápek
Extra třída :D 10916 příspěvků 29.11.18 17:06

Půjč mi dědu! Klidně muze klukům ty tři dny dávat jen řízky a sladkou stavu. Hlavně, ze bude hlídat. Doma si je zase srovnam 8)

arinecka
Kelišová 5215 příspěvků 29.11.18 17:07

@barusberus Tak určitě ovlivní, pokud doma pije čaj neslazený a u dědy dostane slazený, tak je jesný že ten neslaený doma chtít nebude :nevim: To ostatní to samé.

marka123
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 29.11.18 17:09

Ve 20m na tyden? 8o , moje dcera byla poprve ve 20m na noc u babicky, ale je fakt ze do te doby byla nehlidatelna. Tak ji dejte na vikend a nachystejte mu jidlo pro ni s sebou, plus flasku na vodu/caj, nebo reknete co ji davate a nedavate, zvlast kdyz je to chlap, ti tolik stravu neresi,a nevi, ale jeden rizek a sladke piti mi neprijde jako takova katastrofa, vzhlem k tomu, co tu byvaji za diskuze, jak prarodice vykrmuji deti sladkostma a jinyma hruzama.
Jinak smekam pred dedeckem, taky bych takoveho dedu pro sve deti chtela, bohuzel nemame.

Kaileee
Kecalka 446 příspěvků 29.11.18 17:16

my máme hlídání každý víkend, ale je to pro mě max, týden bych bez svého dítěte být nechtěla, zvlášť tak malého a kdybych měla jakékoliv pochybnosti tak už vůbec

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 29.11.18 17:17

To pohorsovani, ze si dovolí dat 20M dítě na hlídání mě celkem baví. Malého jsem nekojila a tchyne ho hlídala na 2 noci když měl 7 týdnu. Umřel mi táta a jeli jsme na pohřeb 400 km daleko a věděla jsem, ze pro malého bude pohoda být s babičkou, než sedět 5 hodin v sedačce. V únoru jedeme s manželem a rodinou moji segry na lyže na týden a taky bude hlídat babička, malému bude 8M. Miluju ho víc než svůj život, ale taky mám rada běžné normální věci, které jsme dělali před dítětem. A hlavně miluju svého muže a pokud chci, aby to tak zůstalo, tak se musíme věnovat jeden druhému. Takže proti hlídání bych nic neměla, jak už psal někdo výše, nás taky rodiče vychovali a pochybuju, ze jsme pili jenom vodu a neslazeny caj. Nechci to bagatelizovat, asi bych dědovi vysvětlila jak je to pro mě důležité, případně bych uvarila dítěti něco sama a dala krabičky, nedavala na týden, ale třeba tři čtyři dny a náležitě si to užila ;)

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 29.11.18 17:18
@tininas píše:
Ahoj.

Pokud hlídají prarodiče tak za:

a/ Jásám.

b/ Předám nezbytné info, ale o přesné dodržení se nestarám. Věřím jim, že když vychovali mě, nebo manžela, tak nemůžou být úplně mimo.

c/ Snažím se co nejrychleji nahodit do módu - jsem bezdětná a jdu si užívat volnosti plnými doušky.

Příspěvek upraven 29.11.18 v 17:06
:lol: ..presne tak!
Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 29.11.18 17:22

No jo,muj deda mi malou hlidal, kdyz jsem zrovna zacinala s prikrmem. Nachystala jsem mu avokado.....vecer mi s hrdosti v hlase oznamil: moc ho jist nechtela, ale jak jsem ho posypal cukrem, jak ji smakovalo :lol: …podotykam, ze u nas doma jsme vsichni na nizkosacharidovce, takze takova zprava je pro me o to horsi :lol:
Hele, obcasne ulety ditko nezabiji a hlavne deti se nauci pravidla toho, kdo je hlida. Naji se rizku u dedy a doma bude jist zase to svoje.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 101 inzerátů 29.11.18 17:24

já se nestarám, co jedi u babičky, pokud to teda zrovna není zmrzlina když je venku 0 stupňů, jinak jsem děti naučila, učím, že každý dospělý má svoje pravidla, takže doma, co řekne máma a táta, u babičky co ona…

jasně že jim dovolí víc sušenek, bonbonu, i ten řízek, ale doma řízek nedělám, tak jednou za měsíc z toho nešílím a jsem ráda, že můžu vydechnout a odpočinout si… :lol:
jo ale jinak myslím, že ty 3 dny v tomto věku by i pro mě byly maximum :)

sakota
Kelišová 5538 příspěvků 29.11.18 17:25

Nevahala bych ani minutu, dite sbalila a pribalila cokoladu na nervy pro dedecka a sla parit! Pokud jedine, co „nezvlada“, je zdrava strava, tak bych to absolutne neresila. Pokud ji prebali, dohlidne, aby aspon neoc snedla a vypila, a dohlidne, ze si vazne neublizi pokud mozno, a pokud ho dite zna a ma rado, rozhodne bych se dlouho nerozmyslela!

Coctailgirl
Kecalka 274 příspěvků 29.11.18 17:25

@Verurizeckova uz jsem myslela ze se tu nikdo takovy nenajde :lol:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16951 příspěvků 29.11.18 17:28
@jenny.fields píše:
20 mesicni bych nedala na hlidani na tri dny ani nahodou. Uz vubec ne nekomu, kdo nerespektuje pravidla.

Přesně tak. Vůbec nechápu, že o tom někdo může vůbec uvažovat. A to se snažím nemyslet na různé úchylky. Fakt se snažím, ale nejde mi to. :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >